Skocz do zawartości

1.8is nowa pompa wspomagania buczy, przy max skrecie staje


kliczkowskibmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio nabylem e36-ke z silnikiem 1.8is, w autku lała pompa wspomagania z uszczelniacza na wałku oraz piszczala przy skrecie, postanowiłem ja zmienic, wiec kupiłem nową pompę i nowy olej wspomagania ATF DII taki jak sie leje do wiekszosci ukladów hydraulicznych.

 

Po usunieciu uszkodzonej pompy i starego oleju (kolor brunatny -szary), zamontowałem nowa pompę oraz zalałem układ nowym olejem, napiąłem pasek i odpaliłem samochód.

 

Z układu wydobywa sie dzwięk głośnego buczenia, w zbiorniczku wyrównawczym robi sie piana która po dłuższym czasie wylewa sie ze zbiorniczka, natomiast przy maksymalnym skręcie w lewo-prawo pompa staje.

 

Koledzy doradzcie cos na weekend wyjezdzam do Niemiec a tu taka lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak:

odkrecilem wszystkie przewody od magla, na sucho krecilem kierownica by caly plyn sie wylal, po czym skrecilem wszystko do kupy i zalalem nowy plyn, pare razy w dwie strony pokrecilem kierownica az poziom plynu/oleju opadl po czym odpalilem silnik i jest tak jak opisalem

 

oprocz wylewajacej sie piany, olej w zbiorniczku jest troche goracy, szczerze mowiac nawet to ze przy max skrecie pompa sie zatrzymuje to raczej jest cos nie tak, pewnie ,,taka,, pompa, ponadto kierownica kreci sie lekko w dwie strony (na odpalonym silniku) jedynym mankamentem jest tylko ta miarcząca pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.