Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już w połowie kursu na prawo jazdy i zacząłem szukać powoli auta dla siebie ma być to E36 coupe/sedan. No ale nie o tym

Jak na razie znalazłem o to http://olx.pl/oferta/bmw-serii-3-coupe-1995r-gwint-klima-sportsitze-CID5-ID6oGMF.html#2f173f6f72

Co sądzicie? Jakieś opinie na temat tego auta? Silnik dobry jak na pierwsze auto? Pojemności nie chce więcej niż 2.0 może być zagazowane,

może wiecie coś o fajnym autku do 8000.

Pozdrawiam! :)

 

@EDIT

Znalazłem jeszcze

http://olx.pl/oferta/sprzedam-bmw-e36-coupe-320-m-pakiet-CID5-ID6aFvp.html#971d02d040

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-1-8-is-CID5-ID6lzft.html#971d02d040

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-coupe-1995r-skora-felgi-17-zawiesznie-gwintowane-CID5-ID6b21n.html#a549a9e71e

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-coupe-piekna-CID5-ID56V3P.html#beb6698b07

 

PS

Najbardziej zależy mi na tej za 6500 :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego, po 1 jestem pewien, ze 1.6 po tygodniu Ci zacznie doskwierać i zobaczysz ze jednak bokiem to nie pojdzie, po 2 skoro nie zalezy CI na r6, to kup sobie mocną honde 1.6 na vtecu i naucz się jezdzic. Pojezdzij jak juz zdasz to prawko chociaz z rok ze dwa i wtedy sie przesiadaj juz na 'śmigiełko' z jakims 2.5 pod maską i żyj ;) pozdro
"Bmw z małym silnikiem jest jak eurofighter bez uzbrojenia" J.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna BMW e36 coupe z lpg do 9 tyś bez do 6 żeby mi zostało na instalację.Co za to dostane w przyzwoitym stanie? jakieś m52 przyjamniej 323 znajdę albo chociaż m50 2.5 z vanosem? no właśnie jaka jest różnica w spalaniu tych motorów czy z racji tego,ze obydwa maja vanos pala tyle samo? a może lepiej odpuścić i kupić m52b20 bo za taka cene na 100% znajdę ładne? Proszę o pomoc i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, po 1 jestem pewien, ze 1.6 po tygodniu Ci zacznie doskwierać i zobaczysz ze jednak bokiem to nie pojdzie, po 2 skoro nie zalezy CI na r6, to kup sobie mocną honde 1.6 na vtecu i naucz się jezdzic. Pojezdzij jak juz zdasz to prawko chociaz z rok ze dwa i wtedy sie przesiadaj juz na 'śmigiełko' z jakims 2.5 pod maską i żyj ;) pozdro

 

Własnie po prawku kup e36, najlepiej 1.6 albo max 1.8... pojezdzisz, spodoba sie, to za 3-4 lata sobie zmienisz, albo na e36 2.0 lub cos mocniejszego, albo jakies mocne e46...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Naoglądałem się swego czasu aut za 6 a nawet 8 koła i w tym przedziale cenowym jest....lipa.

Przeważnie są to mocno skorodowane auta lub zarżnięte mechanicznie.

Bardzo ładnie utrzymane z silnikiem 1,6-1,8 to wydatek nawet do 9 tysi.

Niestety albo właśnie stety, ale E36 powoli już przestaje być samochodem za paręset złotych do sponiewierania.

albo jakies mocne e46...

Na obecną chwilę takie egzemplarze chodzą po 25-30 tysi.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Praktycznie różnice w spalaniu pomiędzy M50 i M52 silników 2,5 są żadne. Pomimo mniejszej mocy o 22KM silnik M52 nie jest wcale dużo wolniejszy bo wykorzystanie momentu ma lepsze. Budowa silników jest ogólnie taka sama z tym, że M50 jest na bloku żeliwnym, a M52 na aluminiowym i silnik M50 do 92 roku nie miał vanosa.

A silnikiem 2,0 się rozczarujesz w spalaniu też, bo to pali niemało.

PS. I słabo jedzie w porównaniu do 2,5.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jeździłem kilkoma autami bmw e36 z silnikami 2,5 m52 powiem tak:

Silniki 2.0 to lipa straszna. Dlaczego? Otóż kupiłem na wiosnę e36 kombi z motorem 2.0 M52 bo dobrze utrzymany, sprowadzony z Niemiec. Sztywne zawieszenie nie to co nasze krajowe trupy. Pod względem mocy między tymi dwoma motorami jest spora różnica odczuwalna w mocy mimo że dzieli ich 20 KM.

Spalanie 2.0 są takie same jak 2.5 a nawet śmiem twierdzić że pali więcej niż 2,5.

Tak na marginesie Polecam zakup od CICHY525 ponieważ faktycznie nie żałował na części. Wolał dopłacić więcej za idealny stan danej części lub kupował NOWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuję za polecenie, ale nie sądzę, że kolega byłby nim zainteresowany.

Po:

1. Nie ten pułap cenowy.

2. Auto nie miało, nie ma i dopóki będzie moje to nie będzie miało LPG.

3. Wymaga jeszcze trochę wkładu(zresztą które tego nie wymaga :mrgreen: ) i mówię o tym otwarcie :wink: .

Ale jak zrobię auto według moich oczekiwań to nie będzie na sprzedaż. Bo tak jak to robię dla siebie to nikt mi tyle waluty za nie nie da i będzie mi szkoda auta(i tak mi szkoda :wink: ).

Co do silnika 2.0 to znajomy ma w swoim sedanie M50 z vanosem i...nie zamienił bym się :mrgreen: Zupełnie inna moc i charakterystyka pracy silników.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie różnice w spalaniu pomiędzy M50 i M52 silników 2,5 są żadne. Pomimo mniejszej mocy o 22KM silnik M52 nie jest wcale dużo wolniejszy bo wykorzystanie momentu ma lepsze. Budowa silników jest ogólnie taka sama z tym, że M50 jest na bloku żeliwnym, a M52 na aluminiowym i silnik M50 do 92 roku nie miał vanosa.

A silnikiem 2,0 się rozczarujesz w spalaniu też, bo to pali niemało.

PS. I słabo jedzie w porównaniu do 2,5.

 

Tej róznicy w mocy wogóle nie czuć, że ten drugi jest 22KM słabszy.

Wręcz zaryzykuję stwierdzenie, że z niskich obrotów dużo lepiej jedzie M52.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze jeszcze miesiac temu 'krew mnie zalewała ' szukajac przyzwoitego e36, to się wypowiem. Znalazłem bardoz zdrową sztuke, koncowka 93 rocznik, silnik wsadzony m50b25 bez vanosa. Podloga, progi zero rdzy, zabezpieczone itd, z wyposazenia bidnie bo tylko szyber-papa, okna i lusterka w elektryce, ale na sekwencji i hula jak zła ;) do zrobienia tylko hamulce tył i sworzeń z przodu w wahaczu ale juz graty lemfordera zamowilem. Zaplacilem za to tak śmieszną cene, ze nadal czekam na jakies niespodzianki, ktore nie chce nadejsc ( i dobrze ) :) o spalaniu sie nie wypowiem, zatankowalem 2x do pelna gazownie ale nie patrzylem na kilometry za bardzo, bo i tak jazda bardzo rozna.. moge tylko powiedziec ze 70 zl gazu i 140km ponad przejechane na autostradzie i troche zostalo w zbiorniku ale jazda srednio 140 ( ze wzgledu na wahacz walniety ). Dźwięk jest niesamowity, powtorze to co zawsze mówiłem, czyli dla mnie bmw zaczyna się od R6, po prostu jest to nieodlaczna część tego auta i tyle :) pozdrawiam i zycze powodzenia w zakupie bo na naszym rynku tylko siąść i zaplakac.
"Bmw z małym silnikiem jest jak eurofighter bez uzbrojenia" J.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukiwałem E46 ale poradzono mi zapytać speców od E36. znalazłem takie oto cudo:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4429304337

Czy warto w ogóle jechać ogladać? Jestem z Warszawy, do Góry Kalwarii niedaleko, podobno można kogoś z forum po prosić i pomoc w ocenie, gdyż na BMW znam się tak jak na fizyce kwantowej czyli jestem zielony jak szczypior na wiosnę.

Czy ktoś można zna ten model, czyli wisi na allegro od roku bo to ulep czy może warto? Jak wygląda kwestia silnika?

Z góry dziękuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że bardziej optował bym za 4 furtkami. Jednak jeśli kolega CICHY ma egzemplarz który jeździć będzie a nie stał w warsztacie to kto wie.

Mimo wszystko czy po zdjęciach tej granatowej coś widać?

 

EDIT:

Dzwoniłem w sprawie tej E36 w M pakiecie. Miała malowany prawy przedni błotnik, bez szpachli, auto umyte i wyprane do sprzedaży, wszystkie szyby w oryginale tak jak i lampy - M pakiet nie wychodził w xenonie? Podłoga jest nieskorodowana, nie wie tylko czy jest to wersja M40 czy M43 z łańcuchem ta chyba zdecydowanie "lepsza". Coś tam opuści ale wiadomo trzeba auto obejrzeć. Nie prowadzi komisu ale ściąga auto z Reichu. Ma mi dostarczyć VIN za godzinę więc myślę że będzie można go rozkodować o ile jest taka możliwość i któś mógłby pomóc. O co jeszcze mogę zapytać w przypadku tego modelu?

 

EDIT:

Mam VIN: WBACP31030NA83032

Edytowane przez Jankos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dane pojazdu

Art.

Wartość

Numer podwozia WBACP31030NA83032

Kod typu CP31

Typ 318I (EUR)

Typoszereg E E36 (4)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M43

Pojemność skokowa 1.80

Moc 85

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor AVUSBLAU METALLIC (276)

Tapicerka STOFF AMARETTA BOA/BOA/AVUSBLAU (E7AV)

Data prod. 1998-04-01

 

Wyposażenie

S214A AUT.STABIL.-CONTROL+TRAKTION(ASC+T) Automat. ukł. przeciwpoślizg. (ASC+T)

S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera

S246A LENKSAEULENVERSTELLUNG MECHANISCH Kolumna kierownicza regul. ręcznie

S260A SEITENAIRBAG FUER FAHRER/BEIFAHRER Poduszka boczna dla kierowcy/pasażera

S269A LM RAEDER/RADIALSTYLING Obr. BMW, st. le. spr. rad. 32

S305A FERNBEDIENUNG F.ZENTRALVERIEGELUNG Pilot do zamka centralnego

S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

 

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S528A AUTOMATISCHE UMLUFT CONTROLL (AUC) Autom. kontrola obiegu powietrza

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S669A RADIO BMW BUSINESS RDS Radio BMW Business RDS

S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe

S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk.

S715A M AERODYNAMIKPAKET Pakiet areodynamiczny M

S719A SPORT EDITION Wydanie Sport

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

S818A BATTERIEHAUPTSCHALTER Główny wyłącznik akumulatora

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku

S850A ZUSAETZL. TANKFUELLUNG EXPORT Dodatkowe napełnienie zbiorn. na eksport

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

 

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S925A VERSANDSCHUTZPAKET Ochronny pakiet wysyłkowy

P971A EXCLUSIV PAKET Pakiet Exklusiv

 

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

 

Rozkodowany VIN.Jak ona ma Podwozie M to ja ksiądz jestem :mrgreen:

Co do twojego pytania odnośnie xenonu.W żadnej E36 nie wychodził fabrycznie xenon i jeżeli jakieś E36 go ma to jest rzeźba.

jeśli kolega CICHY ma egzemplarz który jeździć będzie a nie stał w warsztacie to kto wie.

Moje auto jest traktowane jako pasja nie jako robol i przez 9 m-cy zrobiło 1200km więc nie wiem czy będzie jeździło, czy będzie stało. Póki co stoi nieruszane w zasadzie od maja-była jedna mała 10 km przejażdżka.

CICHY525 ma za podobną cenę dobry egzeplarz tyle ze coupe.

Nie chciałem innego bo w sumie tylko coupe/cabrio będą mieć w przyszłości wzięcie.

A do tego co nieśmiało powiedziałem, że mógłbym sprzedać,ale nie muszę i prosić się nikogo nie będęTrochę mnie śmieszy jak ktoś wymaga od samochodu w wieku 18 lat nie malowanego wtórnie żadnego elementu. Ja caritas nie jestem i za darmo nie oddam więc amatorom taniej jazdy mówię :norty: .

Więc mam wszystko gdzieś i jeżeli znajdę czas to w przyszłym tygodniu "Bad" trafi na warsztat w celu dalszego doprowadzania go do optimum :D .

A powiem Ci, że jednak te 170 KM robi robotę :wink: I szkoda mi go.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie licze na to że 18latka ma nie malowany element :) po prostu piszę to co usłyszałem. Podwozia M nie ma ale jest stylizowana zdaje się o to chodziło? :)

Cichy a Ty swoją za ile oddajesz?

Przejadę sie obejrzeć tą bawarke w weekend to powiem coś więcej, póki co VIN jest, ale wiele to nie mówi, więcej by mi dało ile to auto miało na szafie przed przekroczeniem granicy RP. Jak się uda to podjaedziemy na jakiś warsztat choć wolałbym nie, jak znam życie wszyscy go tam znają i każdy mechani w Górze K. powie że to super auto do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Podwozia M nie ma ale jest stylizowana zdaje się o to chodziło?
S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe

No nie ma,ale mieć powinna :wink: .

więcej by mi dało ile to auto miało na szafie przed przekroczeniem granicy RP

Tylko serwis i to też o ile była robiona w serwisie bo jeżeli prywatny warsztat to tego nie dowiesz się nigdy.

Cichy a Ty swoją za ile oddajesz?

Ja swoją cenę podałem.

I od razu mówię, że jest to auto które jest nie praktyczne jak się ma rodzinę, bo wsiąść do tyłu jest niezwykle ciężko, a wysiąść jeszcze gorzej :mrgreen: i jest rejestrowana na 4 osoby.

Bo jedna osoba była zawiedziona, że cytuję "jak tu ciasno w środku" :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi z ceną. A co do 2 furtek to w obecnym stanie nie zastanawialbym się ani minuty. :-) kombi jest pojemne i praktyczne. na pewno bardziej podoba mi się kombi od sedana (chyba to był główny powód zakupu kombi). ale faktem jest że w moim przypadku na tatowoz miałem jeszcze czas a tu proszę ;-) nie traktuje tego jako wadę ale polatalbym Qp ze 170 km. ;-) jeszcze w tym kolorze. ..

 

pozdrawiam.

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka z Góry Kalwarii wygląda bardzo dobrze, a jak na polskie realia i rynek e36 - to wręcz idealnie.

 

Handlarz z Kolbud k.Gdańska, o którego ktoś pytał wyżej - ma rózne opinie. jak to handalrz. Miewa auta i dobre i słabe. Tak pisano na forum, ja osobiscie nic od niego nie oglądałem.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widać że była zrobiona polereczka... facet musiał sporo czasu nad nią poświęcić, bo zdaje się lakier Bawarek do rwania nie jest wcale taki prosty (tak słyszałem od detailerów, ale może to tyczyło się nowszych modeli). Mimo że wygląda świetnie to ja mówie, pas. Nie wiem dlaczego ale to sportowe podwozie lub jego brak jest dziwny...

 

:EDIT: czy tutaj czy w innym temacie znalazłbym kogoś kto miał by chwilę aby podjechać ze mną do Góry i obejrzeć tą bawarke w m pakiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.