Skocz do zawartości

[E39 528i] problem automat 5hp18 zf


kol1390

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W ostatnim czasie pojawił mi się mały problem dotyczący mojej skrzyni problem polega na tym iż w czasie jazdy na D ruszam i ładnie zmienia biegi z 1 na 2 ale później już z 2 na 3 nie chce przełączyć musze przełączyć na manuala wbić na 3 i później problem znika aż do momentu powrotnego zejścia do 2, na tip tronicku wszystkie biegi chodzą bez problemu, wsteczny też ok.

Dodam jeszcze że owa usterka na D nie pojawia się zawsze czasami jest że jeżdżę cały dzień i jest ok zmienia bez problemu, a czasami potrafi się usterka obajwić przez dłuższy czas.

Podłączałem bunie pod kompa i nie pokazuje żeby były jakiekolwiek błędy, w czym może być problem.

 

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć gdzie dokładnie w tej skrzyni znajduje się korek zalewowy do oleju bo szukałem ale jakoś na cholere nie mogę go odnaleść a w serwisie nie chcą mi udzielić takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taka sama skrzynie korkiem zlewowym zlewasz olej i tym samym wlewasz znajduje sie on pod takim zielonym kapslem jest on na misce olejowej skrzyni biegu.Jak chcesz podaj mi swoj email to ci wysle w pliku pdf cala procedure wymiany oleju i rysunki gdzie masz korek zlewowy i wlewowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
problem rozwiązany z blokowaniem się biegu na danym przełożeniu okazało się że winny był czujnik wałka rozrządu który musiał już powoli padac az pad całkiem przez co nie dalo się jezdzić, czujnik został wymieniony, błąd skasowany samochód odżył a i skrzynia działa bez zarzutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.