Skocz do zawartości

uaktywniło się jakieś zabezpieczenie i nie odpala


dom2323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chyba niepotrzebnie grzebałem w aucie koło dzwigni ręcznego znalazłem malutki przycisk który nacisnąłem a auto po chwili zgasło i nie chce zapalić po włączeniu zapłonu nie świeci się kontrolka od grzania świec a zawsze działała nie wiem już co robić naciskałem ten przełącznik w różnych kombinacjach nie pomaga, alarm zaczął jakoś dziwnie działać albo wcale nie działa bo jak wyjmowałem bezpiecznik z bagażnika to zawsze sie uaktywniał a teraz nie czy resetowanie kompa pomoże ? wywaliłem już ten przycisk i skręciłem na krótko i nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dokładnie ten przycisk jest? Dostępny pod ręką czy ukryty? Jakieś zabezpieczenie ktoś może założył? Rozkręć te kable i sprubuj.Przycisk był pewnie do zamknięcia obwodu a w normalnym położeniu jest rozwarty więc kabelki powinny być raczej rozwarte. Zmierz przejście na tym wywalonym przycisku czy w momencie jak go nie ruszasz to czy zwiera obwód czy nie i wtedy zostaw przewody zwarte lub rozwarte. Edytowane przez gyver7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U brata w mercedesie było takie coś. Kiedyś przypadkiem nacisnąłem i auto nie odpaliło. Dopiero brat przez telefon powiedział, że w bagażniku w materiale u góry jest mały przycisk. Po jego naciśnięciu odblokowywało wszystko. Więc może u Ciebie też gdzieś jest ukryty dodatkowy przycisk do odblokowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak pierwsze zabezpieczenie jest pod mieszkiem lewarka jest to zwykły przełącznik wl/wył kiedy się go przełączy oznaką jest to, że na zapłonie nie ma kontrolki od świec i auto nie odpali - ale tego nie ruszałem i jest to ok natomiast pod mieszkiem od ręcznego znalazłem coś w rodzaju pastylki gdzie można było nacisnąć środek - wtedy auto zgasło szukając troszkę dalej po kablu od pastylki trafiłem na następny przełącznik wł/wył zgłupiałem kompletnie ale sprawdzę może jak radzicie rozewrzeć te przewody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać co i jak. Ktoś zamontował jakieś ustrojstwo, dziwne że jak kupiłeś auto, to że nikt ci nie przekazał do wiadomości o zamontowaniu w aucie czegoś takiego, ewentualnie jakbys miał kontakt z byłym właścicielem ,to bym go zapytał co wie na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej w las tym więcej drzew wygląda to tak od końca - pastylka,przełącznik pastylka dioda głośniczek przekażnik jakaś puszka na pewno nie org. podłączane do bezpiecznika nr 18 i dalej do skrzynki pod maską wyciąłem to ustrojstwo oryginalne przewody połączyłem a pompa nadal nie podaje biorę linkę i jadę do speca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.