Skocz do zawartości

Tarcze tył


suru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na kupnie tarcz hamulcowych na tył do e32 m30b30. Ogólnie z tego co wiem śr. ma mieć 300 tylko chodzi mi o grubość, w sklepie powiedzieli mi ze mają ATE 300x12, na realoem pisze że mają być 300x10 a na allegro jedni maja takie inni takie i wszyscy piszą ze bo mojego modelu pasują. Wszystkie inne wymiary są takie same tylko ta grubość się nie zgadza. Teraz pytanie które będą pasować żeby nie były za cienkie ani za grube :?:
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najprościej będzie jak zrzucisz koło i zmierzysz grubość tarczy.

Ja obstawiam, że przy silniku m30b30 masz tarcze 300x10mm.

Tarcze 300x12mm były montowane w autach z silnikami m30b35 z uwagi na większą moc.

Tak samo sprawa się ma z tarczami przednimi, grubsze szły do wersji 3,5R6.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na realoem pisze ,że 300x12 maja silniki m30b35 i m30b30 w longu. Pytanie czy po prostu dają wtedy grubsze tarcze ze względu na większą moc lub ciężar i ja też takie mogę dać czy mi nie spasują do moich zacisków :?:
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież 300x10mm to nie jest jakiś biały kruk, żebyś nie mógł ich dostać.

300x12mm powinny wejść, musiałbyś sprawdzić czy zacisk pomieści tarcze i klocki, ewentualnie wtedy kupić klocki dedykowane do 735 (jeżeli są np. cieńsze, etc.).

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ma takie znaczenie czy część bedzie miała metkę ori bmw, ate czy jeszcze innej mniej lub bardziej znanej firmy :?: Wydaje mi się, że kiedyś tak bylo ale nie teraz gdy okazuje się, że wszystkie firmy produkują części w tej samej fabryce u kitajców tylko z wybitym inym logiem :!:
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.