Skocz do zawartości

330d M57N Regenerowane turbo, pytanie.


maciek06

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Walczę ze swoją turbiną a właściwie drugą regenerowaną. Bo swojej oryginalnej nie chce oddawać bo jest w dobrym stanie tylko puszcza już sporo oleju do tego łopatki geometrii się przycinają. Ale mniejsza o to. Załatwiłem sobie regenerowaną już 3 z kolei oglądam po dostarczeniu przesyłki i wszystkie podobnie mają popękaną gorącą stronę od środka na wysokości mocowania do kolektora. I moje pytanie brzmi, zakładać czy dalej reklamować ? Jeżdżę spore trasy czasem 3000 km. Do tego jak zrobię program, to nie wiem czy to podoła. A nie chce gdzieś stanąć i bulić w euro za naprawę.

 

http://img62.imageshack.us/img62/9397/cam00436i.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/451/zaznaczone.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem sobie regenerowaną już 3 z kolei oglądam po dostarczeniu przesyłki i wszystkie podobnie mają popękaną gorącą stronę od środka na wysokości mocowania do kolektora.

hmmm... ciekawa informacja. Czyżby kolejna wada fabryczna E46...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, nie przygladalem sie swojej ale podejrzewam, ze mam tak samo. To nie jest oczywiscie wada E46 tylko garetta, producenta turbiny :).

Jedyny przykry efekt jaki mam to lekkie syczenie delikatne z turbo a poza tym ladnie pompuje. Raczej praktycznie kazda uzywana muszla bedzie tak miala. Oczywiscie mozesz probowac reklamowac. W sumie kiedys z ciekawosci moglbym zajrzec do swojej i zobaczyc jak to wyglada. W 330d temp na pewno wieksze, dlatego tez pekaja tam kolektory wydechowe.

 

Co do twojej starej, to jakim cudem jest w dobrym stanie, skoro olej puszcza i geometrie ma skopana? Jak dobrze wyrobiona geometria to nawet czyszczenie jej nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo sprecyzowałem, bardziej miałem na myśli stan łopatek. Nie wiem w sumie co robić, zakładać czy nie. Bo nie chce mi się tego dwa razy rozkładać i składać i tak pochłonie pewnie z 8h pracy. Mogę ostatecznie wyjąć swoją starą, rozłożyć gorącą stronę dać do wypiaskowania i złożyć. Chciałbym żeby to było zrobione porządnie. Nie lubię takiej fuszerki, choć idąc tym tokiem rozumowania powinienem kupić nową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.