Skocz do zawartości

E34 nie działa licznik


Kirov

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę w imieniu mojego wuja. Od pół roku w jego E34 M40B18 manual nie działa licznik i wskaźnik poziomu paliwa. Polecił mi wyszukać jakiś używany w internecie. I teraz moje pytanie do was. Czy do 518i (rocznik 1992) będzie pasować licznik od większych silników? Słyszałem żeby uważać na liczniki od skrzyni automatycznej bo podobno nie można ich wstawić do manuala bez przerabiania, ale nie wiem czy to prawda, ewentualnie jak je rozróżnić? Czy 518i M40 miały wyskalowanie do 240 czy d0 260? Wydaję mi się, że M40 miały do 240, ale chciałbym to potwierdzić. Czy w razie czego można zamontować taki do 260 km/h?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli jaki bym nie wsadził i tak będzie działał. Jeszcze takie pytanie. Czy nie będzie to miało znaczenia jeśli wsadzę licznik z wyświetlaczem przebiegu umieszczonym na dole przy kontrolkach? Obecnie użytkowany jest taki z przebiegiem w cyferblacie prędkościomierza. I z czego wynika różnica, że w liczniku od R6 pokazuje 2x wyższe obroty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ECU inaczej podaje sygnał, który jest dekodowany w kości pamięci, dlatego, jak pisał kwk222, musisz mieć kość z 518i.

 

Co do zrgarów z licznikiem na dole to nie jestem do końca pewien, także poczekaj na inncy. Musiałbyś mieć 3 wtyczki (zielona i żółta jest zawsze, dodatkowo biała). Te zegary to tzw check control i trzeba to tego dodatkowy moduł.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Będę kupował z takim wyświetlaczem jak w starym. Ostatnie pytanie musi to być licznik z auta z manualną skrzynią jeśli do takiego szukam? Ci handlarze pewnie nie będą wiedzieć czy to ze skrzyni A czy M było wymontowane, więc czy jest jakiś prosty sposób na rozróżnienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wiedzieć. Ale z tego co wiem, to jeśli założysz te z automata, to będą działać. Będzie się wyświetlać ostatnio zapięty bieg, chyba, że wyeliminuje to zmiana kości.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.