Skocz do zawartości

E46 320i Lampa w klapie bagażnika


arek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś schodzę rano na parking a tu na wycieraczką widzę klosz ( czy jak to inaczej nazwać :D ) lampy tylnej bagażnika...

Klosz jest o dziwo cały, wygląda jak by ktoś go podważył i puścił na klejeniu z obudową lampy.

Chciałem wyjąc lampę ale pod odkręceniu jarzma które dociska ją do klapy dalej ani drgnie. Nie chcę za mocno ciągnąc żeby czegoś nie połamać.

Możliwe że po 12 latach tak zassało uszczelkę do lampy że nie chce wyjść czy może być tego inny powód. I jeszcze jedno pytanie czy da rade to jakoś przykleić żeby szczelność trzymała czy kupić używaną lampę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykleić możesz, te małe lampki kosztują grosze w razie czego jak ułamiesz. Masz sedana czy kombi ?

w sedanie jak odkrecisz mocowanie to trzebe mocno lampe przechylic w strone zewnetrzną klapy. Bo na zewnatrz trzyma się na zakładke do blachy, a blizej rejestracji trzyma się za pomocą tego mocowania które się odkręca. Możliwe że samo odpadło bo może już kiedyś było klejone.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sedana. No robiłem jak mówisz ale nie wkładałem w to za dużo siły. Jutro jak pogoda pozwoli to spróbuje jeśli pęknie to kupie nową bo rzeczywiście nie są drogie:)

A porodził by ktoś czym to najlepiej by przykleić :) wystarczy zwykły superglue?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Miałem to samo. Rano klosz tej lampy od wstecznego i przeciwmgłych lezał obok auta. Tylko, że mi jeszcze pekł jak spadł na kafelki - widac przez 14 lat plastik po prostu skruszał. Na razie przykleiłem na jakis klej dwuskładnikowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.