Skocz do zawartości

Kluczyki nie dzialaja po otwarciu drzwi alarm.


witus78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem kluczyki przestaly dzialac nie zamykaja jak i nie otwieraja drzwi z pilota a jak otwieram drzwi to wlancza sie alarm.

Moze ktos cos wie jak sie za to zabrac co padlo lub nalezy zrobic.

Sprawdzilem bezpieczniki i sa ok. Akumulatorki w kluczykach narazie przyjmuje ze sa dobre gdyz oba kluczyki przestaly dzialac w tym samym czasie, a uzywam obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, w właściwie to mam dalej podobną sytuację.

 

Prawie na pewno zalało, tzn. dostała się/ dostaje się wilgoć tam gdzie masz antenę - oczywiście wszystko ze starości,

i z tego że to słabe miejsce i zły pomysł żeby w tym miejscu znajdowała się antena (skrzynka z modułem otwierania i radio).

Masz tam pewnie zabrudzone i zawilgocone przewody.

Możliwe też że całkiem padła ci antena i trzeba wymienić cały ten moduł.

 

U mnie jak popada deszcze, jest wilgotne powietrze to kluczyk nie otwiera nie zamyka drzwi.

Jak jest słońce, ciepło powyżej 10 stopni to jest ok. Oczywiście zaczęło się w tą zimę i w czasie mrozów w ogóle nic nie działało.

Ryzykowne jest zamykanie z pilota (może się nie otworzyć i alarm będzie działał cały czas), dlatego dopóki tego nie naprawie to zamykam ręcznie kluczykiem, a tylko otwieram pilotem.

 

 

W moim aucie moduł anteny raczej jest ok - chwyta nawet z dużej odległości. Ale muszę podjechać z tym do aso żeby rozkręcili całość i przeczyścili styki, przewody.

Mam cały czas nerwową loterię - raz działa, a innym razem nie.

Taki nowy moduł w ASO BMW - cena około 1000 zł, wymiana/robocizna 800 zł.

 

 

 

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu w podsufitce, zaraz przed tylną szybą.

 

Tak wygląda ta antena, czyli moduł CAS:

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/61_2095-sterownik-cas/vKY11455

 

Padają ze starości i wilgoci kable obok, albo całe to "pudełko".

Praktycznie przy każdym myciu samochodu gdzieś tam obok dostaje się woda.

Wiadomo też że ze starości uszczelki gorzej chronią przed wilgocią.

I stąd właśnie robi się ten cyrk z otwieraniem i zamykaniem z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Z tyłu w podsufitce, zaraz przed tylną szybą.

 

Tak wygląda ta antena, czyli moduł CAS:

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/61_2095-sterownik-cas/vKY11455

 

Padają ze starości i wilgoci kable obok, albo całe to "pudełko".

Praktycznie przy każdym myciu samochodu gdzieś tam obok dostaje się woda.

Wiadomo też że ze starości uszczelki gorzej chronią przed wilgocią.

I stąd właśnie robi się ten cyrk z otwieraniem i zamykaniem z pilota.

 

Chyba koledze się coś pomyliło :shock: ???

 

Od kiedy moduł CAS jest w podsufitce :shock: :shock: :shock: ???

 

Za zasięg i działanie pilotów odpowiada moduł "Diversity" (wzmacniacz antenowy), który to umieszczony jest w podsufitce... Jest to pierwszy aktywny moduł/sterownik w torze radiowym. Sygnał po odebraniu przez antenę trafia do modułu Diversity i dopiero potem do CAS'a.

 

@witus78

 

Zerknij do modułu Diversity - jeśli nie jest zalany to zbadaj połączenie z anteną...

 

Ew. umów się z kimś na diagnostykę modułu Diversity – jest do tego procedura serwisowa, wtedy będziesz miał pewność co do modułu...

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecilem, wszystko wyglada ok nie ma sladow wilgoci plytka rowniez czysta bez zadnych sladow wilgoci. Powiem ze ten modul wcale nie jest tak zle zabezbieczony jak tu pisza.

Tylko nie wiem co dalej bo jak kupie z aukcji modol to skad mam miec pewnosc ze sprawny, moze moj tez jest (albo oba beda walniete) a problem jest gdzies indziej. Czyzby serwis mnie czekal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zrobione

Okazalo sie ze to nie modol diversiti ani zeden inny tylko przetarte kable. Pomocne okazalo sie http://www.bimmerforums.co.uk

 

http://img16.imageshack.us/img16/9074/91330550.jpg

Opis mi troche nie wyszedl na obrazie ale ogolnie w tym miejscu przetarly sie przewody.

 

 

Mam nadzieje ze paru osobom pomoze to rozwiazac problem z kluczykami niedzialajacymi.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.