Skocz do zawartości

schowek zatrzaśnięty! pomocy!


_ded_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie...nie chce się otworzyć. Ten po str pasażera. Nie używałem kluczyka do zamykania. Otwierał się i zamykał normalnie aż do dziś. "Klamka" z zamkiem odchyla się chyba trochę mniej, potem jest opór i koniec. Na kręcenie kluczykiem reaguje jakimś dźwiękiem ale nie otwiera się. Ja nigdy nie używałem kluczyka do zamykania i nie wiem czy działa tak że po przekręceniu kluczyka się go wyciąga, czy trzeba wrócić do pionu i dopiero wyciągać. Teraz jest właśnie tak. Tzn po przekręceniu w prawo czy też w lewo nie można wyjąć, trzeba przekręcić do pozycji wejściowej.

Można jakoś temat uratować? Bez dewastacji. Mam w srodku GPSa ,a jutro trasa w planach :(

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale awaryjne otwieranie auta to nie to samo bo w zamku schowka jeśli ciągniesz za klamkę i przeskakuje to porostu się zapadka przerwała ,spróbuj delikatnie cisnąć klamkę ale do lekkiego odporu tak żeby zamek nie przeskoczył to będzie słychać

i spróbuj w tym momencie docisnąć cały schowek do góry wtedy zapadki powinny się schować i zamek otworzyć

mam tak samo w swoim aucie tzn przerwany zamek schowka ,ja sobie radzę z otwieraniem bez problemu ale nikt inny nie może go otworzyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z lampowymi tv z zeszłego wieku.

Jak zaczynały śnieżyć to trzeba było umiejętnie przyłożyć w odpowiednie miejsce :mrgreen:

I tylko właściciel wiedział jak.

Jest wyzwanie - bedę próbował.

A traskę wykonam ze sprzętem analogowym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem z schowkiem. Tj. jakis czas temu opadla mi klamka, efekt taki jak by sie nie wiem jakas sprężynka urwała/pękła, ale schowek działał. A teraz jest [BAD]. Mogę ciągnąć i ciągnąć, ale totalnie nic się nie dzieje. Nic nie przeskakuje, i do tego jest zamknięty na amen. Bembenek nie chodzi tzn, wsadzając kluczyk nie da się go przekręcić, a pamietam że kiedyś nie było z tym problemów. I tutaj moje pytanie co zrobić żeby to ustrojstwo otworzyć :)

Pozdrawiam

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tak jak wyżej opisaliśmy ,może od dołu sprawdź czy go odkręcić się da,tzn całego schowka :)

a jak nie to tak to mówią pa ruski mlotka i przycinaka :mrgreen: żart oczywiście

Edytowane przez driverv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa nadal :shock:

Naszarpałem sie, nadlubałem i nic. Kiepski ze mnie włamywacz.

Wrzucam fotkę którą zrobiłem od dołu, pod uchyloną klamkę. Może ktoś zna ten mechanizm i pozna co jest źle.

http://images36.fotosik.pl/425/30e91205d99cb1dam.jpg

Jeśli trzeba będzie pruć, to macie może jakieś sugestie komu powierzyć robotę w okolicy Katowic czy Krakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego zamka raczej już nie uratujesz skoro tak przyszykuj sobie drugi ,aby wkładkę zostaw jak kluczyk działał

a tego porostu rozłam jak sobie nie możesz poradzić otworzył bym ci to za free ,ale katowice to 500 ode mnie :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obyło się bez prucia i włamu :D .

Gdzieś z tyłu-od spodu zablokowała się linka.

Wcześniej nie wiedziałem że zamek sięga w tamte okolice i nie szukałem.

Dopiero jak kupiłem "nowy" na podmianę, zrozumiałem jak działa konstrukcja.

Trzeba zwracać uwagę ile klamotów wystaje ze schowka przez plecy.

I jak sie już zatnie to więcej cierpliwości przy próbach naprawy.

Bogatszy o doświadczenie i zestaw naprawczy, pozdrawiam i dziękuję za pomoc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.