Skocz do zawartości

320d - szyberdach nie działa


piot5rek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Za długo był spokój, więc zgłaszam się z nowym problemem. Problem dotyczy szyberdachu. W zeszłym roku miałem parę razy problem z szyberdachem, a dokładniej z jego reakcją na guzik. Czasami rano w ogóle nie reagował na przycisk, a po jeździe około 5 min działał bez zarzutu. Później działał normalnie przez cały dzień. Czasami śmiałem się, że chyba jakiś czujnik temperatury tam jest, bo w upalne dni zawsze się otwierał, problem jedynie był w chłodne poranki.

 

Jako, że zrobiło się trochę cieplej postanowiłem uchylić szyberdach i klapa :P Nie reaguje w ogóle na przycisk. Przez całą zimę szyberdach nie był otwierany ani nie próbowałem go otwierać, więc nic się popsuć nie powinno. Przed zimą szyberdach działał płynnie, zero przycięć czy jakiegoś rzężenia. Przed zimą szyberdach bez problemowo zamknięty. Nie było problemów z roletą.

 

Przycisk obsługi szyberdachu jest podświetlony. Naciskając przycisk nic nie buczy, trzeszczy - zero reakcji. Zakładam taki temat, bo 100% opisanych problemów z szyberdachami dotyczy zacięcia się szyby, czy rolety. Może ktoś będzie miał jakiś pomysł, a jeśli nie to znowu trzeba wybrać się do jakiegoś znachora.

 

EDIT: Później sprawdzę bezpiecznik, bo widzę że numer 46 odpowiada tylko i wyłącznie za szyberdach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest ok. Wczoraj jak samochód postał na słońcu z 2h, to szyberdach otworzył się od strzała... Reagował na wszystkie opcje. Mam czujnik deszczu, zmierzchu no i temperatury, czy moduł komfortu może być jakoś zaprogramowany, że w danej temperaturze czy innym zjawisku atmosferycznym będzie blokował i odblokowywał szyberdach? Jakby coś nie stykało to nie stykałoby chyba też w wysokich temperaturach.

 

EDIT: Dziś znowu elegancko szyberdach działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Warszawy mam "kawałek" :P Nie wiem czy jest coś popsute czy zaprogramowane. Wtedy jak nie działa to nie działa też z domknięcia przez kluczyk. Zaczyna działać jak termometr pokaże około 10 stopni. Chyba, że to jakiś zbieg okoliczności. Problem w tym, że mam chyba jakiś chiński termometr, który zaniża o około 6 stopni... I jak dzisiaj potrafi pokazać 2 stopnie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończę ten jakże rozbudowany wątek :P Problem rozwiązany. A rozwiązaniem jest 100% pewność, że działanie szyberdachu zależy od temperatury. Nie wiem czy z termometra, czy jest jakiś osobny czujnik za to odpowiedzialny. Samochód stał w garażu i szyber nie reagował na przycisk. Pokazywało temperaturę 4,5 stopnia ze względu na to, że termometr zaniża. Po wyjechaniu z garażu i po staniu samochodu dosłownie max 5 min na słońcu szyberdach zadziałał od strzała.

 

Mój znajomy ma E46 z 2002 r. i szyber działa nawet przy minusowych temperaturach. Może ze względu na liczne usterki i zacięcia się szyberdachów, w nowszych module komfortu takim jak ma moje E46 może jest opcja jakiejś blokady szyberdachu.

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozwiązaniem jest 100% pewność, że działanie szyberdachu zależy od temperatury. Może ze względu na liczne usterki i zacięcia się szyberdachów, w nowszych module komfortu takim jak ma moje E46 może jest opcja jakiejś blokady szyberdachu.

Wątpie czy jest taki czujnik o którym piszesz i nie wiem skąd wziałeś teorię o licznych usterkach i zacięciach szyberdachu, przyczyny Twoich problemów trzeba szukać gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie czy jest taki czujnik o którym piszesz i nie wiem skąd wziałeś teorię o licznych usterkach i zacięciach szyberdachu, przyczyny Twoich problemów trzeba szukać gdzie indziej.

Wpisz w googlach E46 szyberdach to zobaczysz :) Jak wiesz gdzie szukać przyczyny to czemu o tym nie napiszesz??

 

Ja mysle, ze jezeli dziala przy wyzszej temperaturze, to byc moze wilgoc na kablach daje o sobie znac

Też o tym myślałem. Jednak jak mówię, wsiadłem do auta w garażu, włączyłem zapłon, próba otwarcia szyberdachu zakończona nie powodzeniem. Zero reakcji. Wyjechałem, zostawiłem auto dosłownie na max 5 min i to jeszcze w lekkim cieniu i szyberdach zadziałał od strzała. Termometr zewnętrzny mam jakiś chiński, bo poprzedni właściciel wolał dać 20 zł niż 120 zł za oryginalny. Różnica temperatury w garażu i na zewnątrz dosyć znaczna.

 

Drugi przykład. Przejechałem ok. 20 km z otwartym szyberdachem. Godzina 18. Zostawiłem auto na 3h. Temperatura dosyć spadła i szyberdach już nie reagował. Więc, już wilgoć by się tak zebrała? A nie padało kilka dni i auto stało dobre kilka godzin w słońcu. Druga sprawa to chyba jeśli byłaby duża wilgoć, to jak zwarcie by robiło to wywaliłoby bezpiecznik. Auto jak było podpinane pod INPA i DIS to żadnych błędów odnośnie szyberdachu nie było.

 

Auto nie jest po dachowaniu :P Dach oryginalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rok produkcji? Pisałem wcześniej, że mój znajomy w E46 z 2002 r. też mógł otwierać szyber przy dowolnej temperaturze. Nie mam nikogo znajomego z modułem z końca produkcji i nie mam kabla, żeby u siebie sprawdzić czy są jakieś dodatkowe opcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wątpie czy jest taki czujnik o którym piszesz i nie wiem skąd wziałeś teorię o licznych usterkach i zacięciach szyberdachu, przyczyny Twoich problemów trzeba szukać gdzie indziej.

Wpisz w googlach E46 szyberdach to zobaczysz :) Jak wiesz gdzie szukać przyczyny to czemu o tym nie napiszesz??

 

Ja mysle, ze jezeli dziala przy wyzszej temperaturze, to byc moze wilgoc na kablach daje o sobie znac

Też o tym myślałem. Jednak jak mówię, wsiadłem do auta w garażu, włączyłem zapłon, próba otwarcia szyberdachu zakończona nie powodzeniem. Zero reakcji. Wyjechałem, zostawiłem auto dosłownie na max 5 min i to jeszcze w lekkim cieniu i szyberdach zadziałał od strzała. Termometr zewnętrzny mam jakiś chiński, bo poprzedni właściciel wolał dać 20 zł niż 120 zł za oryginalny. Różnica temperatury w garażu i na zewnątrz dosyć znaczna.

 

Drugi przykład. Przejechałem ok. 20 km z otwartym szyberdachem. Godzina 18. Zostawiłem auto na 3h. Temperatura dosyć spadła i szyberdach już nie reagował. Więc, już wilgoć by się tak zebrała? A nie padało kilka dni i auto stało dobre kilka godzin w słońcu. Druga sprawa to chyba jeśli byłaby duża wilgoć, to jak zwarcie by robiło to wywaliłoby bezpiecznik. Auto jak było podpinane pod INPA i DIS to żadnych błędów odnośnie szyberdachu nie było.

 

 

Też bym stawiał na kable, styki moze cos nie łączy a pod wpływem ruchu samochodu i trzesienie cos łączy a raz nie. Szczerze mówiąc pierwszy raz słysze taka teorie jak Twoja. Jeśli dalej tak sdzisz to sprawdz czy na drugi dzien nie jezdzac autem szyber otworzy Ci sie przy takiej samej temperaturze.

Auto nie jest po dachowaniu :P Dach oryginalny :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. W środę przejechałem wcześnie rano 20 km i szyberdach się nie chciał otworzyć, rano było zimno, chiński termometr pokazywał 2 stopnie. Jakby to się działo losowo, że raz działa przy niskich temperaturach a raz nie to bym wiedział, że coś może być z kablami itp. Jednak to dzieje się kropka w kropkę tak samo. Zimno - nie działa, ciepło - działa. Też dla mnie to jest dziwne. Może jakieś zabezpieczenie w wypadku mrozu żeby szyberdachu nie otwierać :P Dobrze, żeby ktoś się wypowiedział co ma moduł komfortu z tego roku lub nowszy.

 

Ponownie dodam, że szyberdach się nie przycina, nie rzęzi, działa normalnie. W chwili odpowiedniej temperatury :P działają wszystkie funkcje od razu po naciśnięciu guzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.