Skocz do zawartości

Problem z pracą silnika 528i


martines1302

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Borykam sie z problemem pracy silnika.Obroty falują i ciężko wchodzi na obroty.Nie wiem co jest grane. Na postoju kiedy dochodzi do maksymalnych obrotów zaczyna przerywać i dławić sie tak jak by było coś nie tak. Nie ma czystego dźwięku obrotów. Z rozpędzaniem też jest problem ciężko to idzie. Na włączonym ASC nie ma różnicy. Wymieniłem sondę i nic. Czujnik wału chyba jest w normie. Jak odepnę to autko zgaśnie i już nie dopali.Podłączę cyka od razu. Świece ok. Zrobiłem podmiankę przepływomierza , pompy paliwowej. Wymieniłem filtr paliwa i nadal nic. Nie wiem co już jest grane. Mieszkam poza granicami a jechać do mechanika po informacje to spory wydatek. Kasują strasznie. Dlatego zanim już do tego dojdzie chciałem się zapytać co może być przyczyną .Z rana jak jest zimny to jeszcze w miarę ale już po paru minutach jazdy znowu zamula.Nie ma tego kopa jak miał. Czuje się jak bym jechał motorem z 1,6 a nie 2,8. Jak w cisnę gaz w podłogę to masakra. Już nie wiem co mam wymieniać . Czy Znajdzie się ktoś kto możne mi pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tutaj kogos z dobrym kompem. Raz bylem ale znalazlem tylko boschowski uniwersalny i nic nie pokazal niby wszystko ok. Jednak chce podlaczyc go pod impe. Podrzuce jeszcze filmik z praca silnika.Moze to cos naprowadzi. Chodzi o efekt jak lekko przygazuje. To nie ten sam dzwiek jak byla bunia w pelni zycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

bez kompa to gdybanie.

według mnie czujnik wału lub wałka. A czy zawsze tak było?

ogólnie to pod kompa i tyle.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kompa to gdybanie.

według mnie czujnik wału lub wałka. A czy zawsze tak było?

ogólnie to pod kompa i tyle.

 

 

Nie bylo tak zawsze.to stalo sie nagle. Wszystko bylo ok miala ostrego buta az nagle w dziwny sposob zaczela "kaszlec" i stalo sie. Teraz jek chce ja bujnac to masakra. Dochodze czasem do szalu. Jutro jeszcze podmienie czujnik walka rozrzadu,mysle jeszcze o elekfrozaworze wsumie tojic nie oosztuje bede wiedzial co i jak. Jednak mam jeszcze pytanie czy po odpieciu krokowca silnik powinien zgasnac? Zawsze pamietam ze jao odlaczalem to gasl a terazwkreca sie naobroty i wraca. To trwa zaledwie sek.lub dwie.Czy to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.