Skocz do zawartości

[e36is, 1.80 szarpie na gazie, na benzynie nie


oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakis 3 tygodni zaczeła mi fiksować instalacja gazowa (sekwencja). Jak jade na benzynie to wszystko jest ok, natomiast na gazie od czasu do czasu zaczyna szarpać, dławić się i po chwili już jest ok dalej. Dzieje się to sporadycznie i tylko na wyższych obrotach!!! Kiedy stoję albo jest na jałowym biegu to samochód pracuje równo i nie gaśnie. Pojechałem do serwisu LPG, niestety właściciel nie miał odpowiedniego programu aby podłączyć samochód pod komputer, ale zajrzał pod maskę odpalił silnik itp. Stwierdził że z gazem może być wszystko ok i prawdopodobnie wina leży w świecach zapłonowych które nie wymieniałem od jakiś 2,5 lat ;) . Zrobiłem tak jak mówił. Wymieniłem świece - firma champion. Jedyna różnica jest taka że poprzednie były 3-iskrowe, a te są 2-iskrowe. Wsiadłem w auto przejechałem na benzynie z 5km, wszystko ok, po przełączeniu na gaz znów zaczęło sporadycznie szarpać podczas jazdy. Czy ma ktoś może jakiś pomysł?? Mogą być to przestarzałe kable zapłonowe czy faktycznie coś się z gazem porujnowało?? Na regulacji gazu byłem ponad 20tyś km temu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co to za gazownik bez odpowiedniego programu komputerowego?

Tak można wymieniać różne rzeczy i kombinować.

Należy podłączyć auto pod komputer.

Auto zagazowane jest bardziej czułe na np.przestarzałe przewody wysokiego napięcia,zużyte świece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazwonik w Wawie, Rotut czy jakos tak sie nazywa. W każdym razie wymieniłem świece i mam wrażenie że szarpanie zmalało ale zrobiłem tylko małe odcinki drogi. W tym tygodniu zrobię dłuższą trasę i pojadę do dobrego gazownika

 

Witam ponownie. Dzisiaj sprawdziłem kable u mechanika. Nie było widać ani słychać żadnych przebić na cewkach oraz przewodach. Gazownik wymienił filtry, podłączył pod kompa i wyregulował. Niestety telepanie na gazie dalej zachodzi więc doszedłem do wniosku z mechanikiem że przyczyną mogą być złe świece. Obecnie mam jakieś Championy za 10zl/szt. Na innych tematach doczytałem się że złe świece powodują właśnie telepanie itp na LPG. Jakie proponujecie świeczki do mojego LPG - BMW e36 IS , 1.8-140km, 1992r., silnik podajże M42. Wielu ludzi poleca NGK BKR6EQUP http://allegro.pl/listing/listing.php?string=NGK+BKR6EQUP+&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y mimo że są 4 elektrodowe to bardzo dobrze się sprawują na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam! też mam ten sam silnik 95 rok, w gazie sekwencja od 3 lat i stosuję świece NGK V-Line No 20-BKR6EK teraz profilaktycznie wymieniłem po 2 latach po około 40tyś. km na te same i chodzi bez za rzutu na nowych czy starych,być może zapowietrza się parownik i raz jest ogrzany raz nie,jak będzie przerywał dotknij parownik ręką czy jest ciepły jak zimny znaczy zapowietrzony trzeba odpowietrzyć i wymień filtry LPG.być może pomogłem pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, bylem u gazownika miesiac temu. Wymienil filtry oraz podlaczyl pod kompa. Niby wszystko ok i faktycznie przez jakis czas bylo nawet dobrze. Dzis kupilem nowe swiece NGK BKR6EQUP. Po wykreceniu starych Chamiponow zauwazylem ze sa zwęglona na końcówkach (cale czarne) . Slyszalem ze to moze miec wplyw na prace silnika a w szegolnosci LPG ktory jest bardzo wrazliwy na niespawny uklad zaplonowy. Albo mam zla mieszanke paliwowa albo poprosu zamulam silnik na wysokim biegu (co dosc czesto robie) . Po odpaleniu na nowych swieczkach poczekalem z 5 min. Silnik pracuje rowno ale nie pojechalem jeszcze na przejazdzke. Wieczorem wybiore sie na ulice aby sprawdzic jak chodzi LPG w terenie. Pozdro

 

p.s. wlasnie zrobilem ze 20km na nowych swieczkach i powiem tak szarpanie te było w 90% winą świec a 10% czegoś innego. Samocod odrazu odzyl. Na swiatalch nie lataly juz obroty, podczas ruszania niedlawil sie a przy przyspieszaniu nieszarpalo. 2 razy poczulem tylko lekki spadek mocy jak na 5 biegu jadac ledwo 60km/h nagle nacisnalem pedal gazu do samego koncu, wtedy jakby lekko sie zakrztusil ale po sekundzie odrzyl i jechalo sie dobrze. Zapomnialem sprawdzic ten parownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.