Skocz do zawartości

Pierwsze BMW F07 w tym dziale! :)


PaMa

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy 530D - 256KM musi super sie odpychach.

Choc ten ktory mam, 245KM z 8b. skrzynia radzi tez sobie doskonale jak na tak wielkie auto.

 

Co do 5GT vs 5..

Hmm, wez po uwage to, ze de facto 5GT jest na plycie podlogowej 7, srodek jest jak w 7. No i przede wzsytskim, jest mega dobrze wyposazona w srodku. :cool2:

Utrata wartosci w tym aucie, wiaze sie z tym, ze jednak ten model jest modelem niszowym. Jak wiekszosc twierdzi: brzydki, nie wiadomo z palaczenia czego powstalo to auto ( limo + hatchback).

 

Dziwne jednak jest to, ze 3GT sürzedaje sie znakomicie ( porownujac 5GT sprzed 4-5lat) :mad2:

Mysle, ze nast autem ( za jakies 2 lata) tez bedzie F07 LCI :cool2:

 

Jakbys mial pytania, to wal smialo, z checia podziele sie uwagami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum od dłuższego czasu i zastanawia mnie stosunkowa duża liczba wpisów o może nie jakiejś super poważnej awaryjności ale o takich drobnych usterkach.Moje xc60 ma prawie 4 lata i oprócz 2 wezwań serwisowych przez Volvo i standardowych przeglądów nie musiałem odwiedzać serwisu.

Trochę bym się wkurzył gdyby po zmianie na markę premium przytrafiły by się jakieś drobne awarie a do serwisu BMW najbliższego mam 100 km.

Odnośnie GT jest mało informacji o usterkach a może to i dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

co tu pisac..??

Silniki te same, co kazdy 3.0D

 

Skrzynia 8biegowa.. nie wiem nic na temat usterek :)

zawieszenie.. hmm, mam Adaptive Drive, tu jeden amortyzator ok 1k EUR kosztuje.. i mozna niezle poplynac. :nienie:

 

Popsuc sie moze kazda pierdola. Domykanie drzwi, szyberdach, etc.. Kazdy bajer w wyposazeniu to potencjal do zepsucia.

 

Marka Premium skonczyla sie w latach 80'. Tu, czy Audi..wszedzie :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś od siebie dorzucę - mam podobne plany/cele jak kolega powyżej

Śledzę wątki F07 choć niestety mało tego :(

Jak odbierałem X-a z salonu to zapytałem sprzedawcę czy/kto kupuje F07 (stało obok) i nie bardzo mieściło mi się w głowie że ten wóz może sie komuś podobać...

 

Sytuacja na dziś wygląda tak że chyba "dorosłem" do trendów i na dziś jestem zakochany w tym wozie i nie widzę lepszego dla siebie/rodziny :cool2: - może tylko żona ponarzekać bo gabaryty jednak sporo większe bo na miasto jest to ponad 5 metrów wozu...

 

Auto pierwsza klasa! Gratuluję użytkownikom i mam nadzieje że i ja się kiedyś nim pociesze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

F07 LCI podobno ma sie pojawic jeszcze w tym roku, ale tego BMW narazie oficjalnie nie oglosilo. Wiem z branzy (pracuje w motoryzacji) oraz od sprzedawcy, ze takowy face lift bedzie wypuszczony., ale kiedy to nie wiadomo, ale widzialem juz kilka modeli testowych w okolicach Monachium.

 

Nowa 3 GT.. hmm.. procz aktywnego spojlera z tylu i braku listwy chromowej na klapie bagaznika, jest przeskalowanym 5 GT. Troche linie nadwozia sa wyostrzone, ale podobno sprzedaje sie doskonale.. :norty: czego o 5 GT nie mozna powiedziec ( na poczatku sprzedazy w 2009r)

 

Czy F07 jets ladne..?? Nie. Nie jest, ale to dobrze. I ja na poczatku sadzilem, ze to brzydkie auto. Szukajac X5/X6, czy Audi Q7 nie myslalem o GT.

Jednak.. zachwycilo mnie wyposazenie, potem komfort jazdy .. az w koncu jak kolega wyzej napisal.. najwidoczniej dojrzalem do 5 GT. :cool2:

 

Autem zrobie prawie 2-2,5tys /mc, bo .. po prostu, to auto do tego jest stworzone :cool2:

Trasa z Polski do Monachium, 780km..5h12min - > 8,6L /100 (predkosciach 150-180kmh) Znakomicie :D

 

W miescie da sie odczuc dlugosc BMW, ale sa to prawie 5m i ostatnie slowo komentarza:

- Adaptive Drive / Dynamic Dämpfer

- kamera z tylu

to sa rzeczy, bez ktorych sie nie mozna obyc.

Dla mnie takze min. to byl HUD, szyberdach i xenon +.

 

Soft close czy otwieranie/zamykanie bez kluczyka to juz sa bajery, ktore przyszly jakby mimo chodem :mrgreen:

 

PS. Jako auto rodzinne spisuje sie takze znakomicie. 2+1 rodzina. Nawet na dluzsza wyprawe, miejsa jest dosc na wozek, walizki, etc. Choc nalezy spakowac sie z rozmyslem, wbrew pozorom, bagaznik jest duzy :cool2:

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam z :

- skóra

- komfortowe fotele

- szyberdach

- xenon

- navi

- head up

- kamera cofania

Generalnie jak przeglądam oferty z PS to to jest standard.

Bardzo dużo ofert jest na niemieckiej stronie , nie wiem jednak jeszcze czy mój leasingodawca będzie chciał się bawić w zakup od dealera z DE ?

Bardzo jestem ciekaw twoich opinii odnośnie użytkowania zimą bez AWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam z :

- skóra

- komfortowe fotele

- szyberdach

- xenon

- navi

- head up

- kamera cofania

 

Nie wiem jak w PL, ale w DE standardem to nie jest.

1. Skora - owszem

2. Komfortowe fotele - nie

3. Szyberdach - nie

4. xenon - owszem, ale z/bez adaptive light

5. Navi - no comment :norty: Wszedzie jest. Jest tylko bardziej badz mniej aktualna. Za kazdy rok aktualizacji, trzeba placic jakies 300EUR +/-

6. HUD - nie. Bardzo drogie i raczej malo spotykana opcja

7. Kamera cofania - takze nie. PDC standard, kamera - nie.

 

Jesli na stronie BMW:

http://www.bmw.de/de/topics/gebrauchtfahrzeuge/gebrauchtwagenboerse.html :search:

 

zaznaczysz swoje dodatkowe opcje, to zobaczysz, jak topnieje ilosc dostepnych samochodw a cena wedruje w gore :mad2:

Wiem, bo wymienione przez Ciebie elementy, byly podstawa do moich poszukiwan + Adaptive Suspension, 530D, etc.. i Anthrazit Schwarz podsufitka ( a to juz prawdziwa rzadkosc w takim polaczeniu).

 

PS. Jesli ktos chce dobrze wyposazone 5 GT.. moze poszukac 4osobowego.. Mnie nie udalo sie znalez 5os. + monitorki w zaglowkach badz monitorem po srodku. Niestety, takie bajery w 4 osobowych :mad2:

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

no oba bardzo podobne..

Jeden bez HUD, drugi z.

Pierwszy z Adaptive Drive, drugi zas bez..

I tak bez konca :mad2:

 

Ja drukowalem z zona tabelki, porownania, kilka modeli obok siebie.. Masakra jakas :duh: Jedenm mial cos, to drugi nie mial tego, ale mial za cos innego...

Az w koncu.. w nocy dostalem maila z informacja, ze pojawilo sie nowe GT.. Rano wchodze na ogloszenie.. i po sniadaniu auto juz bylo moje.

Wzialem podpisalem umowe w ciemno ( w kazdej chwili mogac zrezygnowac) i... nastepnego dnia juz stalo u nas pod domem :cool2:

 

Jak pisalem, dla mnie bylo kilka opcji tzw. must have: czarna podsufitka, szyberdach, komfortowe fotele, HUD, dynamiczne swiatla oraz aktywne zawieszenie. :cool2:

 

PS. Powiem Ci, ze ten drugi, z brazowa skora wydaje sie byc znakomity. Choc i kosztuje pare tys EUR wiecej :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,

przy tych cenach w PL, to bym jednak chyba szukal auta z DE.

Fakt, ze akcyza... import.. ale produkcja 2012 to juz dobry rocznik.

Silniki mocniejsze (256KM) i w zasadzie to jedyna zmiana w porownaniu do pierwzsych modeli, bo skrzynia 8b. ZF byla od poczatku ( o ile pametam)

 

Cynamonowy braz i czarna podsufitka, to byl moj faworyt i typ... Musisz sprobowac tego polaczenia. Listwy drewniane, matowe :cool2:

 

Tutaj srodek czarny + braz skora. Takiego szukalem ( zdjecia sa beznadziejne).

http://image-bmwho.pixel-base.de/default.aspx?url=5927/801320_2013.06.27.21.00.57_BMWPictureForeignBourse_5799887_2.jpg

http://image-bmwho.pixel-base.de/default.aspx?url=5801/836936-2013.07.18.10.57.42-04569_DZ95723_3.jpg

 

Obawialem sie czarnego srodka i czarnej skory, stad miala byc braz.. ale z szyberdachem.. wnetrze jest mega jasne i bez obaw moge polecic takie polaczenie , jesli sie komus podoba :cool2:

 

Kamera cofania + ew. Side View, bo jednak Night Vision ot zbendy bajer ( no chyba, ze jestes lesniczym) :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna skóra odpada , teraz mam jasną i ten cynamonowy brąz jest ok.Kolor lakieru też dylemat ;)

Moje volvo jest czarne i powiedziałem sobie że ostatni raz czarny - utrzymanie koszmar , tylko bmw srebrne słabo , biały mi się nie podoba , zostaje znowu czarny ewentualnie ten szary z folderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greq,

 

mnie tez czarny sie znudzil. Choc i bialy sie brudzi tak samo jak czarny, to ja jednak rzadko myje samochod. Co 1-2mc :norty:

 

Powiem Ci tak. Srebrne GT wyglada o niebo lepiej niz niebieski, czy pseudo zloty. Uwierz mi, jesli nie widziales na wlasne oczy, to porownaj kilka modeli kolo siebie i zobaczysz.

Ja mialem taka okazje w BMW Monachium :cool2:

 

Jesli nie czarny, bialy.. to grafit jest idealny :cool2:

 

Dodano:

 

Porownaj sobie ( nawet mozesz jak otworzysz zdjecie, krecic 360st):

http://gebrauchtwagen.bmw-muenchen.de/CarSearch/Details/465257/1

http://gebrauchtwagen.bmw-muenchen.de/CarSearch/Details/475704/6

http://gebrauchtwagen.bmw-muenchen.de/CarSearch/Details/466391/8

 

ten ostatni ( grafit) jest w rzeczywistosci ciut jasniejszy. I jak?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Dzięki.


Za jakiś czas przesiadka na 6GT :mrgreen:


Jazda bez xDrive nawet zima w typowym ruchy bądź użytkowaniu nie przeszkadza.

W Alpach w Livigno dało się czasem odczuć RWD zwłaszcza wyjeżdżając z garażu stromym pojazdem, ale to margines.


Następnym razem opiszę co się zepsuło, co wymieniłem i takie tam.

Jeśli kogoś interesuje :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę wymagań :mrgreen:

HUD

LED

Luftfederung

Komfort Sitze

M-Paket Optik

Piano Black m

Navi Business

Panoramadach

640d

:cool2:


Jedyne czego mi będzie brakować to "dzielona klapa" z tyłu. :mad2:

 

Navi Business tylko ?? :shock: nie lepiej jakąś lepszą ?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.