Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przymierzam się do zakupu e36, oglądałem już kilka ale większość to szroty. co myślicie o tym tych sztukach:

http://otomoto.pl/bmw-320-C34043853.html

http://otomoto.pl/bmw-328-m-pakiet-C32956339.html

http://allegro.pl/bmw-e36-rarytas-m-pakiet-oryginal-pelna-opcja-i4494644270.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna z Żor to kilka dodatkow z tesco (lampy kierownica i "poduszki" na pasy). Sosnowiec wyglada ciekawie i ma dobry motor pod maska. Zabrze to przemawia za mna wyposazenie bo ma tempomat, natomiast nie wiadomo do konca jaki silnik tam siedzi (po mocy m52b25 ale wpisana pojemnosc 2l).

Zycze powodzenia w poszukiwaniach, aby nie byly tak mozolne jak moje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak igla i jest to prawda, to ok. Tylko musisz sobie teraz ocenic czy 2.0 Ci wystarcza bo mimo map itp to nie wierze w 170 koni, a jesli nawet to napewno nie jedzie to jak 170 konne m52b25. Ja osobiscie to jak e36 to tylko 2.8 i chce wydac okolo 15 tys na takie wozidlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Chciałbym zmienić obecne auto - Megane I. I tak się zastanawiam między E36, a Mercedesem C klasą - szukam czegoś do 7000 zł. Wiem, że to forum BMW, ale gdzie mogę się spodziewać lepszego komfortu? I mniej więcej ceny części są na tym samym poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę obiektywny mimo posiadania e36

 

w202 o niebo komfortowszy, trochę większy i może się podobać taki klasyczny części są niestety droższe od BMW i zakup zadbanego mercedesa bez przebiegu 400-500k tez nie jest łatwy i tani, ale polecam jesli szukasz komfortu.

 

Megane maja miękkie komfortowe zawieszenia a w BMW komfortu nie zaznasz są to bardzo twarde sportowe samochody, maja fajna agresywna stylistyke dobrze się trzymia drogi i dobrze prowadzą, ceny części są tańsze od tych z mercedesa i zakup zadbanego w miarę dobrego BMW jest tez parę tys tańszy.

 

Ps dodam ze mieszkam w miejscu gdzie są dziurawe drogi. Za 7k ciężko ci będzie o zadbanego mercedesa :-)

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mercedesach będzie bardzo ciężko, a w BMW to jakieś 1.6-2.0 w ogarniętym stanie się znajdzie :-)

 

Ps. Wierz mi Mercedes ma mieksze zawieszenie i komfortowej zbiera nierówności, BMW znowu lepiej twardziej wchodzi w zakrety

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem C klassą W203 kilkukrotnie i powiem Ci tylko tyle - kanapa na kołach. Na tych samych drogach moje E36 jest wyraźnie twardsze. Co prawda mercedes prawie 10 lat młodszy od mojego BMW, więc nowszy technologicznie. Poza tym za kierownicą można się rozwalić jak na fotelu w salonie przed telewizorem. W stosunku do E36 było 100 razy bardziej komfortowo, ale za to mało sportowo. Decyzja należy do Ciebie czy chcesz sport czy komfort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj 1 post na forum.

 

Jako dosc młody kierowca (2 lata prawka ale swoich kilometrów trochę mam już zrobione jednak z FWD - własna Corolla E11) stoję przed zakupem samochodu. Kwota naprawdę niska - 3500 zł w porywach do 4000 zł. Jestem typowym studentem :D jednak od zawsze chciałem E34 lub E36 - te dwa modele mają w sobie tą magię która powoduje że na ich widok moje serce zaczyna bić w szalonym rytmie.

Czy warto w tej cenie pchać się w e36? Zastanawiałem się nad 1.8IS (w tej cenie nie ma co iść chyba w wyższe pojemności).

Wiem ze za te drobniaki nie mam liczyć na dobre wyposażenie - nawet mi nie zależy szczególnie.. Mam wiec pytanie do kolegów z forum - co w tej cenie mogę znaleźć. Auto ma jezdzic - nie wygladac. Nie interesuje mnie wyglad zewnetrzny - auto moze miec kazda czesc innego koloru, może być powgniatane - ważne tylko żeby nie bylo rudej kolezanki (eh, mimo ze lubie rude dziewczyny). Koszta utrzymania a konkretnie paliwa nie maja większego znaczenia o ile są w granicy rozsądku - codziennie ~~40km drogą 3 pasmową w 3/4 osoby które zrzucają się na paliwo wiec wychodzi to prawie za darmo +bardzo rzadkie wypady na jakieś spoty / latanie po krętych górskich trasach - żeby tylko moje słodkie, wymarzone, wyśnione E36 przejechało je bezproblemowo. Nie chcę także robić w tej sytuacji robić owej E36 krzywdy i jej gazować - po co jej szkodzić skoro koszta paliwa DLA MNIE nie będą wysokie?

 

Co do 1.8 IS o którym mówiłem odstrasza mnie trochę fakt ze znajomy które trochę je upalał w pewnym momencie zatrzymał się na parkingu z dymem pod maską i całą wiązką do wymiany. To wina słabego stanu czy te silniki nie wytrzymują upalania w towarzystwie Nissana S13 z dosyć awaryjnym CA pod maską?

 

Więcej pieniędzy nie wynajdę - Corolla do sprzedania za 2500zl + trochę swojego odłożone. Zdaje sobie sprawę ze coś w świeżo zakupionym samochodzie będzie do zrobienia ale to już jakoś znajdę sposób (znajomy mechanik - wiec zostaje tylko koszt części). Z czasem przeznaczeniem tego E36 ma być doprowadzenie do dobrego stanu - a jeśli wyjdzie to za drogo to missle car.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Werys, uwierz mi, że nawet jeśli znajdziesz e36 za 4000, to na pewno nie będzie miało tej magii, która spowoduje, że twoje serce zacznie bić szybciej (no chyba, że u blacharza lub mechanika). Sam niedawno poszukiwałem ogarniętego e36 i wiem, że nie jest to łatwe. A na dodatek mój limit był nieco wyższy niż twój. W kwocie 4000 nie ma szans, żeby było bez rudej (CICHY525 dobrze Ci to zobrazował :D) Więc moim zdaniem w tej kwocie nie ma co się pchać w e36. Albo dozbieraj więcej (ale nie tysiąc tylko ciut więcej) albo zmień na clio lub coś w podobie ;) Bo BMW za 4000 zł to 100% worek bez dna, a i pewnie bez progów :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

Jestem świeży na tym forum, ale mam poważne zamiary co do BMW :)

Posiadam do wydania 5.5k, chciałbym w tej cenie zakupić jakieś E36.

Znalazłem kilka szt w okolicy Warszawy, doradźcie, czy warto jechać.

 

http://olx.pl/oferta/bmw-e-36-320i-benzyna-1992r-CID5-ID3RPmh.html

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-318-stan-idealny-CID5-ID6P2Bt.html

http://olx.pl/oferta/sprzedam-bmw-e-36-318i-lpg-CID5-ID6MSG3.html

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-318i-CID5-ID6BxhH.html

http://olx.pl/oferta/sprzedam-bmw-316i-e36-1995-rok-CID5-ID6HT59.html

 

Ew. E34

http://olx.pl/oferta/bmw-e34-CID5-ID6h0yH.html

 

Dodam, że duża pojemność nie przeszkadza, mam pełne zniżki.

Nie szukam auta do szaleństw (Już się wyszalałem), a do jazdy.

Paliwo - preferuje benzynkę.

 

W tej cenie trudno znaleźć jakieś 320 (W miarę wyglądające), dlatego rozglądam się za 318.

 

Ew jak by ktoś miał jakiegoś pewniaka, to i na drugi koniec Polski mogę jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr.1 jest piękna :D bardzo mi się podoba, zmienił bym tylko kierownicę na jakąś sportową 3 ramienną i ten czarny grill na ori z chromem i cud malina. PS. właśnie zauważyłem, że gdzieś znaczek wcięło oO dziwna sprawa :/

 

nr.2 jest straszna i zwieśniaczona, brzydka lotka na klapie, straszne pseudo tuning lampy i czarna klapka tankowania...

 

nr.3 wygląda ok, jakaś drobna wgniotka na drzwiach ale jakoś do mnie nie przemawia, może przez te szare zderzaki ;)

 

nr.4 mało zdjęć mało widać

 

nr.5 też wygląda ok, też ma drobną wgniotkę na drzwiach, rudej nie widać ale znówu brak lakierownych zderzaków do mnie nie przemawia :P i do tego brak fot wnętrza

 

a cd. e34 odpuść, nie wygląda na zadbaną :)

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr.1 jest piękna :D bardzo mi się podoba, zmienił bym tylko kierownicę na jakąś sportową 3 ramienną i ten czarny grill na ori z chromem i cud malina. PS. właśnie zauważyłem, że gdzieś znaczek wcięło oO dziwna sprawa :/

...

Też zauważyłem właśnie brak znaczka.

A kiepsko by było jechać 100km jak by była walnięta.

No i ten przebieg... To nie lekko za dużo? Tyle że może realny, a nie kręcony.

Z tyłu także nie ma znaczka, może ktoś chciał mieć ją gładką? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samochodach 20 letnich do przebiegu powinno się podchodzić z dystansem :) liczy się raczej stan techniczny. Musiałbyś się przejechać i ocenić jak pracuje silnik, jak dobrze to myślę że mimo 320k km jeszcze pojeździ. Ja mam 267k i na razie nie ma objawów zurzycia, oleju nie bierze i nie kopci ;)
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.