Skocz do zawartości

ZROB TO SAM E60 przycisk sport mode -zwiekszenie mocy


stritfajter

Rekomendowane odpowiedzi

Sam pisałeś, że masz skrzynie manualną więc tego nie możesz mieć. Nie mam pojęcia czy sport button występował w wersjach z manualną skrzynią biegów. Nigdy nie widziałem.
Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mylisz troszke sport button jest w automacie ale ten o ktorym ja mowie jest ukryty. Obejrzyj filmik z pierwszej strony to zobaczysz o co mi chodzi. A poza tym czytalem ze w manualu ten przycisk tez jest tylko martwie sie ze w moim modelu go nie ma. Edytowane przez 88kostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem jak możliwe jest wyłączenie wspomagania bez aktywnej kierownicy przy sport mode, dodałem polecaną opcje na forach zagranicznych $2TB, ale nic nie zmieniła (choć przeszła kodowanie), więc albo bajki kolega kilka postów wyżej opowiada, albo nie wie, ze ma aktywną :D :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem jak możliwe jest wyłączenie wspomagania bez aktywnej kierownicy przy sport mode, dodałem polecaną opcje na forach zagranicznych $2TB, ale nic nie zmieniła (choć przeszła kodowanie), więc albo bajki kolega kilka postów wyżej opowiada, albo nie wie, ze ma aktywną :D :roll:

 

Spoko wiem czym jeżdżę :cool2: Zapraszam do Poznania na jazdę próbną ! Też czytałem opinie na zagranicznych forach i też mnie to zdziwiło. Tak jak mówiłem na forum jest użytkownik gk5 który pomagał mi przy kodowania i mówił, że tak ma być nie muszę mieć AS. A czemu tak piszą na forach zagranicznych tego nie wiem. P.S a przekodowałeś również EGS,GWS,KOMBI,SZ ??

Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak wyskoczyłem z tymi bajkami :wink: .

 

Kodowałem tylko KOMBI, nie mam modułów EGS,GWS,SZ. Może one tylko w benzynie? Całe auto przeszukałem z pozycjami fdc, sport itp. Opisywali jeszcze przekodowanie modułu szl, hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak wyskoczyłem z tymi bajkami :wink: .

 

Kodowałem tylko KOMBI, nie mam modułów EGS,GWS,SZ. Może one tylko w benzynie? Całe auto przeszukałem z pozycjami fdc, sport itp. Opisywali jeszcze przekodowanie modułu szl, hmm.

 

Nie gniewam się :D Ten artykuł może czytałeś http://5series.net/forums/diy-do-yourself-14/diy-e60-sport-automatic-retrofit-redux-110502/#post1311205 ? Dokładnie piszą co zakodować :cool2:

Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przepraszam, że tak wyskoczyłem z tymi bajkami :wink: .

 

Kodowałem tylko KOMBI, nie mam modułów EGS,GWS,SZ. Może one tylko w benzynie? Całe auto przeszukałem z pozycjami fdc, sport itp. Opisywali jeszcze przekodowanie modułu szl, hmm.

Opcja 2TB występuje tylko w automcie i do tego TYLKO w autach lci,więc jak chcesz to zakodować w aucie z 2005 i w dodatku manual. :shock: :shock: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Też mam SAT i potwierdzam wpomaganie utwardza się po przełączeniu w tryb sport na skrzyni biegów , niestety u mnie działa to tylko do 60kmh potem już nie czuć różnicy względem serii, jest tak samo czyli twardo ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem to na innym forum:

"I was one of those who did this mod (2006 525i Manual), it improved the throttle response, but the steering remained unaffected. Changed the FDC_ID_MONITOR and FDC_VERBAUT in KOMBI module to aktiv, but still did not make any difference. Finally I dug into the SGM module, found SERVOTRONIK already set to activ, but FAHR_DYNAMIK_CONTROL was set to nicht_aktiv. Changed it to aktiv, went out for a test drive and ... voila, the steering now became much heavier as soon as I turned on the sport mode."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie odświeżam temat.

Jak to w końcu jest, posiadam BMW E60 530d w automacie z 2009 roku, czyli Lci. Jeżeli podłączę sobie przycisk sport fizycznie, czyli kabelek i przycisk, czy to samo juz uruchomi "sport mode" I na desce pojawi się napis SPORT? Jeżeli tak, to czy juz wtedy odczuje różnice w postaci lepszej reakcji na gaz, sztywniejszej kierownicy i szybszej zmiany biegów skrzyni automatycznej? Właściwie to zależy mi najbardziej na tej skrzyni, mam już sporo mocy (380km/800nm) i przydałoby się szybsze zmiany biegów. Czy trzeba wtedy jeszcze coś programować? W zasadzie mam przecież w skrzyni opcje DS, która zmienia charakterystykę pracy skrzyni, jednak dla mnie to za mało, no i gdzieś na jakimś zagranicznym forum wyczytałem, że SPORT MODE zmienia prace skrzyni w znacznie większym stopniu niż tryb DS. Proszę chłopaki serdecznie o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zobacz w mojej galerii jak jedzie 530d LCI na sportowym sofcie w skrzyni;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziqsek

Skąd wziąłeś ten wybierak skrzyni w wersji sport z przyciskiem?

Ja wszędzie szukam i nie umiem znaleźć :/

Mógłbyś mi również mniej więcej napisać, jak wygląda cała instalacja takiego "super moda"? Dużo jest grzebania w oprogramowaniu?

Jest w ogóle jakaś różnica między "zwykłym" przyciskiem sport jak w tym wątku a Twoją stricte sportową wersją wybieraka skrzyni?

No i nie umiem coś znaleźć tego Twojego filmiku... ehhh XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich serdecznie.

Czytając ten temat instalacja przycisku SPORT wydawała się banalnie prosta.

Kupiłem przycisk od Z4, oryginalną wtyczkę i piny. Przycisk zmierzyłem miernikiem żeby zlokalizować piny od podświetlenia i od funkcji SPORT. Wszystko się udało. Podłączyłem tak jak na schemacie piny 10 i 8 oraz 9 do podświetlenia został jeden kabel do masy.

Po naciśnięciu przycisku na zegarach nic się nie pojawia. Moduł KOMBI zakodowałem zgodnie z informacją którą znalazłem na zagranicznym forum tzn. "Changed the FDC_ID_MONITOR and FDC_VERBAUT in KOMBI module to aktiv" Chciałem również zakodować moduł SGM ale niestety nie posiadam go w aucie (NCS go nie pokazuje). Auto jest z 14.12.2006 535d czy może nie mieć modułu SGM? Może funkcja FAHR_DYNAMIK_CONTROL jest schowana w innym module? Zastanawia mnie bardzo czemu nie wyświetla się napis SPORT, we wszystkich tematach pisano że po podłączeniu przycisku od razu napis się wyświetla, wyczytałem, że wystarczy tylko zewrzeć piny 10 i 8 a napis się pojawi. Proszę o pomoc osoby które przerabiały podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Czytając ten temat instalacja przycisku SPORT wydawała się banalnie prosta.

Kupiłem przycisk od Z4, oryginalną wtyczkę i piny. Przycisk zmierzyłem miernikiem żeby zlokalizować piny od podświetlenia i od funkcji SPORT. Wszystko się udało. Podłączyłem tak jak na schemacie piny 10 i 8 oraz 9 do podświetlenia został jeden kabel do masy.

Po naciśnięciu przycisku na zegarach nic się nie pojawia. Moduł KOMBI zakodowałem zgodnie z informacją którą znalazłem na zagranicznym forum tzn. "Changed the FDC_ID_MONITOR and FDC_VERBAUT in KOMBI module to aktiv" Chciałem również zakodować moduł SGM ale niestety nie posiadam go w aucie (NCS go nie pokazuje). Auto jest z 14.12.2006 535d czy może nie mieć modułu SGM? Może funkcja FAHR_DYNAMIK_CONTROL jest schowana w innym module? Zastanawia mnie bardzo czemu nie wyświetla się napis SPORT, we wszystkich tematach pisano że po podłączeniu przycisku od razu napis się wyświetla, wyczytałem, że wystarczy tylko zewrzeć piny 10 i 8 a napis się pojawi. Proszę o pomoc osoby które przerabiały podobny problem.

Może to ci się przyda http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?p=9519120

Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.