Skocz do zawartości

zbyt wysokie cisnienie oleju N42b18


Lukaszbrd

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam w swojej buni silbik n42b18 i jest problem poniewaz motor jest okropnie zalany olejem, po drugie mechanik powiedzial ze zaworek regulacyjny cisnienie pompy oleju jest zaciety i podaje zbyt wysokie cisnienie oleju , podwiesza mi klawiature przy zimnym silniku , oraz klekocze troche jak odpali. po nabraniu temperatury usterki uataja ma moc, nie klekocze i rowno pracuje. Prosze o pomoc co z nia zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, buni juz zrobiona , powodem tych całych niedomagan byla pompa olejowa a konkretnie poprzedni wlaściciel nie dopilnowal i wysypal sie slizg rozrzadu a ze silnik jest bez kolizyjny to nic sie nie stalo, w jakiejś " szopie" zrobili mu to o dziwo na ori częściach bmw , nie ustawili dobrze rozrządu mianowicie przestawienie wynosilo o 5 stopni w tył, okej więc dalej i jak wymienili mu to , to zostawili te kawalki tego slizg w misce smok to ssal tak mocno ze sitko wpadlo do środka i zablokowalo zawor w pompie na 3/4 otwarcia co powodowalo zbyt wysokie ciśnienie i podwieszało klawiature oraz powodowalo ciężką prace silnik, ten sam głupek zalal go doktorkiem i olej byl jak galaretka:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
U siebie przechodziłem to samo. Pompa pompą ale oprócz tego nowy smok bo w starym jest rozwalone sitko, trzeba dobrze obejrzeć slizg i napinacz łańcucha oraz zdjąć podstawę filtra z wymiennikiem bo całkiem możliwe że kawałki rozrządu zablokowaly zaworek zwrotny. I trzeba pamiętac o dobrym ustawieniu balansow. Przy ogledzinach pompy trzeba dobrze wyczyścić zawór, i dokładnie obejrzeć pierścienie pompy. Te zewnętrzne pękają jeśli się tam coś dostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp nie najlzejszy. Trzeba zdjąć miskę. A żeby to zrobić trzeba podwieszać silnik i ściągać kołyskę. Oczywiście nie najlżejszy w domowych warunkach. U mechanika powinno pójść łatwiej.

Dzięki kolego.Bynajmniej już coś wiem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.