Skocz do zawartości

e39 520D niektóre funcje na liczniku nie działają


Gapcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

temat nie do końca określa mój problem ale to z powodu ograniczenia ilości znaków.

 

A więc nie działa wyświetlacz radia ale radio gra nie mogę zmienić stacji, głośności zarówno z kierownicy jak z panelu. Dalej na zegarach nie pokozuje włączonych kierunków, świateł drogowych oraz otwartych drzwi ale kierunki i długie działają. proszę o jakąś pomoc. zrobiło mi się to niedawno i nie miałem jak sie do tego dobrać bo jest już ciemno. Za który bezpiecznik należy się zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze światło wsteczne czy jest. Ogólnie wygląda na zakłócenia na Kbus. Jak masz zamiar sprzawdzać bezpieczniki to wszystkie przejrzeć czy całe. Jeżeli to się zrobiło w tym samym momencie i faktycznie ma powiązanie z radiem to spróbuj je odpiąć i sprawdzić czy wrócą kontrolki - 5min roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko padło w tym samym momencie.... przez chwile nie miałem nawet wycieraczek i samochód nie chciał się z kluczyka zamykać ale po chwili wróciło do normy

 

Zrobiłem test zegarów i wszystko świeci się tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeśli ktoś w przyszłości miałby taki problem jak ja to okazało się że kostka przy webasto się spaliła ( generalnie całe webasto do wymiany ) i szyna dostawała błędny sygnał dlatego niektóre rzeczy nie cykały

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gapcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
był dziś u mnie ekelktronik z kompem pokasował troche błędów było zwiazanych głownie z modułem świateł itp. Wszystko zaczelo dzialać lecz po kilku godzinach po ponownym uruchomieniu znowu zaczelo wariować radio brak sygnalizacji swiatełi kierunkowskazów a także świeciły światła wsteczne oraz mrygały światła w tablicy. I w końcu nie wiem od czego to jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt przepraszam pomyliłem się.... chodziło mi o webasto :)

edytowałem i popawiłem

 

musisz poprostu dostać się do webasto i je obejrzeć.... generalnie tak jak mówił mi elektryk przyczyn może być wiele bo to dość rozbudowany układ ( radio, sygnalizacja na zegarach, czujniki parkowania, webasto z tego co zapamietałem :))

 

zacznij od sprawdzenia bezpieczników ja miałem spalony ten od webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.