Skocz do zawartości

Licznik kilometrów nie gaśnie


adam-as

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dziwny problem.

 

Dzisiaj wyłączam silnik, wyjmuję kluczyk ze stacyjki, a licznik kilometrów nadal się świeci.

Zostawiłem to i poszedłem do pracy.

Wychodzę i już nie mogę odpalić. Aku padł.

Odpaliłem na kable, po przyjechaniu do domu odłączyłem na chwilę aku myśląc, że może

coś się zresetuje i problem będzie z głowy, ale po ponownym podłączeniu aku licznik

kilometrów nadal się świeci po wyjęciu kluczyka.

Aktualnie się ładuje w garażu.

 

Panowie co się mogło stać. Jutro muszę do pracy i jak będę miał to samo to czeka mnie mpk. :(

Lepsze jest jakiekolwiek działanie, niż całkowity jego brak.

Odjechani.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie taki problem :

Jak miałem wyjęte kluczyki i włączyłem lampkę doświetlającą lewą lub prawą - wszystko jedno (tą na środku co jest zintegrowana z tą co się włącza po otwarciu drzwi a nie tą podświetlającą lusterka) to włączało się radio i licznik kilometrów - tak jakbym kluczyk przekręcił w pozycję 1. Jednocześnie nie świeciły żaróweczki w tych lampkach. Jak nacisnąłem hamulec, licznik i radio gasło a żarówki zaczynały się świecić. Przy włączonym silniku lampki nie świeciły się wcale. Ogólnie był to problem masy. Odpiąłem masę od światełek, złapałem z innego miejsca i teraz jest OK.

 

Ogólnie dążę do tego że problem gdzieś z masą może powodować taki efekt, jak by był cały czas przekręcony kluczyk w stacyjce.

 

Sprawdź czy wszystkie wyłączniki [światła, doświetlenie kabiny, podświetlenie schowka, szyby, wentylator, radio itp.] są w pozycji wyłączonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie właśnie tak mam. Dzisiaj zauważyłem, że radio również się włącza.

Ikonka airbaga również, trochę mruży i gaśnie. Licznik kilometrów i radio jest ciągle zapalpne.

CHolera nie wiem już gdzie szukać.

Póki co jeżdżę z kluczem i odręcam minus z aku jak idę do pracy, ale wiocha na maksa.

Rozejrzę się jeszcze jutro czy wszystko mam wyłączone.

 

Co to znaczy problem masy. NIe jestem elektrykiem i nie bardzo wiem co mam zrobić.

Lepsze jest jakiekolwiek działanie, niż całkowity jego brak.

Odjechani.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbujcie wyjmować po kolei bezpieczniki, aż traficie na te których wyjęcie będzie powodowało wyłączenie licznika. Taki efekt może dać więcej niż jeden bezpiecznik.

W razie czego, łatwiej wyjmować bezpiecznik lub przekaźnik niż odkręcać klemę.

Może też uda się trafić na obwód który powoduje problem, zależy przy wyjęciu jakiego bezpiecznika - lub przekaźnika - problem ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzałem wszystkie przyciski i nic to nie dało. Znajomy mówił, że to pewnie problem z masą i żebym tam WD40 popsikał. Masa jest podłączona zaraz obok aku więc odkręcę przeczyszczę i zobaczymy. Akcja z bezpiecznikami jest tak samo chora jak jego odkręcanie hehe. Jutro pogrzebię i zobaczę, ale coś czuję, że bez elektryka się nie obejdzie. :(

Lepsze jest jakiekolwiek działanie, niż całkowity jego brak.

Odjechani.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i samo ustało. Nagle wszystko w porządku. Znajomy mówił, że to wilgoć i że trzeba odkręcić kabel od masy przymocowany zaraz przy aku, psiknąć WD40 i zakręcić z powrotem. Zobaczymy jak będzie.

Lepsze jest jakiekolwiek działanie, niż całkowity jego brak.

Odjechani.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.