Skocz do zawartości

E65 730d problem z niskim zawieszeniem


Piotr1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuższej przerwie... W sumie to nie było mnie ponad rok ponieważ po zakupie e38 730d nie było problemów z którymi bym sobie nie radził... Przyszedł czas na nowy model E65 730d 05.2003 rok i czas na nowe problemy. Więc przejdę do rzeczy auto sprowadziłem osobiście z Niemiec przetarte bokiem. Mój problem jest taki ze wydaje mi się ze auto siedzi za mocno. Z przodu od dołu progu do ziemi jest 12 cm z tyłu 14. Mam system EDC podam numer WIN - WBAGM21070DR51640

 

tutaj link do dekodera:

http://bmwvin.com/?vin=DR51640&confirm_code=mtyhp

 

i poniżej kilka fotek jak to wygląda bardzo proszę o jakies opinie znawców tematu e65 to dla mnie nowość i dopiero ją poznaje.. dzieki wielkie za każdą wskazówkę.

 

http://fotoo.pl//out.php?t=512266_dsc09906.jpg http://fotoo.pl//out.php?t=512265_dsc09897.jpg http://fotoo.pl//out.php?t=512264_dsc09896.jpg

http://fotoo.pl//out.php?t=512263_dsc09895.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Jaki masz problem ?

Pewnie masz zalożone spręzyny obniżajace sprawdz jakie są to będziesz pewny.

Ja mam obniżony samochód i z przodu jest 12 cm z tylu chyba 14 i o wiele lepiej wygląda i fajnie się prowadzi oczywiscie trzeba uważać na dziury.Tak jak u ciebie też mam DD I EDC.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Jaki masz problem ?

Pewnie masz zalożone spręzyny obniżajace sprawdz jakie są to będziesz pewny.

Ja mam obniżony samochód i z przodu jest 12 cm z tylu chyba 14 i o wiele lepiej wygląda i fajnie się prowadzi oczywiscie trzeba uważać na dziury.Tak jak u ciebie też mam DD I EDC.

pozdrawiam

 

No problem jest taki że wszyscy mi mówią że ona siedzi za bardzo, w sumie mi też się tak wydaję. Sprężyny mam czarne, wyglądają mi na oryginalne. Jak mam to sprawdzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje sprężyny są też czarne ale na zwojach są oznaczenia literki i numer i po nich możesz dojść jakiej firmy i czy są to sprężyny obniżające. Na podstawie oznaczeń w google znajdziesz producenta i rodzaj sprężyn i o ile obniżają.

Jeżeli nie znajdziesz zadnych oznaczeń to będzie trudniej stwierdzić jakie to są,ale jeżeli samochód równo stoi z każdej strony

to bym się nie przejmowal bo raczej wszystkie cztery nie siadają jednocześnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie pomierzylem i u mnie przód 12,5cm a tyl 16cm wysokość i mam sprężyny sportowe firmy H&R i to jest obniżenie o 35mm przód i 25mm tyl.

Ustal typ sprężyn i może dojdziesz dlaczego siedzi tak nisko, sprawdz jakie masz felgi i opony chodzi czy prawidlowy rozmiar,czy z każdej strony równo stoi czyli tyl po obu stronach ten sam wymiar i to samo przód

chyba że ktoś obciąl zwoje no ale to jest d...

Jak nie dojdziesz i będzie ciebie to męczyć to wymień na nowe oryginal.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie pomierzylem i u mnie przód 12,5cm a tyl 16cm wysokość i mam sprężyny sportowe firmy H&R i to jest obniżenie o 35mm przód i 25mm tyl.

Ustal typ sprężyn i może dojdziesz dlaczego siedzi tak nisko, sprawdz jakie masz felgi i opony chodzi czy prawidlowy rozmiar,czy z każdej strony równo stoi czyli tyl po obu stronach ten sam wymiar i to samo przód

chyba że ktoś obciąl zwoje no ale to jest d...

Jak nie dojdziesz i będzie ciebie to męczyć to wymień na nowe oryginal.

pozdrawiam

 

 

Mam 4x 225/60 R17 z przodu mam 12 cm z tyłu 14,5 po obu stronach tak samo. Jakie sprężyny to nie wiem poniżej zamieszczam zdjęcia. A co do wymiane na nowe oryginał z edc to nie chce nawet mówic ile za szt....

 

http://fotoo.pl//out.php?t=512750_dsc09947.jpg http://fotoo.pl//out.php?t=512749_dsc09946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny wyglądają na zwykle nie są sportowe więc dziwnie samochód siedzi nisko,opony mają wymiar dopuszczony dla e65

choć 17 wyglądają w tym samochodzie średnio ale to rzecz gustu.

Moim zdaniem trzeba się liczyć z wymianą sprężyn na nowe jeżeli już to oryginaly.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny wyglądają na zwykle nie są sportowe więc dziwnie samochód siedzi nisko,opony mają wymiar dopuszczony dla e65

choć 17 wyglądają w tym samochodzie średnio ale to rzecz gustu.

Moim zdaniem trzeba się liczyć z wymianą sprężyn na nowe jeżeli już to oryginaly.

pozdrawiam

 

Myślisz ze to wina sprężyn??? a nie amortyzatorów EDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina sprężyn bo od nich zależy wysokość samochodu natomiast amortyzatory w tym wypadku spelniają rolę tlumienia drgań przenoszonych z kól na nadwozie. Amortyzatory latwo sprawdzić na stacji diagnostycznej u ciebie jest EDC czyli z możliwością zmiany charakterystyki tlumienia na twardsze ale nie regulacji wysokości samochodu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina sprężyn bo od nich zależy wysokość samochodu natomiast amortyzatory w tym wypadku spelniają rolę tlumienia drgań przenoszonych z kól na nadwozie. Amortyzatory latwo sprawdzić na stacji diagnostycznej u ciebie jest EDC czyli z możliwością zmiany charakterystyki tlumienia na twardsze ale nie regulacji wysokości samochodu.

pozdrawiam

 

Głowa mi już pęka ... wydaje mi się to dziwne ze 4 sprężyny padły jednoczenie. Nie wiem już w czym może być problem ze auto tak opadło :( Co do tej regulacji twardości zawieszenie to się reguluje automatycznie czy jakoś w komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmianę twardości zawieszenia to wchodzi się kontrolerem w menu monitora centralnego w ustawienia i tam zaznacza się ikonkę EDC wtedy masz nastawę jazdy sportowej jest to opisane w instrukcji obslugi.

Natomiast wszystkie cztery sprężyny na raz chyba nie padly,może ktoś je celowo skrócil, wymien je na inne i sprawa zalatwiona.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmianę twardości zawieszenia to wchodzi się kontrolerem w menu monitora centralnego w ustawienia i tam zaznacza się ikonkę EDC wtedy masz nastawę jazdy sportowej jest to opisane w instrukcji obslugi.

Natomiast wszystkie cztery sprężyny na raz chyba nie padly,może ktoś je celowo skrócil, wymien je na inne i sprawa zalatwiona.

pozdrawiam

 

 

Pytanie tylko w jakim celu by to ktoś skracał? Mam kupić zwykłe 4 sprężyny oryginalne ? nie ma problemu z wymianą? zwykły mechanik poradzi sobie z tymi amorkami edc? i pytanie może mam zużyte tak bardzo amortyzatory ze auto siedzi czy to nie ma znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możliwe że ktoś skrócil aby obniżyć samochód zmiast wymienić na sprężyny sportowe ale to druciarstwo,chyba że zostaly zalożone normalne ale nie oryginaly i efekt jest jak widać,albo siadly ze starości aż tak?

Sprawdz amortyzatory na stacji i będziesz wiedzial czy tylko sprężyny czy kpl do wymiany.

Wymiana sprężyn tak samo jak w każdym innym samochodzie bez znaczenia czy jest EDC

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możliwe że ktoś skrócil aby obniżyć samochód zmiast wymienić na sprężyny sportowe ale to druciarstwo,chyba że zostaly zalożone normalne ale nie oryginaly i efekt jest jak widać,albo siadly ze starości aż tak?

Sprawdz amortyzatory na stacji i będziesz wiedzial czy tylko sprężyny czy kpl do wymiany.

Wymiana sprężyn tak samo jak w każdym innym samochodzie bez znaczenia czy jest EDC

pozdrawiam

 

W takim razie jak doprowadzę auto do stanu użytkowania pojadę na stację i sprawdzę stan amorków. Boję sie troche tego bo wiem ze wymiana ich nie jest tania... Nie wiem co jeszcze mogło by być powodem tak niskiego zawieszenia... chyba wpływ na to maja tylko sprężyny ew.amortyzatory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrze na foty i auto jest ewidentnie obnizone. Moze ma zalozone sprezyny obnizajace. W zasadzie amortyzatory EDC nie maja nic do sprezyn i mozna wymienic same sprezyny w celu obnizenia/podwyzszenia auta o jakies 35 mm.

Z drugiej zas strony kiedys padl mi dynamic drive i auto wlasnie cale opadlo. Sprawny masz dynamic drive? Jak sprawny to pozostaje jedynie wymiana sprezyn na standardowe, one na pewno podwyzsza auto, az bedziesz mowil ze znowu za wysoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrze na foty i auto jest ewidentnie obnizone. Moze ma zalozone sprezyny obnizajace. W zasadzie amortyzatory EDC nie maja nic do sprezyn i mozna wymienic same sprezyny w celu obnizenia/podwyzszenia auta o jakies 35 mm.

Z drugiej zas strony kiedys padl mi dynamic drive i auto wlasnie cale opadlo. Sprawny masz dynamic drive? Jak sprawny to pozostaje jedynie wymiana sprezyn na standardowe, one na pewno podwyzsza auto, az bedziesz mowil ze znowu za wysoko :)

 

Witaj kolego, teraz to dałeś mi do myślenia.... :duh:

Mam wyciek z przedniego drążka dynamic drive.... zerknij jeśli możesz na ten temat który założyłem właśnie odnośnie wycieku z dynamic...

 

viewtopic.php?f=76&t=211436

 

i czy to ma wpływ na to że auto tak nisko siedzi??? POMOCY... bo ja już nie wiem co robic...:(

a co do sprężyn to niby mam oryginalne zamieściłem fotki wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie

Doprowadz najpierw DD do stanu używalności i zobaczysz jak wtedy stoi samochód.

Dynamic Drive jest to uklad stabilizacji przechylów bocznych w czasie jazdy wydaje mi się że nie ma wplywu na wysokość samochodu ale jak kolega napisal mial podobnie więc to może dobry trop.

Zrób DD i zobacz może będzie :cool2:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie

Doprowadz najpierw DD do stanu używalności i zobaczysz jak wtedy stoi samochód.

Dynamic Drive jest to uklad stabilizacji przechylów bocznych w czasie jazdy wydaje mi się że nie ma wplywu na wysokość samochodu ale jak kolega napisal mial podobnie więc to może dobry trop.

Zrób DD i zobacz może będzie :cool2:

pozdrawiam

 

Powiem szczerze że dzwoniłem gdzie się da już w sprawie wycieku z przedniego stabilizatora DD, do fachmanów od bmw i 50/50 jedni mówią ze jak najbardziej ma to wpływ, a drudzy ze kompletnie nie ma wpływu :duh: Ogólnie o całym systemie chyba ludzie niewiele wiedzą... Zacznę od wymiany stabilizatora DD, następnie chłodniczka wspomagania bo gdzieś też jest malutki wyciek.

 

Dodam że gadałem przed chwilą z gościem który pracuje w serwisie BMW i on twierdzi że wystarczy że łącznik drążka DD padnie i auto opadnie, ew. mogą być zużyte amortyzatory. .... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.