Skocz do zawartości

e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.


zent

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniłem niedawno w skrzyni na olej BMW OE MTF LT-2. Poprzedni olej był w dobrym stanie, opiłków jak stwierdził mechanik zadziwiająco mało, a po zmianie oleju nie odczułem absolutnie żadnej zmiany w pracy skrzyni biegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem po wymianie olejów. Czysty nie był, czarny ze świecącymi na powierzchni drobnymi opiłkami, pewnie od synchronizatorów. Biegi już nie mają tendencji do czasowego haczenia i trochę lżej wchodzą, ale różnicy wielkiej do porzedniego stanu nie zaobserwowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam taki wyciek z zimeringu powiedziano mi ze zestaw naprawczy i sterownik to koszt z wymiana 650zl plus wymiana oleju ok 600zl czy to prawda czy moze naciagaja ? Czy to prawda ze trzeba tez wymienic jakis sterownik w skrzyni? http://images76.fotosik.pl/871/a547bd3d7829eac2gen.jpg

http://images76.fotosik.pl/871/bf816f8b54b1391fgen.jpg

 

Jest to warsztat zajmujacy sie tylko skrzyniami

HUKAŁOWICZ SKRZYNIE BIEGÓW

Adres: 80-031 Rusocin Cieplewo, Długa 103a

 

Czyli 1250zl za taki wyciek? Nie chodzi mi oto ze szukam najtaniej u "wujka" mechanika tylko czy to powinno tyle kosztowac?

 

E46 320d 150KM

290 000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam automat i skrzynkę. Ceny są takie niestety. Sam płaciłem ostatnio za regenerację po "upuście" 3k. Co do oleju... za filtr plus olej udało mi się zapłacić 160 PLN (8 litrów). Zmieniałem sam. W warsztacie zapłacisz tyle ile piszesz. Wpakują Ci oryginał i do tego zrobią wymianę dynamiczną.
BMW 3, e46, 320 d, 150KM, 2.0 diesel, automat, M47N, 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdiagnozowano, że jest zepsuty, to trzeba. Ceny jednak wahają się, zależy czy wrzucasz, ori czy używkę. Nowy sterownik faktycznie może kosztować około 1000 pln, znalazłem na alledrogo używkę za 1200 :-p . Ale czy nie wystarczy zmienić sam zimerek przy przekładni skrzyni, tylko od razu cały sterownik? To nie uszczelka miski olejowej, bo coś dziwnie na zdjęciach widać.
BMW 3, e46, 320 d, 150KM, 2.0 diesel, automat, M47N, 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
olej wymieniony serwis SOSNOWSKi profesionalnie... 1200 Olej, filtry i wymiana dynamiczna. 200zl wymiana uszczelki wybieraka. okazało się że trzeba było tylko wyjąć sterownik i ponownie go włożyć... a w innym warsztacie chcieli naciągnąć i chcieli 650zl za wymianę uszczelki i sterownika... oszustwo bo sterownika się nie wymienia gdy jest dobry. a powiedzieli mi że przy tej usterce trzeba nowy sterownik... :mad2: :duh: liczyli na szybką kase..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, odgrzeję trochę temat ale może ktoś zmaga się z dylematem czy wymieniać czy nie i jakoś mu to pomoże.

 

Tak więc jestem po wymianie oleju w skrzyni i dyfrze, autko:

E46 330i 2000r z przebiegiem prawie 228 tyś km (od razu mówię, że chociaż nie potwierdzony oficjalnie to po danych ze szwajcarskiej książki mam prawo podejrzewać, że autentyk)

 

Oleje jakie zalałem to po konsultacji z czescidobmw.pl Fuchs SINTOLUID 75W-80 do skrzyni. Kupione 2L, a wlane jakieś 1300ml do przelewu. Do tylnego mostu poszedł Fuchs SINTOPOID 75W-90 kupione i wlane 1L Koszt obu jakies 170zł

 

Wymiana raczej prosta i przyjemna o ile się ma kanał, pompkę do oleju no i wiadomo jakieś wiaderko czy coś do spuszczenia starego oleju.

 

Długo się zastanawiałem nad sensem tej operacji, czytając różne opinie ale w końcu się zdecydowałem. Różnice? Ciężko powiedzieć bo od wymiany przejechane raptem parę km i może to jakiś efekt placebo ale znikło dziwne "bicie" podczas zmiany biegów. Co natomiast powinno przekonać osoby niezdecydowane to zdjęcia poniżej.

 

http://i1378.photobucket.com/albums/ah99/riyo330i/IMG_20170410_115608_zps0z5bujyx.jpg

 

To olej ze skrzyni, w rzeczywistości nie aż tak czarny jak na zdjęciu, ale czarny :D niezbyt zanieczyszczony opiłkami, ale coś tam we wiaderku na dnie zostało.

 

http://i1378.photobucket.com/albums/ah99/riyo330i/IMG_20170410_141930_zpsmcoe9o3c.jpg

 

A to z dyfra i tu już było duuużo gorzej :shock: więcej opiłków i olej czarny i do tego mega, mega gęsty, dodam, że oba nowe miały raczej jasno żółty kolor jaśniejszy niż typowy silnikowy i podobną gęstość.

 

Tak więc ja po samym widoku tego co zleciało myślę, że było warto tym bardziej, że teraz wiem co mam i od kiedy mam. Dla zainteresowanych mogę napisać czy są jakieś wyraźnie odczuwalne zmiany podczas jazdy ale to po jakimś sensowniejszym przebiegu niż garaż -> dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to jakoś od dłuższego czasu chodzi po głowie ale trochę nie mogę się zebrać a to się jeszcze zastanawiam ale może latem się tym zajmę.

A gdzie kupowałeś olej, bo wiem, że niekurzy sprzedawcy na alledrogo rozlewają litrowe butelki na małe 200ml i sprzedają do butli 1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oleje jakie zalałem to po konsultacji z czescidobmw.pl

Jak nie skończyło się tylko na konsultacjach to chyba tam :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.