Skocz do zawartości

Rozmiar opony 235/45/17 zostawic?


krzysiek4472

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam w sumie szybkie pytanie . Kupilem 2 tygodnie temu BMW na tym rozmiarze 235/45/17 97Y XL muszę teraz kupić nowy komplet opon. Widziałem na stronach z oponami ze jest to rozmiar widniejący jako "zamiennik" do tego modelu . I pytanie jest takie zostawić auto na tym rozmiaże na jakim jezdził poprzedni wlascicieł? oraz zastanawiam się nad marka opon i modelem.

 

- Continental sport contact 5 XL

- Dunlop sport maax RT XL

- Michelin primacy 3

- wasza propozycja

 

Macie jakies doswiadczenia z tymi modelami ? , opinie sa rózne na sieci sczegolnie na zagranicznych forach najbardziej mi zależy aby sie szybko nie zdzieraly i dobrze trzymaly sie drogi .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam w sumie szybkie pytanie . Kupilem 2 tygodnie temu BMW na tym rozmiarze 235/45/17 97Y XL muszę teraz kupić nowy komplet opon. Widziałem na stronach z oponami ze jest to rozmiar widniejący jako "zamiennik" do tego modelu . I pytanie jest takie zostawić auto na tym rozmiaże na jakim jezdził poprzedni wlascicieł? oraz zastanawiam się nad marka opon i modelem.

 

- Continental sport contact 5 XL

- Dunlop sport maax RT XL

- Michelin primacy 3

- wasza propozycja

 

Macie jakies doswiadczenia z tymi modelami ? , opinie sa rózne na sieci sczegolnie na zagranicznych forach najbardziej mi zależy aby sie szybko nie zdzieraly i dobrze trzymaly sie drogi .

 

pozdrawiam

 

Rozmiar mozesz zostawic aczkolwiek proponuje bardziej 225/50/17, apropos tego XL to nie jestem pewien czy to jest potrzebne, sadze ze bez tego oznaczenia mozna sie obejsc... Conti sporty 3 lub 5 chyba są najlepsze, ja mam u siebie pirelli pzero rosso i też dają radę. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17 tylko 225/50/17. Ja w tym sezonie założyłem dunlopy sport maxa rt xl (18") i są naprawdę wypaśne zarówno na mokrym jak i na suchym. Polecam z czystym sumieniem. W zeszłym sezonie latalem na RainSportach XL z indexem 97 i dawały równie dobrze radę.
Why so serious... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17 tylko 225/50/17. Ja w tym sezonie założyłem dunlopy sport maxa rt xl (18") i są naprawdę wypaśne zarówno na mokrym jak i na suchym. Polecam z czystym sumieniem. W zeszłym sezonie latalem na RainSportach XL z indexem 97 i dawały równie dobrze radę.

 

-Ok , ale czy ktoś by mógłby wytłumaczyć mi "łopatologicznie" jakie będą (+) tego rozmiaru 225/50 a jakie są (-) mojego obecnego rozmiaru .

-A jak mam rozmiar 235 to mogę na tą felge bez problemu założyc 225 ? choolera nie znam się na tym :oops:

 

Sory że tak marudze ale jak mam wydać +/- 600 euro na oponki to mają być solidne i mam nadzieje na długo a roznica jest spora w cenie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
225/50 to zalecany rozmiar do E60 na felgi R17, natomiast 235/45 są szersze ale mają mniejszą średnicę i auto jest troszkę niżej + są trochę tańsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/50 to zalecany rozmiar do E60 na felgi R17, natomiast 235/45 są szersze ale mają mniejszą średnicę i auto jest troszkę niżej + są trochę tańsze.

 

a tak oddalajac sie od ceny i wizualnego wygladu , a skupiajac sie na funkcjonalnosci czyli trzzmanie sie na zakretach , gwaltowne ruchy , deszcz , pewnos w prowadzeniu ..... to bedzie duza roznica miedzy tymi rozmiarami ..... to ze nizej to nawet mi pasuje :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dzieki za zainteresowanie czas na jakies decyzje bylem w serwisie popytalem ttroche, pozostane przy. Wymiarach 235\45\17 gdyz nie odczuje znacznej roznicy albo wogole :) oponki conticontacktsp ort 5 dunlopy ponoc szybciej schodza gorzej radza sobie z woda i wieksze spalanie co do wody i spalania to nie ma przepasci miedzy conti ale zawsze jednak + dla conti , ale zdzieranie to ponoc prawda , trzymanie sie drogi podobno to samo ...polecam rowniez Nokiany zg2 mimo zdarcia daja rade na wodzie i na suchym .Ale wybieram Conti 235\45\17 97y Xl bo mysle ze beda trwalsze... dzieki wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.