Skocz do zawartości

Zwarcie K-bus BMW E46


joki199

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z moim BMW E46 320d, nie działała informacja na desce rozdzielczej o włączonych kierunkowskazach, światłach przeciwmgłowych, światłach długich, otwarych drzwi. Gdy odłącze akumulator na noc to z rana wszystko pięknie działa ale nie na długo ok. 5-10min i znowu brak wyświetlanych informacji. Dodam, że akumulator jest nowy i naładowany. Po podłączeniu sie z laptopem wyświetla mi zwarcie k-bus. Podłączając się multimetrem to przewodu k-bus przy webasto, między tym przewodem a masą jest zwarcie. Ma ktoś pomysł jak sprawnie zlokalizować usterkę, czy któryś moduł robi zwarcie, czy przewody są gdzieś zwarte?

 

z góry dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłacz wtyczkę 6 pinową od webasta , płytka webasta robi zwarcie , dopóki jej nie naprawisz jeździj na odpiętej ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :)

Może komuś się przyda, po całym dniu grzebaniny w garażu okazało się, że wtyczka od zmieniarki (ta w bagażniku) była zaśniedziała i miała zwarcie z +12V po odłączeniu i zaizolowaniu przewodów od wtyczki auto zaczęło działać i wszystko wróciło do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzebie temat:

dorwał mnie podobny problem:/ otóż przestało grać radio na wyświetlaczu napis "Disabled", na liczniku przestały wyświetlać się kontrolki od migaczy długich i przeciwmgielnych(same światła działaja), czasami nie działa tempomat, centralny raz jest raz niema, czasem działa ale nie włącza kierunków.

 

Jeżeli problem występuje to nie połączę się INPA np z modułem imo, modułem świateł, poduszek czy tam radiem.

w liczniku pojawiły mi sie dwa błędy K-Bus jak dobrze przetłumaczyłem to zwarcie z masą i coś z lichtmodułu zdjęcie poniżej.

 

na szybko wyczytałem że któryś modułów może mieć problem sam ze sobą pytanie od czego zacząć od modułu świateł czy brać się za licznik?? czy za może jeszcze coś innego?? Zmieniarki nie mam.,.

 

6xFu-knZtAmgqMCrcZQ_L63jG6pmNRFP13dzLNLVEwY=w890-h534-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
sorka podlacze sie do tematu ale tez u mnie dzieja sie cyrki pierwsza zagadka to centrany zamek raz diala a raz nie a gdy przestaje dzialac tylko pomaga rozlaczenie akumulataora i dziala do czasu gdy odpale samochod po zgaszeniu znow nie dziala... :cry: druga sprawa walcze z klimatyzacja i niestety nie mozna zrobic diagnozy kompem bo brak komunikacji z klima.. moze koledzy mieliscie podobne problemy i znacie jakies rozwiazanie... z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

problem rozwiązałem :D

u mnie zwarcie robił emulator MP3, nie jest już na gwarancji więc dobrałem się do niego i okazało się że we wtyczce coś było nie tak, bo porozcinałem całą wtyczkę(nie rozbieralna była :twisted: ) i prze lutowałem wszystko i jest ok. Dodatkowo zrobiłem go na osobnym włączniku i gitara - narazie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Mam ten sam problem co kolega z kontrolkami na liczniku i radiem. I tak teraz wlasnie sobie przypomnialem ze podlaczalem zmieniarke czy jest mozliwosc zeby to ona krzaczała ? Zmieniarke dokladalem sam dzialala bez problemu ale pozniej przy wymianie poduszek amortyzatora urwalem kabel i skrecilem go spowrotem i radio juz jej nie widzialo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.