Skocz do zawartości

Wymiana licznika m50b25 260km/h - pytanie?


gruby325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zmuszony wymienić licznik,( ponieważ przy dłuższej jeździe się prędkościomierz i obrotomierz zacina).

Licznik mam wyskalowany do 260km/h z tego co oglądałem na allegro takie liczniki były montowane w 318is oraz 320,323,325i

I tu mam pytanie:

czy z is-a podpasuje, tj. czy nie będzie problemu z oszukiwaniem obrotomierza ???????? (różna liczba cylindrów)

X2 M35i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez wymieniałem już licznik bo się popsuł i z tego co gadałem z kilkoma kumplami to od 4cylindrowca jak założysz to będzie na pewno przekłamywał najlepiej jak sobie poszukasz tak samo wyskalowany od 2.5 l jeżeli masz taki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

sam licznik jak będzie tak samo wyskalowany nie powinien oszukawać. Jeśli wymieniasz cały licznik to na pewno chodzi o to ze obrotomierz od 4 garówki będzie kantowal. W e30 wymienia się kość kodującą na wersje z r6 i jest dobrze. Nie wiem jak to w e36 ale pewnie też jest coś takiego.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej e36 2,5 zegary od 2,0 i mi obrotomierz trochę oszukuje bo niskie obroty mam tak parę milimetrów nad zerem, pod ta pierwszą kreską

ale raczej to wina wskazówek, bo licznik jest z r6 i tu r6 wiec wszystko to samo, wiem ze OBC musi byc pod dany silnik ale licznik tylko zeby sie cylindry zgadzały, moze ktos rozbierał licznik wczesniej i zle zlozyl wskazówkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co Gruby325 powie :P Właśnie sam się zastanawiam, ale z logicznego punktu widzenia jeśli miałbym źle zamocowaną wskazówkę to bym odcinkę miał wcześniej na obrotomierzu (tzn troszkę przed 6 tys RPM o tyle co wskazówka jest też przesunięta przy niskich), a mam normalnie tylko na dole tak mi dziwnie pokazuje, dodam że niskie obroty mam pierwsza klasa w silniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowaliście mnie i poszedłem do auta wymieniłem licznik:

Oto ten licznik co miałem był firmy VDOhttp://images47.fotosik.pl/1762/5d5aa45b18bf5066med.jpg

założyłem firmy Motometer http://images49.fotosik.pl/1840/a7a750f50fecfb7amed.jpg

Wszystko działa !!!!! Ale wydaje mi się że wolne obroty są o około setke niżej niż na starym, albo dopiero są dobrze :)http://images38.fotosik.pl/1987/5af17988255b8519med.jpg

 

No i przebieg mam inny, chociaż wolałbym ustawić taki jaki miałem. Wie kto jak?

X2 M35i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to masakra... :mad2:

Myślałem że przebieg wychodzi ze sterownika a licznik go tylko pokazuje.

Najłatwiejszy sposób na oszukanie przebiegu ? wymień licznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.