Skocz do zawartości

[E91] 325d chip tuning pytania


waco_o2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zastanawia mnie jaka jest bezpieczna moc dla tego auta, planuje zrobic 240PS i 500Nm czy koło zamachowe da sobie rade ze 100NM więcej? Czy sprzęgło turbo i dwumas nie jest taki sam jak w 330d?
Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie real oem nic nie da.

Real oem pokazuje czesci kupowane, wtornie u dilera, ktore pasuja do obu modeli (na przyklad zawory). W fabryce, na pierwszy montaz 325d ma kilka elementow, ktore sa tansze = mniej wytrzymale.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co rozni 25d od 30d to Injektory. Tak jest wszystko to same!

A skąd takie dane? Z tego co ja wiem 325d nie ma klapek, ma inne turbo. A pewnie to nie wszystko.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem z forum E90 to ma inne wtryski od 318d i tłoki nieco słabsze bez jakiegoś dodatku, niby zamiennik dwumasu jest taki sam jak w 330d tylko pytanie jaki jest włożony oryginalnie :?:
Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co rozni 25d od 30d to Injektory. Tak jest wszystko to same!

A skąd takie dane? Z tego co ja wiem 325d nie ma klapek, ma inne turbo. A pewnie to nie wszystko.

 

Bo juz wymienialem Injektory i Dwumas/sprzenglo w 25d i sprawdzilen PN?

Ach? Skad? Tutaj z forum?

Klapki w kolektorze dolotowym? Drallklappen? Sa na miejscu!! I te same co z 30d....

I nie ma innego Turbo! Jak juz mowilem jedyne co rozni to Injektory.

 

Warto dodać jeszcze, że 330d ma mocniejsze hamulce niż 325d. Mały szczegół, ale przy podnoszeniu mocy warto o tym pamiętać.

Sorry ale jak nie wiesz to nie pisz tego. Sa te same. To nie E60/E46 gdzie jeszcze cos takiego bylo w preLCI E60!

Z tego co się dowiedziałem z forum E90 to ma inne wtryski od 318d i tłoki nieco słabsze bez jakiegoś dodatku

Co do injektorow racja! Co do tlokow nie wiem, mecze München juz od pol roku z tym pytaniem. :-)

 

Ja pod koniec 2011 myslalem dlugo nad zmiana samochodu. Ale zdecydowalem sie go wyjechac do konca. Dlatego zdecydowalem sie na Chip.

Teraz 287.000KM zadnych problemow! Spalanie moje 90% na autostradzie jest okolo 5,5-7,0 litry. W zaleznosci jaka trasa i jak szybko jechalem. DPF dopiero pozegnal sie przy 276.000KM, bo nie chcialem Silnik/Turbo tym wiecej meczyc.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie hamulce są identyczne jak w 30d. Dzięki chanky takich odpowiedzi potrzebowałem :D lada chwila wejdzie chip :cool2:
Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa innych czesci. 325d ma elementy tansze z 318d - min zwykle wtryski i zawory ktore nie wytrzymuja wyzszych obciazen termicznych po zmianie programu.

Co do hamulcow tez sa inne 325d ma tarcze 330mm a 330d 348mm

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa innych czesci. 325d ma elementy tansze z 318d - min zwykle wtryski i zawory ktore nie wytrzymuja wyzszych obciazen termicznych po zmianie programu.

Co do hamulcow tez sa inne 325d ma tarcze 330mm a 330d 348mm

 

Mylicie się nie wszystkie 25d miały tarcze 330mm ja mam 348mm i jestem tego pewien bo bo wymieniałem zaraz po zakupie auta. Możliwe, że zależalo to od typu zawieszenia ja mam m-pakiet i na 100% takie tarcze.

Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waco_o2 i chanky obaj macie 325d a obaj wypowiadacie się na temat aut, o których nie macie pojęcia :mad2: , LOL.

 

Dobrze ze mamy tu takich madrych ludzi jak ciebie! Co bysmy bez ciebie zrobili?

Auta co maja stylu 348mm sa Behördenfahrzeug. Nie musze ci chyba mowic co to znaczy, "pewnie wiesz".....

 

325d ma słabszy automat zf 6hp19 do 400Nm, a 330d ma zf 6hp26 do 600Nm

 

Faktycznie przepraszam nie myslalem w ogole o skrzyni. Mi bardziej chodzilo o Silnik Turbo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.