Skocz do zawartości

Czy fotele M-Pakiet E90 preLCI pasują do E90 LCI?


Muresan

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich poszukiwaniach udało mi się dostać fotele M-Pakiet półskóra z grzaniem i pompowaniem boczków.

Miałem zamiar zmienić swoje "taborety", jednak okazało się, że nie pasują sprzętowo, bo są z preLCI, a moje E90 jest po lifcie. Jest to opinia człowieka, który zrobił mi dość solidne doposażenie samochodu, a na co dzień zajmuje się przekładkami anglików BMW. Jego zdaniem poduszki powietrzne są inaczej wyzwalane (w jednych jednoładunkowe, w drugich dwuładunkowe) i mechanizm podgrzewania jest inny. Wystawiłem fotele na Allegro z dokładnym opisem i dostałem 2 wiadomości z informacją, że głupoty wypisuję, bo fotele przedliftowe bez problemu będą pasowały do poliftowego samochodu. Jak widać zdania są podzielone, wobec tego pozostaje mi zapytać na forum:

 

Czy da się te fotele zainstalować w moim E90 LCI tak, żeby wszystko działało?

Może ktoś z Was robił tego typu przekładkę i mógłby się tego podjąć lub polecić kogoś?

 

Wyglądają tak jak te z tą różnicą, że moje mają wszystkie plastikowe dźwignie na miejscu.

http://pics.tinypic.pl/i/00377/wyrihog4zwfm.jpg

 

Zainwestowałem trochę PLN, pracy i czasu w transport, czyszczenie, regenerację skóry i teraz są jak nowe. Szkoda mi sprzedawać, bo bardzo rzadko trafiają się takie fotele na Allegro. Nasuwa się kolejne pytanie - jeśli miałbym je sprzedać, to ile one są warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są fotele m- pakiet :D ? w swoim samochodzie właśnie takie mam :D

btw są wygodne :)

 

PS. Co do poduszek to chyba racja, ale zależy jaki masz typ kierownicy są 2 kształty( trójkątna i bardziej okrągła), nie ? ja posiadam te 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są fotele m- pakiet :D ? w swoim samochodzie właśnie takie mam :D

btw są wygodne :)

 

PS. Co do poduszek to chyba racja, ale zależy jaki masz typ kierownicy są 2 kształty( trójkątna i bardziej okrągła), nie ? ja posiadam te 2.

A co ma kształt kierownicy do poduszek powietrznych :duh:

Kolego ja mam fotele u siebie założone po lifcie a auto mam preLCI i wszystko działa a fotele są sterowane elektrycznie i podgrzewane i pompowane boczki, więc się nie zastanawiaj tylko montuj.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że sam tego nie zamontuję. Proszę o kontakt do kogoś kto sobie z tym poradzi. :)

Możesz do mnie wbić i ogarniemy temat :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że sam tego nie zamontuję. Proszę o kontakt do kogoś kto sobie z tym poradzi. :)

Wymiana jest bardzo prosta.

Odkręcasz fotele (trzymają się na 4 śrubach), wyjmujesz wtyczkę.

Zakładasz w odwrotnej kolejności. :mrgreen:

Ostatnio przekładałem fotele z wersji LCI do wersji przed liftem.

Na czas wymiany odłączyłem akumulator - w ten sposób nawet nie wywaliło błędu air bag.

 

BTW:

To ja do Ciebie pisałem przez allegro. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: Chłopaki, trochę się nie zrozumieliśmy! Odkręcić i przykręcić inne fotele, przepiąć kostki to żaden problem. Tak właśnie uczyniłem zaraz po zakupie. Akumulator był odłączony. Wyszły błędy pasów i poduszek. Zaznaczę jeszcze raz, że fabrycznie mam najzwyklejsze fotele w opcji minimum, czyli bez grzania.

 

Mówiąc, że nie umiem podłączyć miałem na myśli elektronikę. W wiązce z samochodu jest jeden dodatkowy przewód, którego nie ma gdzie podłączyć w przedliftowych fotelach. Należy dodać opcje grzania razem z przyciskami - są 2 wersje. Pierwsza na osobnym panelu przycisków - tam gdzie się włącza PDC, Auto Start-Stop itp, a druga na panelu klimatyzacji. Należy podłączyć pompowanie boczków, poduszki i napinacze pasów, żeby nie wywalało błędów. Gdyby to było takie proste - wsadzić i działa to nie pisałbym na forum.

 

:?: Czy zatem znajdzie się ktoś kto już wsadzał M-Pakietowe przedliftowe do LCI i wie. że to się da zrobić albo próbował i wie, że nie da rady?

 

Z jednej strony, skoro fotele z LCI wkładacie do preLCI i Wam działa wszystko pięknie, ładnie i cudownie, to daje mi nadzieję, że w drugą stronę też się da i ktoś mi w tym pomoże. A jak nie to sprzedaję szczęśliwemu posiadaczowi preLCI i szukam foteli poliftowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dodatkowy kabel jest do aktywnych zaglowkow ktore sa w fotelu lci, ale nie w pre-lci. poniewaz dzialaja pirotechnicznie, pali sie kontrolka airbagu. Nie wiem jednak jak to ominac. Sam fotel mechanicznie bedzie pasowac p&p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dodatkowy kabel jest do aktywnych zaglowkow ktore sa w fotelu lci, ale nie w pre-lci. poniewaz dzialaja pirotechnicznie, pali sie kontrolka airbagu. Nie wiem jednak jak to ominac. Sam fotel mechanicznie bedzie pasowac p&p.

 

To jest nowa informacja i bardzo przydatna. Pojawia się kolejne pytanie do forumowiczów - jak to ominąć? Da się programowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.