Skocz do zawartości

Chip do f30 320d 184 km


miko123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

widzę, że już kilka osób polecało Virusa w firmie Code My Bimmer.

Odezwałem się do najbliższego magika z tej firmy ale odstrasza mnie trochę, że robią to bez hamowni.

Jak to jest w praktyce? Czy hamownia to tylko potwierdzenie przyrostu mocy?

 

Ja nie polecam. Miał być program, a okazało się, że jest box schowany w komorze silnika o czym nie wiedziałem...

Hahahah, aż trudno uwierzyć :) komedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy w n47 184KM przy strojeniu do 220KM trzeba ruszać program skrzynki biegów AT? Czy wystarczy tylko strojenie silnika?

Ma ktoś doświadczenia dobre lub z złe z oboma opcjami - z samym silnikiem oraz ze strojeniem zarówno silnika jak i skrzyni?

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2) Planowałem robić chipa w KreatorzeMocy, ktoś zna tą firmę i może co nieco powiedzieć?

Miałem wątpliwą przyjemność robić tam program.

Walczyli z programem a to taki a to siaki ... ze 3-4 godziny... .. coś było nie tak.

Na koniec pokazują mi swój "sukces" ...

pierwszy pomiar wykazał coś 169KM (ze 184KM) i czy nie powinno się w pierwszej kolejności poszukać przyczyny zaginięcia tych 15KM ?

Ale lepiej zainkasować Xpln i następny.... i następny i .....

Auto wydaje nie tuner a właściciel warsztatu i nawet coś mi tam opowiada ..... mam szczerą wątpliwość czy w ogóle widział moje auto.

Na 99% tylko dostaje wydruki z drukarki z tymi rysunkami (bo nie wykresem w moim przypadku)

Do tego dali mi "wykres" jak by mój syn lat 6 cyrklem by mi namalował :)

Wynik 200KM i 400Nm - łooooo super - oczywiście lepiej niż wcześniej ale...

Oczywiście po wyczyszczeniu kolektora dolotowego i ponownym hamowaniu wyszło na ich programie nawet 218KM i coś ok 450Nm ale przebieg tego był masakryczny.

Na początku "kop" od samego dołu z wielką "piką" i natychmiast "na łeb i szyję gwałtownie w dół".

Zostało to poprawione i teraz auto jeździ normalnie 226KM i 435Nm i przebieg krzywych jest poprawny a na 100% poprawniejszy.


Jestem przekonany iż znajdzie się wiele osób które będą/są zadowolone (ja też przez chwilę byłem) ale ja tę firmę odbieram jako wgrywaczy programów.

Nigdy tam nie wrócę i innym nie rekomenduję ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Chip BMW F31 320D xdrive. Lokalizacja Strzegom Tuningproject . Gościu podszedł do sprawy profesjonalnie, jest w grupie Vtech więc lipy być nie mogło.

Wykres na dole. Skrzynia automatyczna. Lepsza reakcja na gaz, oczywiście większy but i spalanie przy normalnej jeździe spadło :D

Załapałem się jeszcze na zniżkę z Vtecha. 1000 zł za chipa i wyłączenie START&STOP.

Z czystym sumieniem mogę polecić.


ee13e9843de4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja robiłem u Kreatora Mocy (https://www.kreatormocy.pl/).

Różne opinie na ich temat czytałem w necie ale ja nie mogę powiedzieć nic złego.

Samochód jeździ już 4 rok z programem i wszystko z nim w porządku.


Wynik:

232KM/470NM, skrzynia manualna

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robiłem w Digitun, Aligator ma na czym czapke nosić. Robi teraz grube projekty, stroi auta dla Frogracing.

Chociaż cenowo trochę ostatio szaleje to jak robisz to w perspektywie że pojeździsz autem kilka lat to napewno warto wydać "kilka" pln więcej.

Co ważne zanim zrobi Ci program sprawdza stan wozu, program jest dostosowany to stanu auta.

Często auto po tym jego programie wychodzą w granicach 215-220hp ale bez problemu objeżdżaja te co niby mają po programie po 240hp :D

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tam robiłem w Dynosoft, Aligator ma na czym czapke nosić. Robi teraz grube projekty, stroi auta dla Frogracing.

Chociaż cenowo trochę ostatio szaleje to jak robisz to w perspektywie że pojeździsz autem kilka lat to napewno warto wydać "kilka" pln więcej.

Co ważne zanim zrobi Ci program sprawdza stan wozu, program jest dostosowany to stanu auta.

Często auto po tym jego programie wychodzą w granicach 215-220hp ale bez problemu objeżdżaja te co niby mają po programie po 240hp :D

 

A czasem frog nie stroi w digitun??

Wszystkie posty na fb tak ma opisane.

Robiłem w carro Szczecin ale program od aligatora i właśnie mam "tylko" 322/485 a czasy robi auto podobne jak mocniejsze modele. Więc liczą się dobre kreski.

Ale nie wiem z drugiej strony czy z kolejnym autem nie pojadę do tc... Sam juz nie wiem, mają dobry sprzęt i bmw pełno robią....

Chyba że ktoś zna jakiegoś speca co sam pisze programy do bmw w pl, np taki specjalista jsk comp sport czy digitun dla koncernu vag

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robiłem w Dynosoft, Aligator ma na czym czapke nosić. Robi teraz grube projekty, stroi auta dla Frogracing.

Chociaż cenowo trochę ostatio szaleje to jak robisz to w perspektywie że pojeździsz autem kilka lat to napewno warto wydać "kilka" pln więcej.

Co ważne zanim zrobi Ci program sprawdza stan wozu, program jest dostosowany to stanu auta.

Często auto po tym jego programie wychodzą w granicach 215-220hp ale bez problemu objeżdżaja te co niby mają po programie po 240hp :D

 

A czasem frog nie stroi w digitun??

Wszystkie posty na fb tak ma opisane.

Robiłem w carro Szczecin ale program od aligatora i właśnie mam "tylko" 322/485 a czasy robi auto podobne jak mocniejsze modele. Więc liczą się dobre kreski.

Ale nie wiem z drugiej strony czy z kolejnym autem nie pojadę do tc... Sam juz nie wiem, mają dobry sprzęt i bmw pełno robią....

Chyba że ktoś zna jakiegoś speca co sam pisze programy do bmw w pl, np taki specjalista jsk comp sport czy digitun dla koncernu vag

 


Myślę o Digitun a piszę Dynosoft :duh:

Masz rację oczywiście.

Ja robiłem u niego auta z grupówki a4 forum, to program robił za 1100 z fakturą. Teraz już się wycofał z grupówek i komuś tam zaśpiwał ponad 2k za program :roll:

Napewno jak zrobi Ci program to autu nie zrobi kuku. Najgorsze co można zrobić to wgrać gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz tylko swoje posty? :)

Masz informację 4 posty wcześniej Piaseczno ul. Nadarzyńska 51 jak do tego wpiszesz w wyszukiwarkę "Tuning" to będziesz miał ... :)

Qrcze zapomniałem zrobić skan wykresu z Kreatora :) to nadaje się do działu "humor"

Masz na myśli Masters Tuning?

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz tylko swoje posty? :)

Masz informację 4 posty wcześniej Piaseczno ul. Nadarzyńska 51 jak do tego wpiszesz w wyszukiwarkę "Tuning" to będziesz miał ... :)

Qrcze zapomniałem zrobić skan wykresu z Kreatora :) to nadaje się do działu "humor"

Masz na myśli Masters Tuning?

Dokładnie tak.Po ich programie auto zaczęło jeździć normalnie. Po "programie" z Kreatora było oczywiście lepiej niż seria - na początku "kopniak" w górę i po osiągnięciu max Nm natychmiast duży spadek. Powodowało to spadek "ciągu" przy wyprzedzaniu w pewnym momencie. Teraz jest zupełnie inaczej, nie ma tak dużego momentu ale płynniej i dłużej jest on na wysokim poziomie. (znów nie mam tych wykresów :( - może jutro).

Być może tak poprawny program potrafi zrobić wiele innych firm jak Masters Tuning. Jedno jest pewne iż Kreator tego nie zrobił dobrze (w moim aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Co sądzicie o chipie w BMW Kodowanie A na fb ostatnio występują jako Mobile Coders tam też jest to robione bez hamowni,mi na wydruku aż tak nie zależy ale spażyłem się z poprzednia swoją e90 że tam to po chipie uszczelkę pod głowicą szlag trafił i wiele innych problemów.

Teraz mam f10 ale z N47T z 2011roku w fajnym stanie i powiedziałem że pojadę nawet na drugi koniec Polski byle było to zrobione jak należy.

Panowie pomóżcie i dajcie namiary na sensownych ludzi do tego zabiegu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma Xdrive do chiptuningu ? Wiem, że w 320d 184km skrzynia automatyczna wytrzymuje do 500 Nm, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji o X drive ? Czy to oznacza, że w wersji 320d i np 335d niczym się od siebie nie różni :?: :?: :?:

Podobne wątpliwości mam co do wytrzymałości turbiny :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Panowie

Co sądzicie o chipie w BMW Kodowanie A na fb ostatnio występują jako Mobile Coders tam też jest to robione bez hamowni,mi na wydruku aż tak nie zależy ale spażyłem się z poprzednia swoją e90 że tam to po chipie uszczelkę pod głowicą szlag trafił i wiele innych problemów.

Teraz mam f10 ale z N47T z 2011roku w fajnym stanie i powiedziałem że pojadę nawet na drugi koniec Polski byle było to zrobione jak należy.

Panowie pomóżcie i dajcie namiary na sensownych ludzi do tego zabiegu

Pozdrawiam

 

Hamownia pozwala ocenić kondycję twojego silnika i w tedy można odpowiednio zmodyfikować mapę dlatego jedź do profesjonalistów np. tu: http://www.moto-tronik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Co sądzicie o chipie w BMW Kodowanie A na fb ostatnio występują jako Mobile Coders tam też jest to robione bez hamowni,mi na wydruku aż tak nie zależy ale spażyłem się z poprzednia swoją e90 że tam to po chipie uszczelkę pod głowicą szlag trafił i wiele innych problemów.

Teraz mam f10 ale z N47T z 2011roku w fajnym stanie i powiedziałem że pojadę nawet na drugi koniec Polski byle było to zrobione jak należy.

Panowie pomóżcie i dajcie namiary na sensownych ludzi do tego zabiegu

Pozdrawiam

 

A ja byłem u Panów. Na temacie się mało znam ale czułem się bardzo profesjonalnie obsłużony.

Panowie mają swojego tunera. Pobierają Twoja mopę, wysyłają do niego. Po 2h odsyła poprawiona. W tym czasie panowie kodowali mi dodatkowe funkcje w aucie.

Potem najnowsze sterowniki potem najnowsza nawigacja. Wszystko bez najmniejszego problemu. Dostałem certyfikaty itd

Jestem 3000 km po programie a autko jeździ o niebo lepiej. Czuć mega ale to mega różnica przed a po.

Z czystym sumieniem polecam do tego stopnia że wysłałem tam swojego ojca z A6 313 ps na program :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


A ja byłem u Panów. Na temacie się mało znam ale czułem się bardzo profesjonalnie obsłużony.

Panowie mają swojego tunera. Pobierają Twoja mopę, wysyłają do niego. Po 2h odsyła poprawiona. W tym czasie panowie kodowali mi dodatkowe funkcje w aucie.

Potem najnowsze sterowniki potem najnowsza nawigacja. Wszystko bez najmniejszego problemu. Dostałem certyfikaty itd

Jestem 3000 km po programie a autko jeździ o niebo lepiej. Czuć mega ale to mega różnica przed a po.

Z czystym sumieniem polecam do tego stopnia że wysłałem tam swojego ojca z A6 313 ps na program :D

 

Wszystko fajnie ale w takim razie wgrali ci jakiegoś gotowca bo niby skąd mieli by znać parametry twojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ja byłem u Panów. Na temacie się mało znam ale czułem się bardzo profesjonalnie obsłużony.

Panowie mają swojego tunera. Pobierają Twoja mopę, wysyłają do niego. Po 2h odsyła poprawiona. W tym czasie panowie kodowali mi dodatkowe funkcje w aucie.

Potem najnowsze sterowniki potem najnowsza nawigacja. Wszystko bez najmniejszego problemu. Dostałem certyfikaty itd

Jestem 3000 km po programie a autko jeździ o niebo lepiej. Czuć mega ale to mega różnica przed a po.

Z czystym sumieniem polecam do tego stopnia że wysłałem tam swojego ojca z A6 313 ps na program :D

 

Wszystko fajnie ale w takim razie wgrali ci jakiegoś gotowca bo niby skąd mieli by znać parametry twojego silnika.

Też mam takie podejrzenie (które graniczy z pewnością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Wszystko fajnie ale w takim razie wgrali ci jakiegoś gotowca bo niby skąd mieli by znać parametry twojego silnika.

 

Z logów?

W jaki sposób cyferki z hamowni, które operator urządzenia może dowolnie modyfikować, wpływają na zmianę mapy silnika?

Mówimy tutaj o stage 1.

Hamownia jest tu w 100% zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jest to stage1.

I nie jest to gotowiec jako że długo śledziłem Panów zanim poszedłem do nich. Sami mają swoje auta po programie i śmigają na nim już 180k km.

Sam pisałem do innych ludzi spod postów którzy robili u nich i nikt ale to absolutnie nikt nie narzekał. A robią tam konkretne fury.

Ja przejechałem 3000 narazie ale narazie jest 10/10

Zobaczymy co będzie w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 


Czyli każdy szanujący się serwis samochodowy musi mieć hamownię? :mrgreen:

Komputery, oprogramowanie często za kilkadziesiąt tysięcy złotych można wyrzucić do kosza, bo tylko hamownia prawdę Ci powie? Hahah

Zmień serwisy opiniotwórcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.