Skocz do zawartości

e36 jakie amory.


damiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przyszła pora do zmiany amorów - tył. e36 316i sedan , pytanie jest , jakie założyć w miarę cenowe do 200zł (2 szt) , do normalnej jazdy w "Polsce" zastawiam się nad "kayaba" mam do kupna po 100 zł za szt.(nowe), co myślicie o tych amorach , czy może w tej cenie znajdę lepsze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nie wytrzymają gwarancji. Zainwestuj w:

SACHS - szt 187,00 zł

lub

BILSTEIN - szt 198,00 zł

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzy lata temu ze względów finansowych założyłem na przód KRAFTA po 90 zł za szt. Zrobiłem na nich ponad 45tyś ,na przeglądzie mają ponad 80% nic nie trzaska nie puka auto trzyma się ładnie drogi. Producent daje dwa lata gwarancji.

Nie żebym je chwalił ale naprawdę jestem zaskoczony !! może miałem takie szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
KRAFT czy KAYABA co to za trzymanie się drogi w porównaniu z amorkami z wysokiej półki? Mogą trzymać parametry ale proszę uwierzyć, że różnica jest i to znaczna.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayaba a Kraft to przepaść tu masz kolego rację ale jeździłeś kiedyś na Kraftach ? Tak jak pisałem wcześniej może miałem takie szczęście ale wielu znajomych których przejechało się samochodem mówią to samo .

Nikogo nie namawiał na kupno tanich amorków sam bym nigdy ich nie spróbował gdyby sytuacja do tego mnie nie zmusiła .

Ale naprawdę jestem zaskoczony przede wszystkim tym , że wytrzymały już 45 tyś :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kayaba a Kraft to przepaść tu masz kolego rację ale jeździłeś kiedyś na Kraftach ?

Prowadzę warsztat i jeździłem na różych wynalazkach a reklamacje same nauczyły mnie, że nie warto...

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje też w warsztacie i racja różne wynalazki typu Hart , Maxgear itd. to wielki problem z reklamacjami . Klient chce tanio i ciężko mu to wytłumaczyć , że zakłada badziewie . Osobiście całe zawieszenie mam na Lemforderze i Moogu i zero problemów .

Ale zauważyłem , że na części Krafta jest najmniej reklamacji . Dlatego jak ktoś ma ciężko z kasą a na gwałt musi naprawić samochód to z tych tanich części będę polecał Krafta.

Zaznaczam to jest tylko moja opinia i nie mam nic wspólnego z firmą Kraft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie padł mi jeden amor, ale myślę o wymianie dwóch zawsze to już głowy , na zmianę dwóch SACHS to mnie nie będzie stać , więc szukam jakiegoś ciekawego zamiennika w cenie, co proponujecie , mile widziane linki z allegro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , moim zdaniem tylko Bilstein. Najlepsze według mnie, jeżdżę na nich dość długo i zero luzów , stuków itp., a na przeglądach na kanale diagnostycznym badania pokazują, że praktycznie się nie zużywają mimo stanu naszych dróg. Moi znajomi również stosują Bilsteiny. Podobno niektórzy nawet wolą je regenerować niż kupować inne, tak mówił mi znajomy prowadzący warsztat samochodowy. Nie trać kasy na słabe zamienniki. Ostatnio gdzieś czytałem na necie, że firma Meyle Germany ma dobre zamienniki do BMW E36. Podobno są tanie i solidne. Niestety nie znam opinii od nikogo kto by ich używał więc potwierdzić nie mogę, ale nazwę firmy pamiętam dobrze- Meyle Germany, podobno lepsze niż Monro'y. Ale jakby co polecam Bilsteina. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaznaczam to jest tylko moja opinia i nie mam nic wspólnego z firmą Kraft

 

 

heh, nie masz nic wspólnego z kraftem, ale krafta Twój warsztat pewnie kupuje z Inter-teamu :D hehe

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz powiedzcie mi co będzie lepsze dla mnie jest to 316i sedan więc nie potrzebuje twardych sportowych , bardziej odpowiadały by mi amorki miększe , na polskie drogi , które będą dla mnie bardziej odpowiednie ? BILSTEIN czy SACHS ? i czy konieczne jest kupno osłon i odb ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które będą dla mnie bardziej odpowiednie ? BILSTEIN czy SACHS ? i czy konieczne jest kupno osłon i odb ?

w moim w210 z przodu mam BILSTEINy, a z tyłu SACHSy i powiem szczerze, różnicy między nimi żadnej nie czuję. tłumią nierówności tak samo dobrze. jeśli miał bym wybierać między tymi firmami to wybrał bym tą która będzie tańsza. na alledrogo jest pełen zestaw Bilsteina amory+odboje+osłony+poduszki amorów za 300-350zł, przy takiej cenie zestawu nawet bym się nie zastanawiał nad tańszymi zamiennikami, lepiej pojeździć na tym co masz i dozbierać kasę do porządnego zestawu.

 

co do osłon i odbojów:

osłony trzeba wymienić jeśli są popękane lub odkształcone, odboje bym wymienił bo jednak ten element pracuje no i guma się starzeje i traci swoje właściwości,może być spękana. zestaw odboje+osłony to koszt ok 50-70zł w zależności jaką firmę preferujesz (febi bilstein ok.55zł, sachs/lemforder ok.65zł).

Edytowane przez Mieten88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ZALEŻY JA MIAŁEM PECHA I NIE POLECAM BILSTEINA. sACHS LUB MONROE REFLEKS.

 

pzdr>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a co sądzicie o niejakiej firmie trucktec automotive? wygląda to np tak - amortyzatory, cenowo wygląda to korzystnie - taniej niż kyb, sachs o bilsteinie nie wspominając. co jednak z jakością - testował ktoś je? niedługo zbliża się wymiana amorków i zaczynam się powoli rozglądać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.