Skocz do zawartości

podgrzewane lusterka boczne

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Czy to normalne, że boczne lusterka po odpaleniu samochodu bez przerwy są podgrzewane?

 

Czy to jest zależne od temperatury na zewnątrz?

 

Czy coś się zepsuło?

Opublikowano
  • Członkowie klubu

Tak ma być - dopiero jak jest trochę na plusie to podgrzewnie sie wyłącza (plus 3 - 5 st.C).

 

Krzysiek.

BMW Klub Polska

Opublikowano
to ciekawe w mojej buni lusterka grzeją 12 miesiecy w roku- jak zrobi się ciepło musze sprawdić co jest nie tak- ale z drugiej strony przy moich prędkościach to nic dziwnego coś musi ogrzać to lodowate powietrze za dupką mojej buni :twisted2:
Opublikowano
  • Członkowie klubu

Poprawiam się - Kanap masz racje - faktycznie chyba grzeją cały czas. Nie wiem co mnie naszło że takie brednie napisałem.

 

Krzysiek :oops: :doh:

BMW Klub Polska

Opublikowano

Teorii tyle ilu forumowiczow.

Według instrukcji do mojej E39, 523i podgrzewanie lusterek zewnetrznych wlacza sie przy temp. zewn. +3 st. C. Spadek temp. do + 3 st. C sygnalizowany jest dodatkowo efektem dzwiekowym (1 x gong).

W zwiazku z tym lusterka sa podgrzewane w przedziale temp. od +3st. C do minusowych wartosci.

Podgrzewanie lusterek w wysokich temp. nie mialoby wiec sensu. Producent chyba tak by tego nie rozwiazal.

GO NAVY...
Opublikowano

Witam.

 

To i ja dodam kilka słów, w mojej E30 lusterka grzeją cały rok bez względu na temp, a w E39 grzeją po włączeniu ogrzewania tylnej szyby, czyli nie są ogrzewane na stałe. Ciekawe czy to może zależeć od rynku na jaki jest produkowany samochód bo moja E39 powstała na rynek włoski.

Pozdrawiam
Opublikowano
  • Autor
Ogrzewanie tylnej szyby raczej nie ma nic wspólnego z lusterkami bocznymi .Przynajmniej tak jest w mojej buni.
Opublikowano

Zgadzam sie, w mojej E39 ogrzewanie tylnej szyby nie ma nic wspolnego z ogrzewaniem lusterek. Obie funkcje dzialaja niezaleznie od siebie.

P.S. Moja becia byla robiona na rynek chyba polski, gdyz kupiona byla w kraju.

GO NAVY...
Opublikowano

To, że ilu forumowiczów tyle zdań to prawda.

 

Jeżeli te dwie funkcje nie mają ze sobą nic wspólnego to sprawdzcie czy podczas opadu deszczu przy temperaturze powyżej 3 st C przy włączonym ogrzewaniu tylnej szyby będą wam grzały lusterka to uzyskacie odpowiedź czy jest to powiązane.

 

A co do temp załączania poniżej 3 st C to fakt, ja moje E39 użytkuje w cieplejszym kraju niż Polska i być może gdy to obserwowałem było powyżej tej temperatury i dlatego odpalały mi się tylko z tylną szybą, a oczekiwałem, że będzie tak jak w E30, gdzie działają cały rok.

 

Podsumowując w różnych modelach może być to różnie rozwiązane, np. w E28 mojego kolegi działa tylko po włączeniu szyby, nie ma tam żadnego automatycznego włącznika, moja E30 daje cały rok, w E32 z tego co kolega powyżej pisze też przez cały czas, ale to też może od wersji zależeć.

Może jest ktoś kto nam rozwieje wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.