Skocz do zawartości

b25 brak mocy, strzela, dusi się, gasna zegary


koniokondzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znalazłem podobne tematy lecz jednak nie dokladnie takie, wiec piszę z takim problemem, mianowicie moje m50tub25 strasznię sie dusi, moc ma jedynie do 2 tys obrotów, wyżej nawet sie krecic nie chce, czasami jak dluzej przytrzymam na tych 2 tys to pojdzie ladnie do 4 tys i znowu stoi, strzela w tlumik. Czasami slabo kreci sie do 3 tys a potem dostaje kopa jak zła. Problem występuje tylko na benzynie, na gazie jest wszystko w normie. Dziwne jest tez to, ze jak jezdze dluzszy czas na samej benzynie wszystko jest ok, tak jakby sie gdzies zapychala, ale to raczej nie mozliwe, bo przelacze na gaz i zaraz znowu na benzynie jest to samo. Bylem u gazownika, twierdzi ze gaz jest ustawiony ok i nie moze nic pieprzyc z benzyną. Zmienialem sondę 3 miesiace temu, pompa paliwa zmieniona 2 dni temu, przeplywka podobno dobra. Na kompie wyrzuca błąd sondy, ale sonda byla zmieniana przeciez. Nie mam pojecia co moze byc tego przyczyną. Dziwnym objawem jest też to że gasną mi zegary, wszystko zaczyna sie duzo mocniej swiecic, nagle zupelnie gasnie, wskazówki opadają, po ok 30 sekundach wraca do normy i za jakis czas to samo. Być moze to ma coś wspólnego ale nie wiem. Regulator napiecia alternatora zmieniany. Dodam że beta jest po swapie z m50tub20. Może to ma coś wspólnego z tym że został stary wydech i jest jedna sonda, a w b25 powinny byc dwie, niestety nie wiem jak to zostalo rozwiazane, nie ja robilem tego swapa. Podpowiedzcie mi jak ogarnąć ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woź miernik ze sobą i mierz napięcie ładowania gdy jakieś problemy występują.

Ja ci powiem że miałem taki okres że zegary świrowały, migały kontrolki od oleju, ABSu, itp zegary opadały, potrafił strzelać, wszystko się uspokoiło po wymianie akumulatora chociaż tamten wydawał sie być jeszcze całkiem niezły i była to ostatnia rzecz którą bym podejrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.