Skocz do zawartości

e91 320 d problem ze swiecami


woocasho

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt w kulki nie leci na panelu nic ci nie wywali, jak podłączysz inpę pod auto to wyskoczy które świece nie grzeją. Bedzie napisane bodajże GLOW PLUG ZYLINDER i numer spalonej świecy.
Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd sterownika tak się będzie objawiał, plus będzie trzęsło autem przy odpalaniu/gaszeniu jak będzie zimno. Ja wymieniłem ca 3 miesiące temu wszystkie świece na nówki sztuki a teraz INPA wywala że wszystkie 4 popsute. Zatrzęsło też ze dwa razy ale zrobiło się ciepło i problem zniknął także wymienię sterownik przy okazji. Na forum te sterowniki naprawia zdaje się kolega Roger-Nysa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak masz uwalony sterownik to INPA pokazuje błąd świec. Pewnie wymieniłeś świece, a sterownik był dalej uwalony. Może jeszcze nic straconego i świece są dobre to wystarczy wymiana sterownika. Z reguły jak masz uwalony sterownik to wymieniasz świece i sterownik, a jak świece to tylko świece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w odpowiedzi na post ra1406, z którego zrozumiałem, że wymienił świece a INPA dalej wywala błąd, więc uwalony jest sterownik.

Poza tym mogą być uwalone i świece i sterownik prawda? Wtedy wymieni świece, a po jakimś czasie problem wróci.

W każdym razie - na desce rozdzielczej nie wyświetla wszystkich błędów i informacji, bo byś zwariował. To normalne, że co jakiś czas są jakieś błędy, a w dzisiejszych czasach samochody są tak naszpikowane elektroniką i czujnikami, że jakby miał wszystko wyświetlać to miejsca na kontrolki by zabrakło :D

Głupi błąd czujnika i już kontrolka, jedziesz do serwisu, a tak naprawdę po restarcie systemu (zamknięcie i otwarcie auta na przykład) wszystko wraca do normy.

Chociaż dobór rzeczy, które się wyświetlają a które nie to już inna bajka, np. niedogrzanie silnika powinno być jakoś sygnalizowane, podobnie choćby awaria świec. W dłuższym terminie można w niewiedzy doprowadzić do jakiejś usterki (choćby uszkodzenie DPF'a poprzez zbyt niską temp. wypalania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak masz uwalony sterownik to INPA pokazuje błąd świec. Pewnie wymieniłeś świece, a sterownik był dalej uwalony. Może jeszcze nic straconego i świece są dobre to wystarczy wymiana sterownika. Z reguły jak masz uwalony sterownik to wymieniasz świece i sterownik, a jak świece to tylko świece.

 

sterownik to raczej swieza sprawa i nastapila niezaleznie od swiec, mialem padniete 2 swiece i wymienilem wszystkie na raz. Przez jakis czas bylo bez problemu (brak bledow) i teraz nagle blad ze wszystkie swiece zdechle, wiec wydaje mi sie ze teraz po prostu sterownik powiedzial pa pa i dlatego zaczelo wywalac blad na 4 nowych swiecach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mianowicie taki problem : mechanik stwierdzil ze mam spalone swiece a nic mi na panelu nie wywalilo ani zadna kontrolka sie nie zapalila ... czy tak jest czy ktos tu w kulki leci ?

 

jedyny który w kulki leci to TY !!! :mad2:

 

po pierwsze należy się przywitać !

po drugie :search: było o tym pełno!

Reasumując niegrzeczny leń :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik to raczej swieza sprawa i nastapila niezaleznie od swiec, mialem padniete 2 swiece i wymienilem wszystkie na raz. Przez jakis czas bylo bez problemu (brak bledow) i teraz nagle blad ze wszystkie swiece zdechle, wiec wydaje mi sie ze teraz po prostu sterownik powiedzial pa pa i dlatego zaczelo wywalac blad na 4 nowych swiecach

 

Miałem podobnie. U mnie były spalone dwie świece i wymieniłem wszystkie 6 szt. Po roku auto minimalnie gorzej odpalało, sprawdziłem błędy i wyszło że wszystkie świece spalone. Od razu kupiłem nowy sterownik i po problemie.

Na forum gdzieś jest opis / instrukcja naprawy sterownika. Można też wysłać do Roger-Nysa lub kupić nowy sterownik.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc koledzy moje pytanie brzmi ile taki sterownik kosztuje ... bo o ile dobrze zrozumiałem to jeśli mi wymieni świece to nie koniecznie będzie dobrze bo jeszcze mamy sterownik... mam nadzieję że mechanik "magik" sprawdzi i to :)

Ps. Jestem nowy przygodę dopiero rozpoczynam z BMW ! i jestem zielony !

Jeszcze jedno pytanie mam : czy zamiennik może być np NGK ? bo taki mi zaproponował ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dokladnie jak kolega wyzej napisal - Zglos sie do Krzyska on jest dobrym fachowcem i nie jednemu juz sterownik swiec reanimowal :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK? :shock: coś nowego, dobrego masz magika, lepiej go szybko zmień. Sterownik produkuje firma BERU, wiec albo kup nowy ok. 200zł. albo wyślij do kolegi ROGERA który Ci naprawi, dziękuję. NGK dobre,dobre :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=sterownik+%C5%9Bwiec+bmw&buyNew=1

Nowy sterownik od 190zł.

Pierwsza oferta (naprawa) od Rogera; 80zł + 2 razy wysyłka. Możesz też kupić od niego naprawiony bez wysyłania swojego, ale cena trochę wzrośnie.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.