Skocz do zawartości

320Ci Wydajność prądowa gniazdka zapalniczki


scarab

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dosyć dziwny ale co tam... Otóż mam podłączone "od tyłu" do gniazdka zapalniczki zasilanie do CB, dodatkowo używam oczywiście gniazdka zapalniczki do ładowania telefonu, Ipoda itd. Sęk w tym, że mam wrażenie, że ładowarki (próbowałem kilku) bardzo wolno ładują mi telefon. Wolno wręcz do tego stopnia, że zdarzyło mi się nawet wyjechać w 250km trasę z naładowanym na starcie telefonem podłączonym cały czas do ładowarki który... szybciej się rozładowywał niż ładował i na mecie okazało się że jest prawie całkiem rozładowany :duh: Możliwe, że po prostu brakuje wydajności prądowej w gniazdku zapalniczki przez to że mam dodatkowo podłączone CB? Niestety nie próbowałem testować ładowania bez włączonego radia bo nie wyobrażam sobie dłuższej trasy bez radyjka - siła przyzwyczajenia :mrgreen: Nie chcę za bardzo ciągnąć dedykowanych kabli do CB wprost z akumulatora, skąd jeszcze można je w miarę wygodnie zasilić? Radyjko mam w schowku na rękawiczki pod kierownicą. Chyba że to jednak nie jest kwestia radia, jak sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w telefonie co uruchomione?

Nawigacja może, radio internetowe?

Miałem tak z dwoma dziadowskimi ładowarkami.

Proponuję kupić porządną, wydajną ładowarkę 1A i powinno zacząć ładować jak u mnie.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie miałem włączoną navi i nic więcej, mam LG P990, niestety Android, wolę się nie wypowiadać o jego prądożerności no ale bez przesady. W innym aucie, wprawdzie przy innej ładowarce dał radę się dość szybko naładować mimo działającej nawigacji. U siebie próbowałem ładowarek Griffina i Philipsa, obydwie zachowywały się podobnie. Philips:

http://tnijurl.com/af87f46e448d/

powinien spokojnie dać radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sytuacja, sama mam spore radio herberta 2 podpiete właśnie do gniazdka, do tego podpinam spory telefon z nawigacją i zawsze się szybciej ładuje :)

według mnie coś nie halo z ładowarką ponieważ nie ma opcji żeby brakło prądu w takim gniazdku przy tak małym urządzeniu. Można laptopa podpinac pod gniazdko bez problemów który ciągnie ze 70/80w i działa.

Proponuje sprawdzić u kogoś innego kto też ma CB twoją ładowarke i twoj telefon. Albo u ciebie sprawdzić inny telefon, lub jeszcze inna ładowarke.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiłbym ładowarkę bo gniazko wyda więcej prądu, tak masz chyba 20A bezpiecznik więc to nie jest problem że masz dwa urządzenia podpięte. Zresztą sama spirala grzejna żre więcej niż cb i telefon.

Zobacz jaki długo nagrzewa się sama zapalnika

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

U mnie też z zapalniczki pociągnięte kable pod CB i nie narzekam na ładowanie z gniazda.

Zapalniczka ma spory zapas skoro można podłączać kompresory po 150W ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.