Skocz do zawartości

BMW E87 118D Szarpanie przy równomiernej jezdzie :/


marcienziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! Mam Bmw 1 118d, mam problem z uporczywym szarpaniem przy równomiernej jeździe. Na przykład mam bieg 3 jadę równo 50km/h i szarpie. Przy ruszaniu wszystko w porządku, przy przespieszaniu też ok, zero problemów z paleniem czy silnik rozgrzany czy nie to przy równomiernej jeździe auto szarpie :/ proszę o pomoc w mojej sprawie.... Czytam forum ale nikt takiego problemu nie miał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj, szukaj. Problem dobrze znany. Rozwiązania nie znam osobiście, ale widziałem jak o tym pisali w kategorii e90.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam.

Koledzy mam ten sam problem.

Udało się rozwiązać problem?

 

U mnie również to występuje. Podczas przyspieszania nieodczuwalne, przy wyższych prędkościach również, ale do 5tego biegu czuć przy delikatnie wciśniętym gazie.

Najbardziej daje się odczuć na 2,3 kiedy nie przyspieszamy i pedał gazu jest lekko wciśnięty auto szarpie (przerywa jakby jazdę jednostajną).

Gdzieś tutaj na forum kiedyś znalazłem rozwiązanie. Aby nie wprowadzać w błąd postaram się odszukać ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam w swoim 118d identyczne objawy z tym, że od 50 do ok.70 stopni. Po dogrzaniu wszystko mija. jeśli mówisz że masz to cały czas polecam sprawdzić jeszcze termostaty ( u mnie żeby sprawdzić temp silnika trzeba wejść w ukryte menu nie wiem jak u Ciebie) może Ci się też dogrzewa tylko do pewnej temp i dlatego masz to szarpanie cały czas. Nie wyklucza to całkiem problemu ale to tylko taka mała rada z mojej strony ;)

Co.do samych szarpniec to ja już też nie wiem ocb,na dniach mam zamiar jeszcze wyczyścić egr...

Również czekam na wasze pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podpowiesz jak sprawdzić temp. silnika w ukrytym menu?

Jeden z mechaników podpowiada również, że może to być sonda lambda albo dpf...

 

Gdzieś tutaj na forum kiedyś znalazłem rozwiązanie. Aby nie wprowadzać w błąd postaram się odszukać ten temat.

Kolego jak znajdziesz podeślij proszę temat.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracając do tematu szarpania u mnie:

 

Auto kupiłem we wrześniu. Temperatury były jeszcze przyjemne - nic nie szarpało. Gdy tylko temperatury zaczęły spadać, podejrzewam że okolice 13st. i w dół, pojawił się problem szarpania opisywany wcześniej.

W międzyczasie znalazłem u siebie problem niedogrzania. Komputer pokazywał max. 65st. Nie ukrywam, że zdążyłem obrócić jeszcze DE-PL-DE-PL zanim zabrałem się za problem termostatów. Cały czas samochód delikatnie szarpał, najbardziej odczuwalne na biegach 2,3,4 tylko przy równej jeździe, nie dodając gazu.

Wróciłem do kraju i wymieniłem ze znajomym dwa termostaty + sterownik świec żarowych, gdyż samochód ciężko palił na lekkim mrozie, a i komputer wyrzucił błąd 4'rech świec.

 

Po wymianie, uwaga -> problem szarpania się rozwiązał. Nie występuje już praktycznie wcale. Temperatury na zewnątrz są takie same, jak podczas gdy występował problem.

Niech to będzie wskazówką dla osób z kłopotem szarpania. Może akurat i u nich to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio mam problem ze sterownikiem abs, gdy nie ma żadnego komunikatu na desce rozdzielczej jade sobie spokojnie na 3 i i gdzieś 2x na 15 km szarpnie,

po wyłączeniu DTC trzymając dłużej autko jeździ normalnie.

 

taka moja sugestia spóbujcie bez DTC, J a za tydzien jadę do mechanika naprawiać tą usterkę

czujnik abs'u wymieniony, na zimnych temperaturach sterownik wyłącza się sam, gdy jest na + działa ale nie tak jak powinien.

 

 

Witam Ponownie problem rozwiązany okazało się że poprzedni mechanik zakupił bardzo słabej jakości czujnik abs po wymianie na nowy wszystko działa jak należy

byłem pewien żę pompa ABS/DSC dobrze że nie kupiłem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.