Skocz do zawartości

e46 wymiana fotela


max22

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w moim e46 mam zwykły skórzany fotel i jest on tak beznadziejnie niewygodny ze chciałbym go zmienić na inny.

czy pasuje może jakiś wygodniejszy fotel np z e39? chodzi mi o to czy bez przeróbek da się założyć jakiś fotel w którym będę mógł wytrzymać dłużej niż godzinę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do wymiany. Nie mam skórzanego, ale ten obecny ani nie jest wygodny ani nie trzyma na zakrętach nic kompletnie. Wyobrażam sobie jak na takich w skórze bym jeździł od lewej do prawej, biegi biodrem zmieniając chyba.

Szukam jakiś właśnie z mpakietu, ale albo paździerze albo zajechane. Czy mpakietowe są wygodniejsze czy tylko wyglądają lepiej? Robię często trasy po 800km więc odczuwam niedosyt na obecnych już po 300km stąd potrzeba zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fotele z E39 nie podejdą ze względu na swoje gabaryty. Wiem, bo już próbowałem takie "przeszczepy" wykonywać. Ostatecznie u siebie wmontowałem fotele MPakietowe z E90, ale wymagały przeróbek szyn montażowych. Z resztą możecie sobie obejrzeć tutaj jak to wyszło: viewtopic.php?f=69&t=194558

Jeżeli chodzi o komfort to są nieporównywalnie lepsze z poprzednikami i szczerze mówiąc nie użytkowałem wcześniej tak wygodnych foteli jak te z E90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-Pakietowe są o wiele wygodniejsze niż standardowe, mają tylko jedną wadę - wycierają się boczki od wsiadania. Na fotelu kierowcy lewy boczek, na pasażera prawy boczek. Materiał na boczkach mam taki jakby "zamszowy". Coraż powazniej zastanawiam się nad jakąś regeneracją bo pojawiają się takie kulki, jak na znoszonym swetrze.
http://images.spritmonitor.de/575756.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy fotel wyciera się w tych miejscach.

 

To nie zamsz a alcantara :) mój ulubiony materiał w sumie. Zadna skóra nigdy nie jest fajna bo się slizga, parzy w lato, zimna w zime :mrgreen:

 

fotele też są różne, zwykłe ręczne sportowe, potem ręczne ale z pompowaniem, potem elektryczne z pompowaniem. Jak znajdziesz takie z dużą ilością regulacji to powinieneś coś dobrać, do tego na dalekie trasy pod uda jest podstawka i jest w miare okej :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.