Skocz do zawartości

Drganie - E81 120d.


120dE81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem właścicielem 120d - 3 drzwiowej rocznik 2007.

 

Już od jakiegoś czasu mam wyjątkowe denerwujące drgania.

 

Od czego problem się zaczął. Przy zimnym nie nagrzanym silniku, wyjeżdżając ze swojej ulicy, zagapiłem się i na widok nadjeżdżającego pojazdu gwałtownie przy gazowałem żeby uniknąć stłuczkę. Kiedy się zatrzymałem na skrzyżowaniu, auto zaczęło całe drgać. Od tego czasu nie jestem w stanie się pozbyć problemu. Autko raz drga raz więcej a raz mniej. Czuć drganie chwytając kierownicę, przy pedałach, oraz wibrację przechodzą przez fotele.

 

Nie ma spadku w mocy, obroty są regularne. Drgania są najbardziej odczuwalne kiedy auto stoi na wolnych obrotach.

 

Zawiozłem auto do serwisu, i stwierdzono że EGR jest uszkodzony. Został wymieniony na nowy, i drgania są minimalne mniejsze ale dalej są odczuwalne. Koleżanka ma takie samo auto, przy podobnym przebiegu, i jest duża różnica. Jej auto przy wolnych obrotach działa płynie, a przy moim czuć drgania.

 

Zauważyłem następujące rzeczy:

 

- Jak auto mam zaparkowane w garażu gdzie jest stała temperatura około 16 stopni to auto drga.

- Jak go zostawię na zewnątrz gdzie obecnie temperatura jest około 0 to auto działa równo i nie ma drgań. Jak się tylko nagrzeje to jest gorzej.

- Zauważyłem że różne kąta nachylenia powodują że auto zaczyna bardziej drgać. Przykład - podjeżdżam do swojego domu, gdzie wjazd jest nachylone. Zanim brama się otworzy, stojąc na pochyłej powierzchni, auto drga bardziej niż normalnie.

 

Tak jak wspomniałem, auto nie ma spadku w mocy, i na drodze się zachowuje bardzo dobrze. Przyspiesza bez problemu. Jak tylko stanę, całe auto drga. Raz mniej, raz więcej. Nie było tak kiedy nabyłem auto.

 

Będę wdzięczny za jakie kol wiek wskazówki bo jest to bardzo denerwująca sprawa. Co wyjątkowo denerwuje to kiedy wsiadam do VW Golfa 1.9 TDI (typowy klekot) kumpla, i jego auto pracuję gładziej niż moja 1-ka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe do wymiany.

 

Ale czemu w takim razie to zalezy od temperatury i nachylenia pojazdu?

Mam drgania i falujace obroty na zimnym, silnik ten sam,problemy sa zazwyczaj na zimnym silniku, restza objawow sie zgadza. U mnie to tez dwumasa moze byc?

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe do wymiany.

 

Ale czemu w takim razie to zalezy od temperatury i nachylenia pojazdu?

Mam drgania i falujace obroty na zimnym, silnik ten sam,problemy sa zazwyczaj na zimnym silniku, restza objawow sie zgadza. U mnie to tez dwumasa moze byc?

Kuba

A silnik masz jaki? M47 163KM czy N47 177KM ? W tym pierwszym podobne objawy daje czujnik położenia wału.

Edytowane przez K8v8M

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik M47TU2D20 czy M47N2 - w sumie ja juz nie wiem czy oba oznaczenia sa rownoznaczne (2.0l 2007 163KM). Kurcze mozesz cos blizej o tych objawach prosze? Zauważyłem je na silniku nie zupełnie zimnym ale gdzieś od 60-70C i znikają gdy auto jest już konkretnie nagrzane.

Dzieki!

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę Ci wiecej poza zwroceniem uwagi na ten temat. Było to wałkowane na forum. Szukaj tez w dziale e90.

Podstawa to podpięcie auta pod komputer i odczytanie błędów.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.