Skocz do zawartości

[e34] 525tds spocone wtryski


wp_wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam pytanko, gdyż zauważyłe że mam 3 z 6 spocone, mokre wtryski i koło jednego nawet robi się delikatna kałuża. Na początku myślałem że wina przewodów powracających nadmiar paliwa ale wymieniłem i dalej ma taki efekt. Rurki są mocno przykęcone wiec myślę że tendy nie wycieka.

 

Spotkał sie ktoś z Was z takim przypadkiem? Da sie jakoś w warunkach domowyh uszczelnic wtryski? Nigdy jeszcze nie rozkręcałem ich więc wolę wcześniej zapytac zanim zepsuje ;)

 

od kilku tygodni mam problem, że nie pali mi od "kopa" i podejżewam, że to jest przyczyną zaistniałej sytuacji gdyż po paru godzinach postoju muszę wykonać kilka obrotów zanim ciśnienie paliwa w przewodach dobije się. Do tego zanim na wszystkie 6 garów załapie to czasami trwa 1-3 sekund pracy silnika.

Pozdrawiam

Wojtek


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podkładka już nie trzyma ... Jest taka miedziana która uszczelnia wtryskiwacz

Tu masz aukcje http://allegro.pl/podkladki-wtryskiwaczy-bmw-tds-i3108075068.html

Wykręceasz wymieniasz skręcasz i powinno działać Tylko pamiętaj że wtryski przykręca się odpowiednim kluczem z odpowiednią siłą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny klucz specjalny do wtrysków (długa nasadka 27 z wycięciem z boku-to wycięcie potrzebne do wykręcenia 4-tego wtrysku z czujnikiem wzniosu).

Dokrecanie wtrysków: 40 Nm

Dokrecanie przewodów paliwowych: 20 Nm.

Same wtryski najlepiej zawieźć do pompiarza,pomierzy je i ew.uszczelni.

Przy wymontowaniu wtrysków sprawdź świece żarowe-może one są przyczyną złego rozruchu.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.