Skocz do zawartości

Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.


pawel28

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W środę byłem na wymianie w ASO Inchcape Warszawa. Auto sprowadzone było ze Szwajcarii i nie stanowiło to żadnego problemu. Wymieniona zostały poduszki zarówno kierowcy jak i pasażera. Dodatkowo pracownik przejrzał samochód na podnośniku w mojej obecności. Jestem zadowolony z podejścia pracowników oraz z samej usługi. Jedynym do czego mógłby się przyczepić jest czas. Auto spędziło w serwisie 5h natomiast zostałem o tym poinformowany wcześniej. Wynikało to raczej z obłożenia w danym dniu a nie ze skomplikowania wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja czekam już trzeci tydzień na poduchę pasażera, poducha kierownicy była od ręki ale postanowiłem się już umówić na obie naraz i czekam. W ogóle to mam kierownicę niezgodną z VINem ale nie było to żadnego problemu, przesłałem tylko zdjęcie aktualnej kierownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymienili mi poduszke pasazera i w kierownicy we Wrocławiu w inchcape.

Profesionalne podejscie, pan mi sprawdził na podnosniku auto w mojej obecnosci, troche sie przez to zalamalem bo wszystko w oleju..

 

wymiana trwala okolo 2,5h bardzo duzy ruch na warsztacie. okolo 20 aut wiec pewnie dlatego

 

ale auto z serwisu wyjechalo umyte za co wielki plus :)

-->BMW E46 320d 196km 432nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymiana zawsze tyle trwa. Też spędziłem w ASO trzy godziny, a roboty na 20 minut:) U mnie tylko pasażera wymieniali, bo kierowcy zmieniłem na M-pakietową, więc ta już się nie łapie. Jak wsadzę ponownie moją 4 ramienną to mi ją wymienią, więc zlałem temat, chociaż leży w szafie. Oglądanie auta to też norma, opisują wszystko, żebyś im nie powiedział że coś uszkodzili. Częstują kawką, wodą, miła atmosfera, nawet dla klientów z 15 lenimi struclami:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem samochód z M-Cars'a. Wymienili obie poduszki. Czekałem na nie 3 tygodnie. Nie wiem ile rzeczywiście trwała wymiana bo na własną prośbę samochód zostawiłem wczoraj wieczorem a odebrałem dziś po południu. Doradca serwisowy mówił, że cała akcja trwa około godziny. Dodatkowo zrobili ogólny przegląd i mycie (wszystko darmowe). Zastrzeżenia mam jedynie do jakości "gumowania" poduszki kierowcy - jest fabrycznie nowa a już w jednym rogu gumowe pokrycie zaczyna się łuszczyć... :? Spasowanie ok. Edytowane przez M2bZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-cars w Krakowie. Pasażera w zeszłym roku bez mycia na górze libertowskiej a dziś podczas drugiej wizyty samochód umyty, ale to juź na Conrada. Nie prawdą jest, że nie wymieniają poduszek w kierownicach innych niż te w vinie.

Ja mam wymienioną z czteroramiennej na sportową i podczas pierwszej wizyty serwisant to zauważył i zamówił już pasującą do tego co mam w aucie. Bez gadania i żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-cars w Krakowie. Pasażera w zeszłym roku bez mycia na górze libertowskiej a dziś podczas drugiej wizyty samochód umyty, ale to juź na Conrada. Nie prawdą jest, że nie wymieniają poduszek w kierownicach innych niż te w vinie.

Ja mam wymienioną z czteroramiennej na sportową i podczas pierwszej wizyty serwisant to zauważył i zamówił już pasującą do tego co mam w aucie. Bez gadania i żadnych problemów.

Dlugo od nich czekales na poduchy? Bo ja czekam juz ponad miesiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-cars w Krakowie. Pasażera w zeszłym roku bez mycia na górze libertowskiej a dziś podczas drugiej wizyty samochód umyty, ale to juź na Conrada. Nie prawdą jest, że nie wymieniają poduszek w kierownicach innych niż te w vinie.

Ja mam wymienioną z czteroramiennej na sportową i podczas pierwszej wizyty serwisant to zauważył i zamówił już pasującą do tego co mam w aucie. Bez gadania i żadnych problemów.

 

No nie gadaj, że ci wymienili nie ori poduchę. Mi w Gdańsku przez telefon powiedzieli, że wymieniają tylko oryginał. To jutro dzwonie do BMW dopytać się jak to kurna jest.

 

Mnie w M-Carsie powiedzieli, że warunkiem wymiany jest stwierdzenie, że poduszki są oryginalne, tj. te z którymi samochód wyjechał z fabryki. Na szczęście u mnie tak właśnie było. Serwisant nawet nie oglądał samochodu przed zamówieniem - dopiero po 3 tyg. w dniu wymiany.

Edytowane przez M2bZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No chyba nie powiecie mi że to zależy od widzimisie pana serwisanta. Mają chyba coś tam w tegulaminie. Tak naprawdę co za różnica z jakiego auta poducha pochodzi skoro jest wadliwa i może mnie zabić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie powiecie mi że to zależy od widzimisie pana serwisanta. Mają chyba coś tam w tegulaminie. Tak naprawdę co za różnica z jakiego auta poducha pochodzi skoro jest wadliwa i może mnie zabić.

Oczywiście procedury pewnie mają i powinny być takie same dla wszystkich, ale często wiele zależy od konkretnego człowieka. Podobnie jest z potwierdzaniem przebiegu - jeden Ci powie za darmo, inny bez opłaty nie puści pary z ust...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wychodzić przed szereg i dzwonić, że macie zmienione kierownice.

Umawiacie się na akcję, przyjeżdżacie, jest weryfikacja, samochody mają swoje lata i ktoś kiedyś wyminił kierę i trzeba ogarnąć napotkaną przeszkodę :)

Dealer dostaje kasę od producenta za wykonanie usługi więc im też zależy na jak największej ilości zleceń.

Na prawidłową poduchę czekałem 2 tygodnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem czy wiecie o co chodzi z wadą tych poduszek. O ile dobrze pamiętam, to nabój pirotechniczny może generować za duże ciśnienie i w momencie wybuchu może rozerwać metalową obudowę i jej fragmenty lecą na twarz. A poduszka strzela z prędkością ok. 300km/h. Niech te wszystkie mądre głowy w ASO, które nie chcą wymieniać poduszki z kierownicy niezgodnej z VINem, dają na piśmie/mailem gwarancje, że poduszka nie zrobi nam z gęby jesieni średniowiecza. Na jakiej podstawie w ogóle te odmowy?? Kierownica BMW to kierownica BMW i skąd niby wiedzą, że aktualna nie pochodzi z beemki objętej akcją wymiany?? Nie wiedzą - a jak nie wiedzą to niech się dowiedzą i wyciągają poduszki i sprawdzają po nr seryjnych jak im wygodniej. Żenada. :duh: Czekają chyba na sprawy w sądach od ludzi, którzy stracili oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby 200 km to dużo ale chyba jak chodzi o bezpieczeństwo to warto.

Jak nie będą chcieli wymienić to można spróbować dogadać się na wymianę za kasę i partycypację dealera w jakiejś części jako gest dobrej woli. Chyba chodzi o bezpieczeństwo a nie o oszczędności. Ja tak sobie właśnie pomyślałem, że jak będą robili pod górkę to się jakoś dogadam bo samochodem jeździ żona i czasem ja i wolę zapłacić i mieć wszystko cacy niż potem żałować, że nie wydałem paru stów bo szkoda.

Any way można wymienić poduchę z innej kierownicy i tego trzeba się trzymać i o to walczyć.

Jak coś to zapraszam na wycieczkę do Krakowa (może 2 :)) żeby załatwić sprawę.

Tak na marginesie na BMW infolinii zostałem poinformowany, że w e46 nie było jeszcze przypadku wadliwego zadziałania poduszki. Po prostu dmuchają na zimne.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już na wymianie poduszki pasażera w zeszłym roku moje auto się łapało. Dzisiaj znów poczytałem ten wątek mówię:" aaa zadzwonię zapytam". I proszę jutro na 11 BMW SIKORA Mikołów jadę na wymianę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.