Skocz do zawartości

[E90] 320i M-Pack Biała VIN: WBAUS91030A183187


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów. Jest to mój pierwszy wątek chodź śledzę forum od kilku tygodni. Poszukuję E90, 320i 170KM chodź pewnie gdybym znalazł 320d 163/170 KM z dobrego źródła z potwierdzonym niskim przebiegiem (do 125k km) wziąłbym diesla (co w PL graniczy raczej z cudem). W obawie o lewy przebieg i koszty skłaniam się ku benzynie.

 

Pytanie odnośnie BMW z aukcji:

 

http://moto.gratka.pl/tresc/13649615.html?utm_source=form&utm_medium=email&utm_campaign=wla

 

http://otomoto.pl/bmw-320-170km-m-pakiet-alcantara-e91-C24908473.html

 

Samochód ponoć po przecierce. Wymieniony lewy błotnik z przodu, drzwi malowane, tylny błotnik naprawiony (oryginał). Ogłoszenie wisi już dłuższy czas na otomoto. Ktoś może był, oglądał bliżej? Facet twierdzi że stan techniczny bez zastrzeżeń. Czy ktoś jest w stanie na podstawie VINu potwierdzić podesłać jego historię?

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód z Hiszpanii więc musiał być tani w zakupie skoro opłacało się go transportować do PL

Niech pośle zdjęcia uszkodzeń

Pod maską ktoś mu pozamieniał uszczelki na błotnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jak pisze Bronx, że auto jest z Hiszpanii, to zapytaj sprzedawcy czy ma glejt na to, że na aucie nie ciąży dług. Bo 36 tys km przebiegu przy 5 letnim aucie nie bierze się z niczego. Coś spowodowało, że ten samochód długo był nieeksploatowany. Warto ustalić przyczynę.

 

Tu wymieniliśmy kiedyś parę zdań na ten temat, czyli aut z Hiszpanii, z kolegą tajger:

viewtopic.php?p=1556393#p1556393

 

Uderz do niego, może za jakąś niewielką opłatą zorientuje się w temacie tego auta, jeśli jesteś na niego faktycznie zdecydowany!

Do sprzedania: - E60 535xi LCI USA 2008 MT

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=222639


Dla amatorów "rynkowych" cen E60 535i/xi taka mała przestroga:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=1983450#p1983450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wręcz niewiarygodnie niska jak za ten rok! Haczyk musi gdzie byś... pytanie gdzie?? VAT, składany...??? itp itd

 

Art. Wartość

Numer podwozia WBAUS91030A183187

Kod typu US91

Typ 320I OL (EUR)

Typoszereg E E91 (MUE)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik N43

Pojemność skokowa 2.00

Moc 125

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor ALPINWEISS 3 (300)

Tapicerka STOFF BLUE SHADOW/ALCANT./ANTHRAZIT (ANAT)

Data prod. 2008-10-14

 

Wyposażenie

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop function

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S2MEA M LM RAEDER DOPPELSP. 194 M MISCHB. Obr. BMW, st. le. M podw. spr. 194

S2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Zabezpieczenie śrub kół

P337A M SPORTPAKET M Pakiet sportowy

S386A DACHRELING Reling dachowy

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S4MGA INTERIEURLEISTEN ALU GLACIERSILBER Listwy wewn. alum. glacier-silber

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe

S710A M LEDERLENKRAD M Kierownica skórzana

S715A M AERODYNAMIKPAKET Pakiet areodynamiczny M

S760A INDIVIDUAL HOCHGLANZ SHADOW LINE Wysoki połysk Shadow-Line

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S856A SPRACHVERSION SPANISCH Wersja językowa, hiszpański

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S883A SPANISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, hiszpański

S8S3A AUTOM. VERRIEGELUNG BEIM ANFAHREN Automatyczne ryglowanie prz ruszaniu

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Aktywacja syst. telem. char. dla kraju

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

 

Wyposażenie seryjne

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S1CBA CO2 UMFANG Zakres CO2

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już do kolegi Tajger.

 

Czekam na zdjęcia od handlarzyka.

 

Pytanie do kolegi Bronx_l - możesz udzielić więcej informacji na temat egzemplarza? Historia / przebieg / naprawy ?

 

Dzięki.

 

----------------------------EDIT--------------------------------

 

Handlarz twierdzi, że nie ma zdjęć. Hmm, trochę dziwne..

 

Panowie, jak to wygląda z tymi fakturami VAT-marża? Jestem prywatnym kupcem, czy powinienem się czegoś obawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już do kolegi Tajger.

 

Czekam na zdjęcia od handlarzyka.

 

Pytanie do kolegi Bronx_l - możesz udzielić więcej informacji na temat egzemplarza? Historia / przebieg / naprawy ?

 

 

Ja nie znam tego auto, napisałem tylko to co widzę.

Ale prawda jest taka, że z Hiszpanii opłaca się wozić tylko tanie samochody, bo po prostu transport jest drogi. Wiec wyobraź sobie ile musiało kosztować to e91 skoro teraz jest w bardzo dobrej cenie a ktoś jeszcze na nim zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu darowałbym sobie to auto. Są dwa warianty dlaczego tak niska cena. Auto mogło jeździć na taxi, ale wyklucza to raczej silnik benzynowy a jeśli faktycznie było taxi to ma natrzepane spokojnie z 300tkm albo było mocno potłuczone.

 

Średnia cena aut ten konkretny model ten rocznik i ten przebieg to około 14500euro. Weźmy cenę najtańszego wychodzi 12700euro x 4.10pln(sredni kurs) = 52070pln

Do tej ceny musisz dorzucic cene przyjazdu takim autem w przypadku gdy było tylko obdarte. Załóżmy, że auto kupione w Zaragozie -> Wolsztyn to około 2300km, potrzeba około 190l x 6pln (srednia cena paliwa) to kolejne 1200zlotych. Kolejny fakt to płatna autostrada Hiszpania - Francja około 50 euro.

 

Podsumowując 52070pln(koszt auta) + 1200pln(paliwo) + 50euro (autostrada) = około 54000pln. Nie ma w tym noclegu kierowcy, który auto przyprowadził, kosztów recycilgnu oraz żarcia. Mało tego gdzie jest utarg komisu, za 500pln nikt sobie głowy nie bedzie zawracał.

 

 

Powiem Ci jak było. Auto zostałe mocno skasowane gośc w tej cenie dostał blachy z jakiegoś złomowiska za 200euro i wszystko zostało przywiezione na plandece do Polski, albo zostalo złożone w Hiszpanii. Ten samochód nie ma 36000km a spokojnie 150tkm. Kręcony licznik i kupiony pewnie u Rumuna bądź Węgra. Bo tylko oni robią takie aukcje. To auto jest i będzie złomem.

 

 

Druga opcja to obciążenie na aucie, jeśli jest to będzie baaaaaardzo duże. I jak poczytasz to co przysłał Ci KW_ - to prawnie spłata spadnie na Ciebie.

 

 

Myślę, że temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba coraz bliżej finału jesteśmy. Przez telefon gość się zarzekał, że przebieg jest rzeczywisty i że samochód stał bo długo nikt go nie chciał naprawiać. Jednym słowem sam sobie nasrał do własnego gara. Jeżeli faktycznie samochód nie jest obciążony, to widocznie przecierka autostradowa musiała być dość tragiczna w skutkach.

 

Czekam jeszcze na odpowiedź odnośnie wcześniejszego właściciela w Hiszpanii i numeru rej. Jak się nie uda uzyskać tych informacji, wątek do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czekam jeszcze na odpowiedź odnośnie wcześniejszego właściciela w Hiszpanii i numeru rej. Jak się nie uda uzyskać tych informacji, wątek do zamknięcia.

 

Wydaje mi się, że niewiele Ci to pomoże. Podejdź do najbliższego ASO z nr VIN i sprawdź historie serwisową, ja ostatnio sprawdzałem jedną "Hiszpankę" i w komputerze była pełna historia serwisowa.

To, że była uszkodzona już wiesz, przydałoby się sprawdzić na miejscu jak bardzo? Czy malowane są wnęki, słupki itp??? I ile szpachli na tym tylnym błotniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.