Skocz do zawartości

E39 530dA rozladowany akumulator tryb awaryjny skrzyni + DSC


maciej0610

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 3 dni temu rano nie moglem zapalic auta rozladowany aku( wczesniej nie bylo zadnych objaw) po naladowaniu akumulatora i sprawdzeniu testerem wyszlo ze jest dobry zamontowalem aku do auta odpalime a tu blad skrzyni biegow. Odlaczalem aku i dalej to samo. Czy ktos wie jaka moze byc tego przyczyna i czy da sie jakos zresetowac ten blad bez podpinania kompa, dodam ze mieszkam w Holandii i nie chce jechac do pierwszego lepszego mechanika ktory za podpiecie skasuje min. 50 euro.

Pozdrawiam Maciej

Edytowane przez maciej0610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczesniej zapomnialem dodac ze pali sie jescze kontrolka od DSC. Bylem dzisiaj na kompie i koles mi usunal blad skrzyni i dziala ok ale kontrolka od DSC nadal sie pali i nie reaguje na przycisc. Dodam ze nic przy zawieszeniu nie bylo robione poprostu rozladowal sie akumulator i po naladowniu skrzynia byla w trybie awaryjnym no i pali sie kontrolka DSC, a ABS dziala dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zobacz czy nie rozkalibrował ci się czujnik skrętu kierownicy.

U mnie w e46 często się tak działo jak był stary i słaby akumulator.

Jak przy ustawieniu na wprost pokazuje inna wartość, zazwyczaj bardzo dużą poza skalą, to kalibracja powinna pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie znalazlem info na innym forum podobny przypadek padl akumulator i wyskoczyl blad DSC pomogla kalibracja czujnika skretu. Mieszkam na codzien w Holandii i nie wiem do ktorego mechanika sie udac zeby mial odpowiedni komputer czy kazdym komputerem mozna dokonac takiej kalibracji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził jeszcze przepływkę. Sam pamiętam jak przed zimą nie miałem trakcji. ABS działał bardzo dobrze. Żadnych błędów na kompie. Spotkałem się z kolegą Maćkiem, wymieniliśmy przepływkę i trakcja się znalazła. Od tamtej pory spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.