Skocz do zawartości

Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)


Rekomendowane odpowiedzi

czyli na slepo trafilem ze to wtrysk ;) dobrze ze sytuacja sie wyklarowała... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No faktycznie awaria elektryki we wtrysku to rzadkość . W sumie pierwsze slyszę o takim przypadku. Dobrze ,że juz wszystko rozkminiłeś i auto niebawem bedzie chodziło.

 

W sumie po co wymieniac odrazu wszystkie wtryski? szkoda kasy. Dobrze zrobiłeś ,że kupiłes tylko jeden. Pozostałe 5 może jeszcze z 10 lat bez problemu działać.

Moze tamten miał jakąś wadę produkcyjną?

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parami tzn 2 z 5 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na slepo trafilem ze to wtrysk ;) dobrze ze sytuacja sie wyklarowała... ;)

Tak to się zgadza Bartek :) :wink: Dobrze że suytuacja się wyklarowała bo byłem lekko zbity z tropu bo podejrzewałem sterownik silnika DDE a po sprawdzeniu wtryskiwaczy wszystko się wyjaśniło :)

 

No faktycznie awaria elektryki we wtrysku to rzadkość . W sumie pierwsze slyszę o takim przypadku. Dobrze ,że juz wszystko rozkminiłeś i auto niebawem bedzie chodziło.

 

W sumie po co wymieniac odrazu wszystkie wtryski? szkoda kasy. Dobrze zrobiłeś ,że kupiłes tylko jeden. Pozostałe 5 może jeszcze z 10 lat bez problemu działać.

Moze tamten miał jakąś wadę produkcyjną?

Tak to prawda że akurat jeżeli chodzi o piezo to naprawdę bardzo rzadki przypadek takiej awarii ale jutro dzwonię do ASO z zapytaniem czy BMW może uznać to za wadę produkyjną i zwróci choć połowę kosztów nowego wtrysku bo to uszkodzenie nie ma nic wspólnego z eksplaatacją samochodu :duh:

 

Znajomy mechanik radzi wymieniać wtryski parami.

Możesz Damian zapytać o szczegóły takiego myślenia :?:

 

parami tzn 2 z 5 ?

Na to wychodzi że 2 i 5 :) :wink:

 

No jest w tym logika. Ale chyba tylko w silnikach w ukladzie v

Dlatego mnie to zastanawia jaki ma wpływ na zasadność tego myślenia wymiana wtryskiwaczy parami bo jeśli jest w tym sens to pomyślę nad zakupem drugiego wtryskiwacza. :?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wymieniłeś jeden i ok nie ma potrzeby wymieniać pozostałych, a tak wogule to gratulacje kupę pracy włożyłeś w swój projekt :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień ten jeden -to nie c330. Tutaj elektronika nimi steruje w zasadzie niezależnie. Jak będzie za mocny to ster obetnie mu dawkę i na odwrót.

Dzięki za odpowiedź Tom, też tak myślałem ale może mechanik Damiana ma jakieś inne na ten temat zdanie :?

 

wymieniłeś jeden i ok nie ma potrzeby wymieniać pozostałych, a tak wogule to gratulacje kupę pracy włożyłeś w swój projekt :cool2:

Dziękuję bardzo za uznanie oraz za potwierdzenie że wystarczy wymienić jeden wtrysk bo wiem że masz duże doświadczenie oraz wiedzę w naprawach BMW i dla mnie to ważne by mieć pewność do podjętej decyzji :) :cool2:

 

Mariusz,a te by nie podeszły? viewtopic.php?f=31&t=272615

Mariusz nie podejdą bo są elektromagnetyczne a ja mam piezoelektryczne :(

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczysc uklad paliwowy raz na 50 tys urzadzeniem LM jet clean tronic, w wawie rekomenduje tego goscia robi pelny kontroling systemu paliwa i za 300 zl masz spokoj.

http://www.protronic.com.pl/page1.php.php

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod IMA dopisany?

Tom, kod IMA jeszcze nie dopisany bo wtryskiwacz dopiero w poniedziałek odbieram :( Ale jeżeli miałbyś chwilkę czasu to chętnie skorzystam z twojej pomocy w dopisaniu kodu, choć w Inpie jest taka możliwość dopisania kodu :?:

 

Wyczysc uklad paliwowy raz na 50 tys urzadzeniem LM jet clean tronic, w wawie rekomenduje tego goscia robi pelny kontroling systemu paliwa i za 300 zl masz spokoj.

http://www.protronic.com.pl/page1.php.php

Dziękuję za namiar Rivasi :cool2: Po ostatniej robocie z hamulcami z tyłu, zbiornik paliwa został wymieniony na nowy bo stary miał pęknięty króciec przyłączeniowy do węża odpowietrznika i zawsze po zatankowaniu do pełna ciekło paliwo i nigdy do pełnego czyli pod korek nie tankowałem :( Zbiornik jest nowy i czyściutki jak łza więc na razie nie jest mi potrzebna ta usługa ale dobrze tak jak piszesz co 50 tysięcy zbiornik i cały układ przeczyścić :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wlaściwie to najbardziej podoba Twoje kombi z zewnątrz tu na forum, a Rivasiego w srodku. (nie licząc sedanów)

Za to ogólnie ze wszystkich e9x moje mi się podoba najbardziej i w środku i na zewnatrz i pod maską :nana: 3:1

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wlaściwie to najbardziej podoba Twoje kombi z zewnątrz tu na forum, a Rivasiego w srodku.

Za to ogólnie ze wszystkich e9x moje mi się podoba najbardziej i w środku i na zewnatrz i pod maską :nana: 3:1

Grzegorz to bardzo mnie cieszy ale jak pewnego dnia odbiję się finansowo od dna to może się to zmienić :P :roll2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mow ,ze chcesz przerabiać kombi na sedana :mrgreen: ?

Mi sie tak sedan podoba ,ze musialbym wziąść słownik do rąk , aby to wyrazić bo słow mi braknie. Jak wycyckam moją na igłę to bedzie koniec , cała czarna z czarnym środkiem i swiecące polerowane felgi ahhh

 

Poza tym nie jestes na dnie finansowym... to ja na nim jestem... Mówiłem ci ,ze zgubiłem wygrany los na loteri? Tzn w przenosni ,ale kasa podobna... :cry2:

Nie gadajmy o kasie bo mi sie pić zachciewa :cry2: A wychodze zaraz ze szpitala to miałem dobry chumor... miałem... :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.protronic.com.pl/page1.php.php

Dziękuję za namiar Rivasi :cool2: Po ostatniej robocie z hamulcami z tyłu, zbiornik paliwa został wymieniony na nowy bo stary miał pęknięty króciec przyłączeniowy do węża odpowietrznika i zawsze po zatankowaniu do pełna ciekło paliwo i nigdy do pełnego czyli pod korek nie tankowałem :( Zbiornik jest nowy i czyściutki jak łza więc na razie nie jest mi potrzebna ta usługa ale dobrze tak jak piszesz co 50 tysięcy zbiornik i cały układ przeczyścić :cool2:

 

tu raczej chodzi o czyszczenie wtryskow i komory spalania :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod IMA dopisany?

Tom, kod IMA jeszcze nie dopisany bo wtryskiwacz dopiero w poniedziałek odbieram :( Ale jeżeli miałbyś chwilkę czasu to chętnie skorzystam z twojej pomocy w dopisaniu kodu, choć w Inpie jest taka możliwość dopisania kodu :?:

 

Tak. Jest taka możliwość. Zrób zdjęcie wtrysku z numerami na nim lub je spisz.

Pierwszy numer wiekszymi znakami od lewej -przed numerem części to kod ima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mow ,ze chcesz przerabiać kombi na sedana :mrgreen: ?

Mi sie tak sedan podoba ,ze musialbym wziąść słownik do rąk , aby to wyrazić bo słow mi braknie. Jak wycyckam moją na igłę to bedzie koniec , cała czarna z czarnym środkiem i swiecące polerowane felgi ahhh

 

Poza tym nie jestes na dnie finansowym... to ja na nim jestem... Mówiłem ci ,ze zgubiłem wygrany los na loteri? Tzn w przenosni ,ale kasa podobna... :cry2:

Nie gadajmy o kasie bo mi sie pić zachciewa :cry2: A wychodze zaraz ze szpitala to miałem dobry chumor... miałem... :cry2:

Nie, nie, nie sedan jak dla mnie nie jest praktyczny i dlatego kupiłem turasa i zresztą kombi zawsze mi się bardziej podobało niż sedan :P :wink:

Zresztą wiele osób się dziwi jak ten turas idzie :) :wink:

http://www.protronic.com.pl/page1.php.php

Dziękuję za namiar Rivasi :cool2: Po ostatniej robocie z hamulcami z tyłu, zbiornik paliwa został wymieniony na nowy bo stary miał pęknięty króciec przyłączeniowy do węża odpowietrznika i zawsze po zatankowaniu do pełna ciekło paliwo i nigdy do pełnego czyli pod korek nie tankowałem :( Zbiornik jest nowy i czyściutki jak łza więc na razie nie jest mi potrzebna ta usługa ale dobrze tak jak piszesz co 50 tysięcy zbiornik i cały układ przeczyścić :cool2:

 

tu raczej chodzi o czyszczenie wtryskow i komory spalania :)

A to jednak by mi się przydało :) :wink:

Kod IMA dopisany?

Tom, kod IMA jeszcze nie dopisany bo wtryskiwacz dopiero w poniedziałek odbieram :( Ale jeżeli miałbyś chwilkę czasu to chętnie skorzystam z twojej pomocy w dopisaniu kodu, choć w Inpie jest taka możliwość dopisania kodu :?:

 

Tak. Jest taka możliwość. Zrób zdjęcie wtrysku z numerami na nim lub je spisz.

Pierwszy numer wiekszymi znakami od lewej -przed numerem części to kod ima.

No bo właśnie jak ostatnio bawiłem się Inpą to w zakładce "steuern" znalazłem zakładkę "Ima" i tam wchodząc miałem podane wszystkie kody do każdego cylindra. I tam można zmienić kody Ima?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznac ,że jak na kombi to akurat e91 jest fenomenalne pod względem wygladu. Ostatnio i w zasadzie jedynie na takie miano załużyło oplowskie signum (w sumie linie tyłu bardzo podobne) No ale sedan to sedan i nie oszukujmy sie linie sedana w przeważającej wiekszości ogólu ludzkiego bardziej przypadają do gustu niż kombi. Taki sportowy typ, a kombi to rodzinne auto - a to sportowe fury zwykle przyspieszają akcje serca... Pewnie i dlatego , a może i napewno cupe jest zwykle najładniejsze- ja wygrałem kompromis. Cos pomiędzy wyglądem a praktycznością.

 

pewnie też jestem w mniejszości bo wiekszość powie ,że najładniejsze jest coupe. :D Mi osobiście nie podobają się lampy w coupe- jakoś mi sie te skośne oczęta kojażą z chińczykami ,

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo właśnie jak ostatnio bawiłem się Inpą to w zakładce "steuern" znalazłem zakładkę "Ima" i tam wchodząc miałem podane wszystkie kody do każdego cylindra. I tam można zmienić kody Ima?

Dokładnie. Jak jesteś tam to w eng. Ima change (ttylko jedna zakładka)

I tam jest podpowiedź jaki format ma mieć wpis eg. ima1; xxxxxxx .

Dasz radę bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno tu nie bylem widze ze sie dzieje oj dzieje :>

czerwony ty powinienes miec swoj zaklad robiacy mega przerobki i naprawy bmw !!!! :cool2: :cool2: jeden na milion .. ale jaja z tym wtryskiem az sie wierzyc nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo właśnie jak ostatnio bawiłem się Inpą to w zakładce "steuern" znalazłem zakładkę "Ima" i tam wchodząc miałem podane wszystkie kody do każdego cylindra. I tam można zmienić kody Ima?

Dokładnie. Jak jesteś tam to w eng. Ima change (ttylko jedna zakładka)

I tam jest podpowiedź jaki format ma mieć wpis eg. ima1; xxxxxxx .

Dasz radę bez problemu

Dokładnie to znalazłem i wpisałem nowy kod Ima :dance: :)

 

dawno tu nie bylem widze ze sie dzieje oj dzieje :>

czerwony ty powinienes miec swoj zaklad robiacy mega przerobki i naprawy bmw !!!! :cool2: :cool2: jeden na milion .. ale jaja z tym wtryskiem az sie wierzyc nie chce

No dzieje się, dzieje :) :wink:

Dziękuję Mariusz a z tym wtryskiem to faktycznie jakieś nieporozumienie :duh: :mad2:

 

Mariusz...druga beta jeździ po PL od wczoraj na komplecie M Performance :8)

ps. u mnie jest sporo inaczej jak u Ciebie :8)

Michał to gratki bo to jest rarytas w E9x :) :wink:

Co masz na myśli pisząc że u Ciebie jest sporo inaczej jak u mnie? Rozwiń swoje zdanie na ten temat :?:

 

Więc trochę się przedłużyło z dostawą wtryskiwacza i będzie jutro i teraz zasadnicze pytanie dla wtajemniczonych bo mam zagwozdkę jak prawidłowo odpowietrzyć układ wtryskowy :?: Bardzo proszę o wskazówki na ten temat :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.