Skocz do zawartości

Klimatyzacja nietypowe zachowanie pomocy


wojciche

Rekomendowane odpowiedzi

To zagadka nowa

 

Klima nabita kompresor chodzi przez chwile zaczyna chłodzić , po chwili nie chłodzi. Ciekawą sprawą jest to ze napięcie na wtyczne 4 pinowej pojawia sie na chwile na 1 biegu , a potem gasnie zamiast pojawic sie na 2 biegu.

Doradzi ktoś bo zgłupiałem. Wiatrrak jest sprawny. Czasami w trasie jak włacze to dziala zajebiscie az lodówka sie robi a czasami nie łapie. Czy to moze byc walniety zawór rozprezny???

 

Dlaczego znika napiecia na kostce wentylatora??

 

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

750 to dużo, ma być mniej, może przez to rozłącza.

Zresztą, na pasie przednim masz naklejkę, bodajże koloru zielonego, na niej powinno pisać ile czynnika wchodzi.

Z tego co pamiętam do przedliftów, chyba nawet przed 98r wchodzi około 1200g, a do późniejszych 680g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta.

nie dziala mi klima, zimnym w ogole nie wieje, ten wiatrak nie załącza sie wcale. Bylem nabić to sprawdzili mi i okazalo sie ze klima jest pusta i stwierdzili gdzies nieszczelność, prawda to ? bo rzekomo takie nabicie jak jest szczelny uklad to na pare lat starcza, wiec jesli u mnie jest pusciutka to jest nieszczelnosć. Dobrze mi tam mówią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie było czynnika to na pewno jest nieszczelność, jak układ jest szczelny to klima będzie działała nawet kilka lat bez napełniania.

Niech Ci napełnią układ z barwnikiem i zobaczą gdzie ucieka, chociaż nie zawsze można coś zobaczyć.

A najpierw niech sprawdzą skraplacz, bo może być dziurawy, może też uciekać zaworami, zresztą miejsc nieszczelności

może być dużo i nie koniecznie są to miejsca dobrze dostępne.

Mogą też nabić układ azotem pod ciśnieniem i tak sprawdzać szczelność.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak mówili to pewnie jest nieszczelna,

 

Z reguły zawsze zalewają barwnik ( jak serwis jest dobry ) i już z reguły po 1h działania widać gdzie przecieka

jeżeli ubytek jest mniejszy i w gorszym miejscu z reguły zalewa sie klimę i używa się przez np 2 tyg, potem z reguły widać nawet te mniejsze wycieki i można działać,

 

Jak klima wgl nie zaskakuje to własnie z reguły z powodu nieszczelności

 

Szkoda ze wlasnie latem tyle postwow o klimie sie pojawia bo tak naprawde to zima to okres w ktorym nasza klima powinna byc sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzili nieszczelnośc, chlodnica szczelna, okazało się ze przewód od klimatyzacji był nieszczelny, juz zamowiony.

Jeśli klimatyzacja była pusta, zero gazu to normalne ze wentylator sie nie załączał ?

Mozna jakos sprawdzić czy wentylator lub sprezarka jest sprawna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak gazu nie ma, to sprężarka się nie załączy, zatarła by się bez czynnika w którym jest też olej smarujący.

A jak sprężarka nie stertuje, to i wentylator nie ma po co ruszać.

Sprężarkę na krótko można odpalić, pod warunkiem że masz pewność, iż w układzie znajduje się czynnik w odpowiedniej ilości, ale lepiej tego nie robić, jak układ sprawny, to wszystko będzie się włączało klawiszem tak jak fabryka przewidziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda ze wlasnie latem tyle postwow o klimie sie pojawia bo tak naprawde to zima to okres w ktorym nasza klima powinna byc sprawna

 

Z tego co u siebie zaobserwowałem to sprawna klima zimą załącza się podobnie jak niesprawna w lato - tylko zaświeci się kontrolka na desce rozdzielczej i obieg powietrza się przestawia. Bardziej się przyda jesienią lub wiosną kiedy szyby parują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.