Skocz do zawartości

e39 520D


Gapcio

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

 

sytuacja którą dzisiaj zobaczyłem lekko mnie zaskoczyła.

 

4 tys temu wymieniłem olej wlałem 6 litrów i na bagnecie było w połowie 1 i 2 kreski dzisiaj z ciekawości sprawdziłem stan i ku mojemu zaskoczeniu było go powyżej 2 kreski. ktoś jest w stanie mi wyjaśnić o co chodzi.

 

To jest mój pierwszy diesel wiec nie wiem może jak benzyniaki piją olej to diesle go produkują :D

 

dodam że po kupnie tego samochodu 3 miesiące temu odrazu pojechałem na wymiane i starego było koło 8 L

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami przyczyna może być banalna wystarczy że auto stoi troszkę np pod górę i już masz mniej oleju , jeżeli na tej samej powierzchni to może być też różnica jak długo stał zanim został olej sprawdzony, najgorszy wypadek to taki , że płyn chłodzący ucieka Ci do oleju. Ale oczywiście jeżeli oleju przybywa to płynu musi ubywać, a o tym nie napisałeś więc raczej źle sprawdziłeś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód stoi na równej powierzchni. Na moje oko płynu w chłodnicy też nie ubyło. Stan oleju sprawdziłem po około 5h postoju samochodu.

 

Nie wiem jest może możliwość że miesza mi się ona z ropą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód stoi na równej powierzchni. Na moje oko płynu w chłodnicy też nie ubyło. Stan oleju sprawdziłem po około 5h postoju samochodu.

 

Nie wiem jest może możliwość że miesza mi się ona z ropą ?

 

Oczywiście że tak. Jakbyś miał 2l płynu chłodzącego w oleju, to byś na 100% zauważył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.