Skocz do zawartości

Wymiana E89 3.0is na E89 3.5iS po faceliftingu


Trolu

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca biję sie z myślami, czy warto...., czy powinienem, czy to ma sens...

Otóż, po wprowadzonym ostatnio faceliftingu dopadła mnie nieodparta pokusa wymiany mojej Z4ki na nowy model. Dylemat dotyczy sensowności i opłacalności... ponieważ on się zmienił nieznacznie, niewiele albo prawie że mało.

Za mój samochód z 6-cylindrowcem z 2009r otrzymam około 120-130tyś. Oczywiście od kogoś kto szuka auta krajowego, bezwypadkowego i nienagannie utrzymanego - nie od handlarza.

Za nowy 3,5is trzeba łozyć 330tś... Czy jest sens dopłacać 200.000zł za bardzo podobny samochód z wyglądu i za znacznie rózniący się osiągami (uTurbiony), których nie wykorzystuję.... :?:

Z jednej strony miałbym mój wybrany kolor lakieru, tapicerki, 340KM, własciwe felgi, HiFi Profesional.... i kilka mniej lub bardziej potrzebnych gadgetów.

Z drugiej... zostało by mi w kapsiorce troche szmalcu...

Rozum mówi: NIE :!:

Serce mówi: TAK :!:

Podpowiedzcie... bo się zdecydować nie moge - jak baba :mad2:

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że - nie kupuj :8)

Za 3-4 lata będzie całkowicie nowy model.

Też będzie kosztował 330 000. Za obecne Z4 weźmiesz z 80 000.

Dokładasz 250 000. I masz całkowicie nowy model :norty:

A przez ten czas przemęczysz się w "starym" :lol:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięnie.... ile wypowiedzi tyle zdań :cry2:

Ale z tym nowym modelem to mnie posmyrałeś.... co prawda to prawda, ten ma tylko nowe lampy... a za 3 lata powstanie pewnie nowy samochód - całkiem nowy.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj, kupuj :cool2:

No i czekamy na fotorelację i opinię związaną z przesiadką. :norty:

Co do nowego modelu to pewnie poczekasz nie 3l tylko 5l :(

Więc lepiej kupić to o czym piszesz a za 5l zmienisz. :D

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW cykl zycia produktu wyglad tak, ze do liftingu mija wiecej czasu (3-4 lata) a po liftingu do nowego modelu mniej (2-3)

E60 zaczeli robic w 2003 roku. W 2007 byl lift a w 2009 juz F10.

Tak samo z E85 od 2003 robione (pokazane 2002), w 2006 lift a w 2009 na poczatku juz nowy model.

Sadze ze nastepca E89 pojawi sie za maks 3 lata.

Odnosnie sprzedazy - za swoj powinienes dostac 120-130, chyba ze BMW znacznie obnizy ceny 28i, ktore nakupilo do akcji dla hoteli (zarejestrowali wtedy na siebie ponad 50 sztuk). Ostatnio mialem oferte na takie auto za 145 tysiecy (automat, 2012 rok, navi).

Nie ma roznicy czy dostaniesz 100 czy 120, bo i tak trzeba dolozyc ponad 2 paki, ktore stracisz w te 3 lata

Analogicznie do E85, gdzie lifting byl znacznie bardziej wyrazny. Teraz to juz stary model i roznica miedzy zdbanym 2004-2005 2.2 a idealnym 2007 3.0Si wynosi 20.000pln.

Tak samo bedzie miedzy 23i a 35is...

Jezeli stac Cie na fure za 300.000 PLN, nie patrz na utrate wartosci bo to nie ma sensu.

Takie auta kupuje sie jak wychodzi nowy, atrakcyjny model i sprzedaje poki jest aktualny - zobacz na F10, ciezko dostac nawet 3 letnia za mniej niz 130.000PLN, a EX-aga w 2010 roku mozna bylo kupic za 160.000. :cool2:

Jak jest stary model to nikt tego nie chce. Ja za E60 z 2005 roku, ktore kosztowalo nowe 340.000 PLN, w 2009 roku wzialem 80k PLN :mad2:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj :norty:

Dołek jest na rynku mieszkaniowym. Kup za 200 tysi mieszkanie, wynajmij, a za 3 lata będziesz miał i większą wartość mieszkania i ze 40 tysi z wynajmu.

A spadek ceny "starego" E89 w momencie wchodzenia nowego modelu Z4 będzie drastyczny.

Masz zdrowe auto "dla przyjemności" więc śmigaj. I nie wymyślaj :wink:

A jak Ci 200 tysięcy ciąży to daj mi na przechowanie :norty:

 

:mrgreen:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj :norty:

Dołek jest na rynku mieszkaniowym. Kup za 200 tysi mieszkanie, wynajmij, a za 3 lata będziesz miał i większą wartość mieszkania i ze 40 tysi z wynajmu.

A spadek ceny "starego" E89 w momencie wchodzenia nowego modelu Z4 będzie drastyczny.

Masz zdrowe auto "dla przyjemności" więc śmigaj. I nie wymyślaj :wink:

A jak Ci 200 tysięcy ciąży to daj mi na przechowanie :norty:

 

:mrgreen:

 

Wybieram podpowiedź Chendo... dziękuję

Oczywiście mieszkania nie kupie, ponieważ na tym nie zarabiam. Ale... E89 też nie kupie.... moje jest SUPER i faktycznie ostatnią głupotą było by dokładac do niego 200.000zł żeby było ciut nowsze....

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj ewentualnie i kup jakies roczne po duzej stracie wartosci, tylko w sumie to sie wyklucza z tym co pisales wczesniej czyli woborem koloru i wyposazenia, badz co badz dobra decyzja, nowe zdecydowanie bez sensu

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dodałbym, że czekanie na nowy model Z4, też może rozczarować patrząc na nadjeżdżającą serię 4. Masz zadbane 3.0i to się nim ciesz, tym bardziej że LCI niewiele wniosło w wyglądzie. Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie zmian jest niewiele, nie ma nawet nowego i-drive, jak w BMW serii F.

 

Można w wolnej chwili trochę "zaktualizować" swoje E89 samemu - np. nowy element bocznych kierunkowskazów pasuje do wersji sprzed liftu.

 

http://i261.photobucket.com/albums/ii53/iphoto777/newZ4/Z4%20Indicators/E2D39793-79FC-44FF-94C9-325B74A28300-25389-00000B4CB74F6049_zpseca6a701.jpg

 

Ciekawe, jak inne rzeczy.

20141104_063438-1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kery_2004 już sobie taki update kierunkowskazów zrobił. Na ciemnym lakierze (w jego przypadku czarny) fajnie to wygląda.

U mnie w białym tego efektu nie będzie.

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i261.photobucket.com/albums/ii53/iphoto777/newZ4/Z4%20Indicators/E2D39793-79FC-44FF-94C9-325B74A28300-25389-00000B4CB74F6049_zpseca6a701.jpg

Nie podoba mi się ten chrom, u siebie jakbym zmienił to bym musiał od razu w czarny mat polecieć :norty:

Ciekawe, jak inne rzeczy.

Lampy również pasują :cool2:

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak trochę odśweże temat...

Jednak mnie korciło i pokorciło. Pojeździłem troszke nowym 911 4S i .... decyzja podjęta. Z4 wystawiłem do sprzedania i zamówiłem purchawkę.

Dzięki wszystkim za opinie.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę odśweże temat...

Jednak mnie korciło i pokorciło. Pojeździłem troszke nowym 911 4S i .... decyzja podjęta. Z4 wystawiłem do sprzedania i zamówiłem purchawkę.

Dzięki wszystkim za opinie.

No to jedyna słuszna droga :cool2:

A za 3-4 lata wsiądziesz do turbiny. Porsche to zupełnie inna liga. Zazdraszczam :norty:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Tak trochę odśweże temat...

Jednak mnie korciło i pokorciło. Pojeździłem troszke nowym 911 4S i .... decyzja podjęta. Z4 wystawiłem do sprzedania i zamówiłem purchawkę.

Dzięki wszystkim za opinie.

powiedz gdzie wystawiłeś, znajomek się podpalił i szuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę odśweże temat...

Jednak mnie korciło i pokorciło. Pojeździłem troszke nowym 911 4S i .... decyzja podjęta. Z4 wystawiłem do sprzedania i zamówiłem purchawkę.

Dzięki wszystkim za opinie.

powiedz gdzie wystawiłeś, znajomek się podpalił i szuka

 

Teraz juz nigdzie w sumie... za późno się niestety zorientowałem, i jak się okazało.... jesienią się słabo takie auta sprzedają. Stoi sobie w garażu pod pokrowcem, i czeka do wiosny z wpiętą ładowarką... :(

Wystawiłem go na otomoto wtedy ale były tylko dwa telefony i jeden oglądający. Niestety róznica w cenie nas podzieliła i ... zima przyszła jak nic :roll:

Mam nadzieje, że wiosną samochód znajdzie swojego nowgo jeźdzca, który zadba o niego przynajmniej jak o własną kobitke.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką tą ładowarkę by się przydało mieć na czas zimy? W sensie - jaką masz bo może kupię coś takiego...

Akurat do Z4ki używam BOSCH C3, bardzo dobrze mi się sprawdza. Ale do innych klamorów zakupiłem też dwie takie tańsze w lidlu za 60zł.

http://allegro.pl/prostownik-impulsowy-6-12v-automatyczny-wyprzedaz-i3753497663.html

Jest ich troche na alledrogo.

Bardzo wygodne i te tańsze sprawdzają się równie dobrze.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.