Skocz do zawartości

exhaust temperature sensor - ważne?


qlimax85

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiednia temperatura spalin jest jednym z warunków brzegowych do uruchomienia wypalania DPFa. Jeśli czujnik tej temperatury jest uszkodzony (a pokazuje -43 st. C u Ciebie ;) ) to nie dojdzie do prawidłowego wypalania filtra cząstek stałych. Zatem moim zdaniem - tak, należy się tym zająć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to część nr 1 tutaj ("wydaje mi się", bo to jedyny czujnik temperatury w układzie wydechowym jaki znalazłem przeszukując realoem):

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=18_0785&hg=18&fg=10

 

http://realoem.com/bmw/diagrams/v/d/242.png

 

Kosztuje trochę ponad 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy po wymianie skasować sobie błędy w INPIe żeby nie irytowały, nie trzeba nic kodować.

 

Co do samej części to może mógłby się wypowiedzieć jeszcze ktoś, kto się lepiej zna ode mnie - po wygooglowaniu numeru Twojego błędu jest on opisywany jako "Błąd czujnik cisnienia zwrotnego spalin przed filtrem DPF" ("exhaust backpressure sensor before particulate filter"), a to według mnie wskazuje na cześć nr 5 na tym samym diagramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu błędów błąd zniknął i na razie się nie pojawił. Nie wymieniłem jeszcze czujnika.

Czyzby wywalało błąd przy próbie wypalania DPF ?

 

Pojeździj jeszcze trochę i zobaczysz czy błąd powróci. Może jest tak, że żywotność czujnika jest już na skraju i ten błąd może powracać co kilkadziesiąt/kilkaset km.

Ja niedawno wymieniałem sondę lambda. Auto chodziło normalnie (spalanie, osiągi) ale co jakiś czas wywalało błąd sondy po przejechaniu kilkunastu km (odczytywałem w Inpa, bo w I-drive nic nie pokazywało, bez Inpy pewnie do dziś bym nie wiedział o tym błędzie - chyba że sonda padła by całkowicie). Kupiłem nowa sondę i błąd już nie powraca.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.