Skocz do zawartości

530i spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,czy ktoś ma doświadczenie z 530i, 270km,

jak wyglada spalanie?

Opublikowano
Przeszukaj Kolego forum, bo tematów o spalaniu benzyniaków oraz ropniaków było już sporo :wink:
Opublikowano

To może ja się wypowiem

 

Duze Miasto zima to około 15l

Trasa tak do 110 to okolo 8l

Autostrada tu jest zabawnie bo 130 ciągnie 9l a 150 tylko 10l

 

Średnie oscyluje mi w granicach 13l większość to niestety miasto.

Może nie scigam się od świateł do świateł ale ostatnim też nie jestem ;-)

 

Generalnie fajny motor i 2 x tez bym wybrał 3.0 272km. Choć spotkałem się z opinia ze ten +300km tez jest fajny i tylko +1l w spalaniu :-)

Opublikowano
  • Autor

dzięki za info,

wynika z tego że to bardzo oszczędny silnik!

w Volvo v70 z silnikiem porównywalnym 3L t6 spalanie podobno średnio wynosi 18l,

musiałem sprzedać x6 i szukam alternatywy.....

nie wiem czy jest :cry:

Opublikowano
To zależy pod jakim względem alternatywy :-) x6 piękne auto i chyba brak odpowiednika u konkurencji. Swoja droga 3.0i 272km przy 635d to slabizna :wink:
Opublikowano
  • Autor

adisan,

myślisz że będzie duża różnica w dynamice??

Opublikowano

Myślę, że nie narzekałbyś na 535i , a jeszcze lepiej 535xi, bo zapewne X6 była na 4 kapcie.

 

Dynamika przedstawia się następująco: (pytałem Aligatora z Dynosoft Katowice)

 

Seria 306KM 400Nm;

Program 360KM ok. 450Nm - koszt ok. 2 tys zł

Program + IC : 380KM 470Nm - koszt 2 + 2 tys zł

Program + IC + wydech : ponad 400KM i ponad 500Nm - koszt 4 tys zł + koszt wydechu w zależności od tego co to ma być

 

Bardzo niskie koszty zrobienia z auta praktycznie rakiety.

A ma chłopak doświadczenie, bo już coś takiego wyrzeźbił, tylko w E92 335xi:

http://www.dynosoft.pl/projekty/76-bmw335xi405km.html

 

Silnik musi być N54, bo z N55 już tak dobrze nie jest.

 

Spalanie przy normalnej jeździe, jak przedmówcy mówili, średnio 1 litr lepiej od 530i. Jak będzie w manualu, to zapewne spalanie będzie identyczne.

 

Patrzę na X6 (E71 xDrive 35d), ale nie wiem jak to porównać z tym co powyżej:

Seria: 286KM i 580Nm

Program: 335KM i 650Nm

Do sprzedania: - E60 535xi LCI USA 2008 MT

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=222639


Dla amatorów "rynkowych" cen E60 535i/xi taka mała przestroga:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=1983450#p1983450

Opublikowano
myślisz że będzie duża różnica w dynamice??

 

Teoretycznie e60 3.0xi 272 ma 6,8s do setki, a 635d 286 ma 6,9s czyli na papierze benzyna w tej konfiguracji wygrywa, ale zapewne te 580Nm daje wrazenie rakiety.

 

Mysle ze oba beda zbieraly sie podobnie.

 

Ja wybralem benzyne bo teoretycznie mniej problemow. I mozna w dobrej cenie kupic zadbany egz. :wink:

 

Jezeli bedziesz w okolicy Poznania zapraszam na jazde, sam bedziesz mogl ocenic.

 

Ja jestem zadowolony 272 to i tak duzo, wzasadzie to 90% samochodow ma mniej ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.