Skocz do zawartości

318 TDS zbyt duże spalanie


dani3lo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all. Powiedzcie mi czy spalanie 7,3litrów w trasie jadąc cały czas 90km/h na odcinku 100km jest spalaniem normalnym?? Dodam, że wszystko z autem jest ok, temp w normie, przyspieszenie ok, obroty równe. Pompa uszczelniona i wyregulowana. Dajcie znać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy:

-Od nogi.

 

Od pomiaru:

- U mnie komp zawsze wskazuje więcej o jakiś 0.5-1 l.

 

Moje spalanie 6,3 L po przejechaniu 670 km z czego 400 km trasa reszta po mieście do pracy.

Spalanie 7,8l osiągnąłem jeżdżąc tylko i wyłącznie po mieście i to w zimie na małych odcinkach.

Jadąc na trasie 90km/h spalanie 5,3 l.

Jeżdżę w 2 osoby, czasami z pełnym bagażnikiem w trasie.

 

Tankuje na shellu pod korek, reset licznika. Przy kolejnym tankowaniu kolejny pomiar i takie wyniki.

Nie zawsze na stacji 1l to 1l.

 

Spalanie 7,5l na trasie osiąga kolega ale on ma 6 cylindrów w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakich obrotach starasz się zmieniać biegi jeżdząc w mieście? Kurcze właśnie wczoraj jechałem spory odcinek i mówię sobie zobaczymy ile spali przy naprawdę oszczędnej jeździe. Jechałem całe 100km prawym pasem prędkością 90km/h nikogo nie wyprzedzałem. Po 100 km zjechałem na stacje dolałem full paliwa a tam 7.3l.

 

Też zawsze tankuje na shellu w końcu pracuje na stacji shell :)

Spalanie w mieście wychodzi mi ok 8-10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od okoliczności

Na mieście mam raczej małe trasy silnik zimny. Szkoda mi turbiny i przy jakiś 2000 zmieniam bieg. Jak ciepły to przy 2500.

A jak korek to przy 1000-1100 na 2 i noga z gazu.

Trzeba korzystać z zalet tds.

I hamowanie silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj pomierzyć na dłuższym odcinku..

U mnie wyszło 7,9 litra na 100km,ale:

-autostradą przez całe Niemcy

-pred.150-170 km/h

-4 osoby i trochę bagażu

-i najważniejsze-to był 2.5 tds.

Ta srednia 7,9 wyszła z dystansu 2700km (w tym ok.200km jazdy miejskiej w Belgii)

Po co to powyższe? Aby pomiar był miarodajny muszą być zapewnione w miare stałe warunki (to spełniłeś) i w miare jak najdłuższy odcinek-aby było z czego wyliczyc średnią.

Przy nalewaniu tak niewielkiej ilości paliwa mogą wystąpić spore przekłamania wynikające choćby z pochylenia samochodu lub niezupełnego odpowietrzenia zbiornika przy nalewaniu "pod korek".

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od okoliczności

Na mieście mam raczej małe trasy silnik zimny. Szkoda mi turbiny i przy jakiś 2000 zmieniam bieg. Jak ciepły to przy 2500.

A jak korek to przy 1000-1100 na 2 i noga z gazu.

Trzeba korzystać z zalet tds.

I hamowanie silnikiem.

 

Robię dokładnie identycznie. Hmm no nie wiem zobaczymy, niedługo będę tankował znów do pełna i zobaczymy co wyjdzie.

 

Dodam Panowie, że mam zaślepiony EGR. Gdy jest zaźlepiony czuję ewidentnie poprawę przyspieszenie. Nie ma chwilowego muła po wciśnięciu gazu do spodu po zmianie biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!Sporo warunków ma wpływ na spalanie wiec będziesz musiał parę razy zmierzyć i wtedy wyciągniesz średnie bo jednorazowy pomiar nie da tobie odpowiedzi!Mój TDS potrafi spalić na trasie 5,5-6L przy 90-100km/h ale wystarczy ze będzie większy opór wiatru i spalanie rośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w lecie spala przeważnie ok 7/ 7,5 l w przewadze jazdy po mieście i nie mam lekkiej nogi ;) (w zimie to tak ok 9/9,5)

a w trasie Kraków - Polskie piękne morze ojciec doszedł do spalania ok 5 l.

 

Dodam, że ja w lecie przeważnie jeżdżę z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym kapciem nie da się jeździć po mieście z klimą ;) ...ja włączałem tylko na trasie jak musiałem ...większe spalanie to raz, a dwa wyprzedzanie z takim obciążeniem tego biednego silnika to też masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.