Skocz do zawartości

termostat głowny


krzysztof kk

Rekomendowane odpowiedzi

witam;

pisze co do zablokowanego tematu odnosnie kwesti spalania.po weryfikacji bledow wnioskuje ze prawdopodobnie wina lezy po stronie termostatu tylko teraz kwestia ktorego''głowny czy egr''i jak to sprawdzic?dzis po przejechaniu tak 6km zlapal mi temerature w ukrytym menu 71stopni a z tego co czytalem powinno byc juz kolo 90.czy muszeje zmieniac to jedyny sposob na stwierdzenie usterki. :8)

 

 

viewtopic.php?f=73&t=117891

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słabo szukałeś, było już o tym mówione wiele razy.

Ja u siebie ostatnio miałem to samo. Temperatura około 60 stopni. Po wymianie dwóch termostatów (główny i EGR) wszystko wróciło do normy. Tzn. temperatura około 89-90 stopni. Ktoś jeszcze pisał, że u niego wymiana termostatów nie pomogła i musiał wymienić chłodnicę oleju. Ale w większości przypadków sama wymiana termostatów pomaga. A najlepiej wymienić od razu dwa. I oczywiście po wymianie termostatów u mnie spalanie zmalało o około 1 litr. Nie mówiąc o tym że filtr cząstek stałych wypala się dopiero przy odpowiedniej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro silnik nagrzewa się tylko do 70C to na 100% masz do wymiany termostat główny. Czy do wymiany jest również termostat EGR? Łatwo to sprawdzić, bo jego wymontowanie i dmuchnięcie przez niego to jakieś 10 minut pracy. Zazwyczaj są do wymiany oba. Wszystko jest ładnie opisane na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.