Skocz do zawartości

Białe ringi w 645Ci..jakie kupić


krisskin

Rekomendowane odpowiedzi

witam .. posiadam Bmw 645 Ci z 2004 roku... mieszkam i pracuje w Uk , samochod takze jest zakupiony w Uk.. chciałbym wymienić ori ringi o kolorze pomarańczowym na te o kolorze białym , tj np w bmw e 92.. czy ktoś wie jaki rodzaj mam kupić i chciałbym by były dobre jakościowo .. cena raczej nie gra roli .. na co muszę zwrocić uwagę przy wymianie i czy auto nie będzie wyświetlało błedów już po zmianie .. z góry dziekuję za odpowiedzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze oczywiście świecą ale polecam zdecydowanie mocniejsze (minimum20W) albo nawet najmocniejsze jakie są dostępne. Wtedy będzie je widać nie tylko w nocy. Ja też kupiłem takie za 199 i teraz idą do kosza, więc szkoda kasy na taniochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po miesiącu padł mi led - marker firmy led cree. Jeden z 2 20 watowych (cena za parę 333zł brutto) . Kłopot jak cholera. Najpierw bawiłem sie parę godzin, żeby to g... włożyć do lampy do której to kompletnie nie pasuje a teraz muszę zrobić operację odwrotną. Dodam, że w celu włożenia wyjąłem lampę na warsztat, co wiaże się z demontażem zderzaka itp... Dla uproszczenia przy wyjmowaniu spalonego leda uzyłem raczej chamskich narzędzi i nie wyjmowałem lampy.

 

Tak czy owak te ledy to wielkie g... Ponadto te 2x20W (niby) w dzień też są słabo widoczne i nie mają sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ringi świecą idealnie ale wyskakuje mi co jakiś czas przy odpaleniu błąd jak by żarówka była spalona mimo że wszystkie świecą, więc albo to błąd ringów albo żarówek ledowych philipsa. Dziwne że teraz wyskoczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales problem bo pewnie kupiles do reflektorow poliftowych Ja mam 5w i sa za slabe ale weszly bez problemu.

 

Pewnie 5w wchodzą, kwestia jak jasno świecą. Jako postojówki w nocy dają radę. Ja myślałem o jeżdzie w dzień, dlatego wziąłem, teoretycznie 4 x mocniejsze 20W z większymi radiatorami i był duży kłopot w włożeniem. Tak na prawdę nikt nie wie o co chodzi. Napisać o mocy, czy jasnosci można absolutnie wszystko. Pamiętam czasy jak sprzedawali chińskie głośniki do aut o jakichś fantastycznych mocach a był to zwykły "kibel".

Tak czy owak , zalecam duży spokój w podniecaniu się tą technologią, bo jest bardzo droga a bywa ponadto wadliwa i w związku z tym kłopotliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem w lampach poliftowych po 2007. Ledy, jak wspominałem wytrzymały miesiąc i miały niby moc 20W (w co nie wierzę) i spory radiator, który właśnie było bardzo trudno zmieścić w obudowie. Tak czy owak moim zdaniem to jedna wielka lipa. Kupię jasne zwykłe zarówki 2x35 jakieś extra white, plasma czy inny krypton i będzie jaśniej niż każdy led i w dodatku super tanio.

 

z ostatniej chwili!!!!!!!!!!

 

drugi led właśnie wczoraj mi padł, więć definitywnie wracam do tradycyjnej taniej i skutecznej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Kupuj gpt 7500k dodatkowo kodowaniem podkrecic troszke napiecie i bedzie malina :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Chyba za szybko przekląłem te led markery, myślałem że błąd żarówki wyskakuje właśnie przez nie, a dziś miałem trochę wolnej chwili, pogrzebałem w oświetleniu i znalazłem uszkodzoną żarówkę w podświetleniu rej. mimo że wszystkie świeciły. Led markery ajm sory :cool2: Co nie zmienia faktu że w dzień słabo je widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zdecydowałem na działanie radykalne w kwestii ringów. Mam już dość kosztownych eksperymentów z gównianymi, drogimi żaróweczkami, które po miesiacu idą do kosza a i tak nie działają.

Rozmontuję lampy (rozkleję klosze), wyrzucę te markery i oryginalne ringi i zamontuję super jasne ringi led. To robótka na 2 długie jesienne wieczory, z demontażem zderzaka itp. Na razie zamówiłem światełka. Większe ringi (108mm) kupiłem w kraju ale mniejsze (80mm) ściągam z UK, bo nie znalazłem u nas. Przy okazji może uda mi się uszczelnić lampy, które po większym deszczu zawsze parują. Taki plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Po przećwiczeniu 2 kompletów zaawansowanych technologicznie gównianych led markerów ( łącznie ok. 550 zł poszło w błoto) i gównianych wzmocnionych żarówek za jedyne 90 zł wykonałem to tak jak powinno być. W tym celu oczywiście zdjąłem ponownie zderzak, wyjałem lampy a następnie je rozkleiłem (tzn. uzyskałem dostęp od frontu), dalej idąc wyrzuciłem te fabryczne ringi - niby światłowody i wsadziłem ledowe ringi kupione na ebay i allegro. Te z ebay (mniejsze) są lepsze i co ciekawe pasuja idealnie pod ten okrągły klosz, bez żadnego kleju wskoczyły jakby były stamtąd. Większe ringi najpierw zmatowiłem po całości drobnym papierem, żeby były mleczne a nie przezroczyste, co powoduje że światło bardziej równomiernie się rozprasza na ringu i wkleiłem na kilka kropel żywicy epoksydowej.

Klosze wkleiłem z powrotem na czarny silikon sanitarny przyzwoitej firmy i po robocie. Przy okazji lampy uzyskały 100% szczelności i wcale nie parują po deszczu jak fabryczne. Więc same plusy.

http://img.webme.com/pic/m/mtechnic/led1.jpg

http://img.webme.com/pic/m/mtechnic/led2.jpg

http://img.webme.com/pic/m/mtechnic/led3.jpg

http://img.webme.com/pic/m/mtechnic/led5.jpg

Edytowane przez adventure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.