Skocz do zawartości

328 CI Faluje na obrotach, kiedy jest zimny silnik


Gość seqk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Kupiłem Bmw E46 328 Ci 1999 r. Mój problem polega na tym, że kiedy odpalam autko po nocy i jest zimny silnik co 8-10 sekund spadnie na obrotach i wraca z powrotem, problem trwa do momentu, aż silnik się nagrzeje, byłem u elektryka po podłączeniu wyszły dwa błędy Sonda i Wypadanie 3 zapłonu. Stwierdził, że może być lewe powietrze w silniku. Zostawiłem auto u mechanika i nic nie znalazł, ale zapytał mnie bo wcześniejszy właściciel czyścił Przepustnice i mechanik mnie zaskoczył takim czymś, że trzeba Przepustnice ustawić komputerowo czy może mi ktoś pomóc lub miał podobny problem ?

 

Do tego w aucie mam zamontowany gaz i gazownik stwierdził, że problem może być z przepustnicą ponieważ spada mi ciśnienie na gazie i dopóki nie znajdę problemu nie ustawi mi gazu.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc Jakub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faluje jak jest zimny i aż do nagrzania to mogą być uszczelniacze na vanosiue do wymiany, było już o tym na forum, co do błędów to sprawdź cewki zapłonowe czy nie świeca jak neon na domu publicznym, ja miałem to samo jam mi super aso silnik umyło nie wysuszyłi do końca, porobiły się ścieżki w cewkach, a co za tym idzie iskra zamiast na świecy gineła gdzies w karoserii i komp pokazywał dokładnie blad sondy, co do falowania obrotów to polecam prócz Vanosa sprawdzić odmę wraz z wężami. Mi silnik też falował podczas nagrzewania po wykonaniu wszystkich powyższych operacji falowanko ustało. :)

Podstawa to kumatego mechaniora znaleźć.

"The Beats Of life..... The Voice Of Creation.... The Invisible World...... The Echo of Imagination......... We dance for joy ...we cying teras.... we screaming Loud .... The Beats of Life. " SHOWTEK!!

Świetna Muza Do Auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki są wsadzone na pewno używki, a wiem sam z doświadczenie jak do E39 kupiłem używki to przyszły gorsze niż miałem :) też podejrzewałem cewki ponieważ odczuwam to przy gazie czuć drgania pod sobą przy przełączeniu, co do uszczelniaczy mechanik stwierdził, że nic tam nie widać chociaż sam wspomniałem o vanosie, więc obstawił właśnie na przepustnice coś z tym programowaniem, lecz dla mnie to nowość. Ciekawi mnie to, że na kompie było pokazane Wypadanie trzeciego zapłonu czy coś takiego, ale możliwe, że to przez te cewki albo świeca może być spalona bo miałem taki przypadek w poprzedniej BMW, ale to do sprawdzenia :) co do odmy była wymieniona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic koszt przepływomierza nie jest taki straszny więc jutro trza zamówić :) i dam znać czy problem znikł pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poprzedni właściciel czyścił ją bo od początku, kiedy kupił BMW to był ten problem i nic to nie dało wymienił też odme, ale lipka. A co do wkręcania się to wszystko jest dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie gaz i BMW to zawsze były problemy, ale to falowanko na dogrzewaniu silnika mialem a jeżdże tylko na benzynce, faktycznie elektronika sond i przepływki może szaleć bo skład spalin po gazie jest inny poza tym komp wykazał by uszkodzony przepływomierz. Chyba że dupne emulatory są zastosowane, warto tez sprawdzic do jakiej mocy silników jest Twoja instalacja, ostatnio rozmawiałem z gostkiem który zamuje się gazem w autkach i naświetlił mi troszkę jak to jest z tymi instalacjami.

"The Beats Of life..... The Voice Of Creation.... The Invisible World...... The Echo of Imagination......... We dance for joy ...we cying teras.... we screaming Loud .... The Beats of Life. " SHOWTEK!!

Świetna Muza Do Auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy mi faluje na benzynie za nim na gaz przełączy to auto jest nagrzane i jest wszystko dobrze :) co do instalacji odwiedziłem teraz gazownika i wszystko jest sprawne musiałem troszkę powymieniać ponieważ miałem problemy,firma, która założyła instalacje poprzedniemu właścicielowi wkładała części uniwersalne jak do pojemności 1,6-2,0., żeby iść najtańszym kosztem, a kiedy pojechano na gwarancji do nich to stwierdzili, że nie wiedzą jak rozwiązać problem, że wyłącza gaz przy 4-5 tys. obrotów heh :) ale omijam ich z daleka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego gaz i BMW to problemy hmmm :) miałem E39 był tam założony gaz 5 lat i zero problemów, nowy właściciel auta jeździ i jak z nim rozmawiałem kilka dni temu jest bardzo zadowolony :) Ja tam uważam, że jeżeli jedziesz zakładać instalacje do dobrej firmy i nie oszczędzasz na tym to nie powinno być zaskoczenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podlacze sie do tematu poniewaz problem ma podobny, co prawda w X3 M54. Jak zapale autko po nocy to tak po 5-10 sec zaczyna lekko falowac obrotami przez ok 2-5sec po czym auto samoczynnie podnosi sobie nieco obroty i problem znika. Po chwili obroty spadaja to normalnych, a po rozgrzeniu jak auto ma 30`C to przelacza sie na gaz i zadnych problemow - hmm coz to moze oznaczac..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje założenie jest troszke inne :) jeśli auto jest zrobione na beznzynke to benzynke trzeba do niego lac :) sa gusta i gusciki, to falowanie wg mnie to Vanos, skoro rozgrzewa sie na benz i faluje to nie moze byc przeplywka, miałem identycznie :) a silniki mamy chyba te same :) modelowo :) Zreszta zawsze mozna odpiąć przepływkę i niech się dogrzewa w trybie awaryjnym. Wtedy wyjdzie szydło z worka. Pojawi się błąd, ale zostanie on w pamięci po podpieciu przepływki po próbie.

"The Beats Of life..... The Voice Of Creation.... The Invisible World...... The Echo of Imagination......... We dance for joy ...we cying teras.... we screaming Loud .... The Beats of Life. " SHOWTEK!!

Świetna Muza Do Auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pojadę do drugie mechanika, ponieważ zapomniałem dodać, że elektryk stwierdził, że też tam słychać jakieś lewe powietrze ale trzeba rozbierać wszystko czy to będzie objaw vanosa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie teraz sprobowalem zapalic po dluzszym przestokju. Silnik jeszcze lekko ciply ale napewno mniej mial niz 30`C bo jak odpalilem to chodzil na benzynie i auto delikatnie zalalowalo tak z 2sec i podwyzszylo sobie obroty. Pochodzilo tak na tych wyzszych z 5sec poczym spadly do normalnych bez falowania. Silnik chodzi ladnie rowno, nie rzuca nim nie szarpie nie faluje. Tylko w pewnym momencie zafaluje i sobie obrowty podwyzszy i juz to mija. Hmmm dziwne, nigdy wczesniej nie spotkalem sie z podobnym objawem, a mialem juz z 5 roznych BMW w Zyciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się dzieje tylko po nocnym staniu :) bo zostawiłem u mechanika on odczekał kilka h i stwierdził, że nic się nie dzieje, ale jak tłumaczyłem jemu, że tylko rano takie objawy są to nie posłuchał he he.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku nic..w zasadzie ale to od gazu - bo zalozony dopiero co. Wyskakuje blad zbyt ubogiej mieszanki, ale z tym walczy gazownik, zeby odpowiednio dawki ustawic. Poza tym w silniku nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazem to ja też się miałem i naprawdę obawiałem się już najgorszego, że do wymiany wtryski ale na szczęście za wszystko odpowiadał uszkodzony map sensor i za duże założone dysze :) do tego kilka przeróbek węża, który szedł do listw wtryskowych bo miałem wypuszczone do jednej, i za nim dochodziło do drugiej to już zmulało na szczęście już prawie koniec przeróbek tylko teraz ustawić ciśnienie,ale nie mogę tego zrobić przez to lewe powietrze więc u Ciebie może być podobnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kwestia samego ustawienia...Bo tak chodzi super. Od czasu do czasu wyskakuje zbyt uboga mieszanka.

 

A w przypadku Vanosa to jakiego bledu nalezy sie spodziewac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.