Skocz do zawartości

E46 330xd Problem z odpaleniem silnika po wymianie


Mariusz1979

Rekomendowane odpowiedzi

Krotko jak w temacie mam problem z odpaleniem auta po wymianie silnika. Komputer nie wywala zadnych bledow. Paliwo do wtryskiwaczy dochodzi. Cisnienie paliwa na filtrze 3,8. Nie wiem jakie cisnienie ma byc na szynie przy rozruchu. Czy ktos wie? Silnik na rozruszniku kreci 180 obr/min. Czujnik polozenia walu sprawny bo obrotomierz rusza z miejsca. Czy jest mozliwosc ze immobilajzer sie rozkodowal? Samochod dosc dlugo stal bez akumulatora. Kluczyki dzialaja tzn otwieraja i zamykaja samochod.

Czy regulator na pompie cr jezeli jest padniety daje jakies bledy do kompa? Ewidentnie paliwa wtryskiwacze nie podaja. Probowalem na Plaku i odpalil na chwile. Bylbym wdzieczny za jakis pomysl bo mnie juz sie koncza :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szynie ciśnienie jakie jest?

pompa CR nap weno dobra jest musi wydać do ok 3bar żeby wo gule wtryski otworzyło

zawór w regulacyjny w pompie CR rzadko zdarza się żeby knocił ale komputer tego nie wykaże

a na Plaku chodziła przez chwilę tylko jak Plaka jej dawałeś czy po plaku też chwile chodziła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Plaku tylko chodzil. Zgasla od razu. To ze mam cisnienie na fitrze to znaczy ze pompa pod siedzeniem kierowcy dziala i robi wstepne cisnienie dobre.Czujnik cisnienia jest na fitrze wiec przed pompa wysokiego cisnienia CR. Dlatego pytam jakie cisnienie powinno byc na listwie wtryskowej przy rozruchu. Dokladnie nie pamietam ale chyba 70 mbar pokazalo cisnienie na listwie jak go krece rozrusznikiem. Jeszcze jedno pytanie czy parametr: rate Pre-injection powinien cos pokazac przy rozruchu czy nie? Bo u mnie pokazuje zero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi napisac w przyblizeniu jakie powinno byc cisnienie na listwie wtryskowej?? Jezeli jest za niskie to co to oznacza? pompa padla? Dziwne bo silnik praktycznie caly przelozony, w samochodzie z ktorego go wytargalem dzialalo wszystko palil na dotyk. Nic z rozrzadem nie robilem, pompy tez nie wyciagalem. Przejde sie dla pewnosci zobaczyc to cisnienie dokladnie to ci napisze jak to wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmmmmm jak mówisz że przed przekładką silnik w drugiej budzie odpalał na dotyk to dziwne , :!:

powiem ci że w przekładki tych silników się nie bawiłem ,ale ciśnienie na listwie najniższe żeby wtryski otworzyły to chociaż 2,2-2,3 bara musi być u mnie jak pompa CR padała to nieraz tyle nie chciała już nabić ale na plaka odpalał i później już chodziła ale po zgaszeniu znowu tylko na plaka paliła aż w końcu pompę zrobiłem i na dotyk zapaliła po remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak bylem go pokrecic. Po wlaczeniu zaplonu cisnienie na szynie 0. Pompka dostarczajaca paliwo do filtra chodzi i pokazuje 3,8 mbar jak sie wylaczy spada do 1 mbar. Przy kreceniu rozrusznikiem cisnienie na listwie raz skoczylo do 120 mbar ale przez wiekszosc czasu oscylowala kolo 20 mbar. Jak tylko przestalem krecic spadalo do zera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ciśnienie za niskie na szynie ,pompa progowa dobrze daje

a komputer do silnika też przełożyłeś z dawcy tego samego?

piszesz że czujnik położenia wału jest sprawny ale nie zawsze komp pokaże że jest usterka tego czujnika

nie raz się zażyło że niektórzy czujniki zamieniali i silnik dalej się nie odzywał ,a winą były kabelki przy wtyczce do czujnika położenia pod tą gumową osłonką ,one same z siebie potrafią śniedzieć ,lub się przerwać ,wo gule w bemkach te kable przy wtyczkach są cienkie i delikatne ,trochę do kitu ,posprawdzaj jeszcze przy wszystkich połączeniach

a i ciśnienie na listwie nie może skakać jak kręcisz rozrusznikiem musi być w miarę jednakowe praktycznie od pierwszego obrotu wałem , a jak piszesz że nieraz było 120 a nieraz 20 to już coś nie tak z pompą cr ,

nieraz wystarczy że pompa jako pierwsze paliwo jakiegoś syfu dostanie i po niej ,są wrażliwe czystość paliwa a nawet bardzo zresztą tak samo jak pompo wtryski ,nie to co zwykłe wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputera nie wymienialem. Pytanie jezeli cisnienie jest za niskie na listwie wtryskowej to czy komputer nie powinien pokazac bledu o zaniskim cisnieniu, kontrolka dde nie powinna sie palic??? Zalozmy ze pompa jest dobra to czy jest miejsce gdzie to cisnienie moze sie tracic np przelew na wtryskiwaczu? Jak odpialem ten wezyk przelewowy wtryskiwacza to podczas krecenia rozrosznikiem lalo sie paliwo i to dosc duzym strumieniem(od strony wtrysku) A co do czujnika czy ewentualnie przerwanych przewodow to mysle ze nie bo obrotomierz pokazuje obroty a jak by byl uszkodzony czy przerwane polaczenie to by nawet nie drgnal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pompa progowa dobrze bije ciśnienie to przelewem zawsze będzie dawać paliwo to normalne ,

a jeśli tak ci skacze ciśnienie na listwie to jest nie dopuszczalne skoro przekładałeś sam cały sprawny silnik który wcześniej normalnie chodził to coś musiałeś spierdzielić porostu, sprawdź ciśnienie na wyjściu z pompy CR od tego zacznij .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat zamykam! Beta chodzi jak nowa:) Dzieki wielkiumino123 za sprowadzenie na ziemie faktycznie spierdzielilem montaz! Sprawa okazala sie banalnie prosta zle podlaczylem przewody paliwowe do pompy cr dokladnie na odwrot! wniosek na przyszlosc albo dobrze pamietac co i jak sie rozbiera albo robic zdjecia :) Dzieki za zaangazowanie w temat! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.